בעניינים

גליון 423, כט' כסלו

חג שמן הזית הישראלי
 
השבוע נערכה סעודה חגיגית של משק אחיה לרגל חג שמן הזית הישראלי ולרגל השקת התפריט המיוחד שלהם במסעדת מאפו התל אביבית הכשרה. המנות שהוגשו היו יצירה מיוחדת של משק אחיה עם השף ניר צוק, תפריט שכולו על טהרת שמן הזית.
על הפקת האירוע, שהיה עשוי ברמה גבוהה, היו אמונים אנשי פרסומי ישראל.  
המוזמנים נהנו ממנות מיוחדות, כגון דג בס על פלאנצ'ה בשמן זית ומאפה עגל לצד סלט רוקט בווינגרט שמן זית. אפילו בקינוח כיכב שמן הזית במוס מנגו ושמן זית!
באירוע נכחו אנשי תקשורת ובלוגרים, ובהם עזרא כהן ממקור ראשון, הבלוגריות לאה זוהר, נעמי גולן ונגה רוזנברג, מיכל עדי משוס – יצאת כשר, האתר למסעדות כשרות, שרון בן דוד מטיים אאוט תל אביב, יוסי אטינגר מהאתר סרוגים, רחל ומשה שוורצבוים מזו עירי, תיקי גולן מ-YNET ונטלי מ-IL-TV.

גם השנה – אנדרדוס חוזרים ובגדול:
"מערת האוצר" – מחזמר חנוכה לכל המשפחהמתוך המחזמר מערת האוצר של אנדרדוס
לאחר שלוש שנים של מחזות זמר שוברי קופות, ההרכב הקומי המצליח במגזר עושים זאת בפעם השלישית ומשיקים בחנוכה הקרוב מחזמר לילדים ולכל המשפחה:  "מערת האוצר".
מחזמר סוחף, מפתיע וקורע מצחוק לכל המשפחה  כמיטב המסורת האנדרדוסית!
עלי השודד האמיץ מחליט יום אחד לשנות את דרכיו,  אבל כשהסולטן הרשע דולק בעקבותיו וחבריו השודדים לא נותנים לו מנוח, הוא מגלה שלחזור למוטב זה לא עסק פשוט.
האם יצליח עלי להישאר נאמן לעצמו מבלי לאבד את חבריו ומה מסתתר במערת האוצר המסתורית??
תאלצו להשאר במתח עד חנוכה..
זו השנה השלישית שחברי ההרכב אנדרדוס יוצרים מחזמר מיוחד לילדים (בהפקה משותפת עם המפיק והאמרגן יהודה קלמן) – שיעלה בחנוכה הקרוב בכל רחבי הארץ.
בהפקת המחזמר, חברו אנדרדוס לאנשי מקצוע מהשורה הראשונה:הבמאי אורי אומנותי, שזכה בפרס ההצגה הטובה ביותר לתיאטרון ילדים 2016,
מעצבת התפאורה והתלבושות: מאיה פלג,הכוריאוגרף דורון ישינסקי, המלחין והמעבד חגי דוידוף, ועוד
את המחזה כתבו חברי אנדרדוס – אשר בן אבו, יאיר יעקבי, נדב נוה, ומתן צור, והם מככבים ומשחקים את שלל הדמויות המגוונות והססגוניות המופעים יתקיימו 25  פעמים בכל רחבי הארץ כשהגדולה ביניהן היא ב- בכ"ה כסליו בבנייני האומה בירושלים, מול קהל של 3,000 ילדות, ילדים והורים.

 

מאירים בתשובה את תל אביב: 20 שנה לתנועת "ראש יהודי"

בימים אלה מציינת תנועת "ראש יהודי" 20 שנה להיווסדה. ראש יהודי היא תנועת העמקת זהות יהודית וחזרה בתשובה פופולארית ואהובה שפועלת בתל אביב כבר שני עשורים. התנועה פועלת לקירוב לבבות, להכרת היהדות למעגלים רחבים ולביטול הפער בין דתיים לחילוניים. במהלך השנים בהן פועלת התנועה, היו שותפים בה אלפי גברים ונשים חילוניים שביקשו להעמיק את הזהות היהודית שלהם, באמצעות הגרעין המיוחד שפועל בתל אביב. מדי שבת מתקיימות ארוחות שבת אצל משפחות הגרעין של ראש יהודי, כשלכל משפחה מגיעים עשרות אנשים. אנשי בראנז'ה רבים מחוברים לתנועה וקשורים עד היום לפעילותה, לשיעורים, לארוחות השבת של הגרעין ועוד. בימים ראשון ושני השבוע יתקיים צ'רידיי- גיוס המונים רחב היקף לתנועת ראש יהודי.

ישראל זעירא, מייסד "ראש יהודי": "הרעיון שצץ לפני 20 שנה מתגבש ומתעצם לכדי תכנית שיעורים וחיי קהילה המלווה צעירים וצעירות רבים בחייהם ופוגש אותם בהעמקת תוכן ומשמעות תורנית לחייהם. היום הם גאים בחיבור שלהם לערכים ולמסורת".  
"מאירים את הר הזיתים" 
מאות השתתפו בטקס הדלקת נר שני של חנוכה בפסגת הר הזיתים עם שוטרי מרחב קדם במשטרת ירושלים. במעמד ההדלקה נכחו מפקד מרחב קדם תת-ניצב דורון תורג'מן, ראש ישיבת הכותל הרב ברוך וידר, מנכ"ל משרד ירושלים ומורשת רן ישי, מנכ"ל משרד הדתות עו"ד עודד פלוס, מנכ"ל מועצת בתי העלמין ירושלים הרב הלל הורוביץ, אוריאל ואיריס יפרח, הוריו של איל יפרח הי"ד. בלב האירוע הייתה הרצאה של ההיסטוריון גרשון בר כוכבא. 
טקס ההדלקה הוא חלק מהפעילות הרחבה של מועצת בתי העלמין בירושלים לחיזוק  הר הזיתים.
בתים צמודי קרקע חד-משפחתיים אחרונים בשילה!
 
 תמיד חלמתם על בית  פרטי צמוד קרקע?
כבר אין צורך לחלום!
בפרויקט כרמי שילה של בתי אמנה נשארו בתים אחרונים 
צמודי קרקע, חד-משפחתיים, במפרט עשיר.    
הפרויקט נבנה בכרמי שילה, שכונה חדשה ופורחת הצופה אל הנוף הקסום של עמק שילה
היישוב שילה, יישוב של תנועת ההתיישבות אמנה, הוא יישוב דתי השואף להמשיך את מסורת החיבור לקודש ולגמילות חסדים שנמשכת מימי המשכן עד ימינו, ולשלבה עם בניית חיי קהילה עשירים ותוספת בנייה ופיתוח בתנופה אדירה. 

חלום שהתגשם

חמה על גג גבעת וושינגטון, צילום: ילון מדר
חמה על גג גבעת וושינגטון, צילום: ילון מדר

האולפנה חנכה השבוע את חממת מור, חממה חקלאית מתקדמת על גג, והרחיבה את פעילותה ככפר נוער חקלאי לבנות 

בקריית החינוך גבעת ושינגטון פועל כפר הנוער, ובו אולפנת ישי (יחד שבטי ישראל), בית ספר על-יסודי שש שנתי לבנות, הפועל בפיקוח המנהל לחינוך התיישבותי פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך, ולומדות בו כשלוש מאות חניכות מכל רחבי הארץ במסגרת אקסטרנית ובפנימייה.

לפני כמה שנים החליט יקי סעדה, מנהל קריית החינוך גבעת ושינגטון, לממש חזון שנרקם עם השנים ולהופכו מכפר נוער לכפר נוער חקלאי מודרך. בתמיכתו של יוסי אלימלך, המפקח על המשקים החקלאיים, ובעזרתו וניסיונו של דוד בוגנים החל החזון להתבשל. גבעת ושינגטון אינה עשירה בקרקעות, ומגבלה זו אילצה את ההנהלה להיות מקורית ונועזת. אחת ההחלטות שהתקבלו הייתה להציב על אחד מגגות המבנים חממה בשטח של 500 מ"ר. זו החלטה פורצת דרך, שכן זו הפעם הראשונה שבכפר נוער מוקמת חממה על גג מבנה.

בטקס חנוכת הפעילות בחממה נכחו המפקח היוצא יוסי אלימלך והמפקח הנכנס ז'אן אטלי, יקי סעדה, מנהל קריית החינוך גבעת ושינגטון, מיכל פלג, מנהלת אולפנת ישי, ניב פייג,  מרכז המשק החקלאי בכפר הנוער גבעת ושינגטון, צוות הניהול והצוות המקצועי של הכפר ותלמידות המגמה בשכבת י"ב.

יקי סעדה, מנהל קרית החינוך גבעת ושינגטון, מסכם: "כל התקדמות הביאה עימה עוד ועוד אתגרים. מאתגר להקים מבנה מסיבי כל כך, על אחת כמה וכמה כשמדובר בהתקנה בגובה של כחמישה מטרים".

הלב של בני ברק

השבוע התקיים אירוע חנוכת מרכז היידן לקרדיולוגיה בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק, המרכז הראשון בעיר שיינתנו בו שירותי קרדיולוגיה וטיפול נמרץ לאוכלוסיית הסביבה. עד היום חולים שהזדקקו לסוג טיפולים שכזה נדרשו להגיע לבתי החולים האחרים, וכעת, בעזרת הציוד המתקדם והרופאים המומחים, יוכלו לתת בבית החולים מענה רחב בתחום הקרדיולוגיה.

לחנוכת מבנה הקרדיולוגיה הגיעו יו"ר ועדת הכספים סגן השר יעקב ליצמן, ח"כ משה גפני, שאמר כי הוא מאחר לפגישה עם ראש הממשלה כדי שיוכל להשתתף באירוע המרגש והחשוב של חנוכת המבנה, חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי שמעון בעדני, יו"ר דירקטוריון מעייני הישועה וראש עירית ירושלים משה ליאון וד"ר יורג ויסמן, נציג משפחת התורם מר אלכסנדר היידן מאנטוורפן.

מנכ"ל בית החולים הרב שלמה רוטשילד נשא דברי ברכה לכבוד המתכנסים, ובמרכז נאומו הכריז כי בברכתם של גדולי ישראל בית החולים יוצא למיזם הבא, שאביו, ד"ר משה רוטשילד זצ"ל, לא הספיק לבצע: הקמת יחידה לטיפול נמרץ ילדים במעייני הישועה.

בורחים מאחריות

שרת התרבות והספורט מירי רגב ערכה ביום שני השבוע מסיבת עיתונאים מיוחדת בכנסת עקב דחיית ההצבעה על חוק נאמנות בתרבות, הקובע כי המדינה תוכל למנוע תמיכה מגופים שמקיימים פעילות החותרת תחת המדינה וסמליה. 
השרה רגב הגיבה בדבריה על הצהרת כחלון כי ייתן חופש הצבעה לחברי סיעתו, החלטה שבגללה לא עלה החוק להצבעה. כמו כן הגיבה רגב על הודעת ליברמן, שלפיה לא יצביע בעד חוק הנאמנות בתרבות, וקראה: "ליברמן נאמן רק לאגו שלו".

"בתחילת דבריי אני רוצה להשיר מבט בראש ובראשונה למשפחות השכולות", אמרה השרה וציינה: "70% מהציבור הישראלי תומך בחוק שאני מובילה. אצלי אין זגזוגים, יש רק חוט שדרה יציב – לא להסתה ולתמיכה בטרור באמצעות הקופה הציבורית".

השרה עסקה בהחלטת כחלון לאפשר לחברי סיעתו חופש הצבעה על החוק: "שר האוצר כחלון בחר שוב ושוב לברוח מאחריות ולא לממש את סמכותו לשלול תקציבים מאותם מוסדות תרבות", אמרה. "כמה שמחתי שמשה כחלון הודיע לי לפני מספר חודשים שהוא מצטרף לחוק. הוצאנו הודעה משותפת, ובמשך שבועות עמלנו והגברנו את הקצב על מנת להעביר את החוק. חוק בשל, מוכן, חוקתי ובעיקר ולפני הכל, ראוי, צודק ונדרש".

במסיבת העיתונאים השתתפו גם נציגי המשפחות השכולות שקראו לחברי הכנסת לתמוך בחוק החשוב, ובהם אורטל תמם, אחייניתו של החייל משה תמם הי"ד שנרצח בידי המחבל ואליד דקא, שהצגה שנכתבה בהשראת כתביו עולה על במות ברחבי הארץ.

הילד שנולד כערבי צועד לחופה
 
דניאל  נולד בכפר ערבי במזרח ירושלים ונקרא נידאל. כשהיה בן 6 נרצחה אימו, והוא גילה את יהדותו בדרך לא דרך, ואחרי גלגולים רבים הגיע לארגון להב"ה. בנצי גופשטיין ואנשי ארגון להב"ה מלווים אותו כבר כמעט שלוש שנים. 
 
בעוד כשבועיים, ביום רביעי, ד' בטבת, ייכנס דניאל לחופה כדת משה וישראל עם בחירת ליבו, יתומה גם היא. אפשר לעזור לחתן מצווה שכל עם ישראל קרוביו בקישור:  http://bit.ly/2ztyd3z
  
מקסי הלט מגיעה לרשת על המשקל
לרגל תחילתו הרשמית של החורף, יצרה רשת על המשקל שיתוף פעולה מיוחד עם חברת Maxi Health, יצרנית תוספי המזון והויטמינים הכשרים הגדולה בעולם, ועתה נמכרים ברשת מוצרי החברה במבצע מיוחד של 1+1 על חלק מהמוצרים, ו30% הנחה על שאר המוצרים.
חברת מקסי הלט הוקמה בשנת 1976 ומאז היא ידועה בהקפדתה המחמירה על איכות חומרי הגלם ועל כשרותם וכל מוצריה עשויים חומרים טבעיים ונטולי אלרגנים. לחברה מגוון רחב של מוצרים הניטלים במגוון צורות (טבליות לבליעה, טבליות לעיסה, אבקות ועוד) תוך שימת דגש על יכולות ספיגה משופרות וכמעט ללא תופעות לוואי. המוצרים המובחרים של מקסי הלט מכילים פורמולה ייחדוית הנקראת אנזימקס אשר מביאה לספיגת הויטמנים ברמה גבוהה ומקסימילית בגוף 
רשת על המשקל חרטה על דיגלה את האיכות, הבריאות והמגוון של מוצריה ועל כן מובן מדוע בחרה לשתף פעולה עם חברת מקסי הלט. יחד הן חוברות כדי להבטיח ללקוחותיהן חורף בריא במחיר מצוין
 
מכון לב יום עיון בנושא בריאות

ביום עיון שקיים המרכז האקדמי לב בירושלים בנושא בריאות והיערכות למצבי חירום הוצגו פיתוחים כגון מערכת תרגום חדשה שנותנת מענה לאנשים חירשים וכבדי שמיעה, שאף זכתה בפרסים
המרכז האקדמי לב קיים יום עיון בנושא בריאות והיערכות למצבי חירום בחברה הישראלית, המורכבת מקבוצות אוכלוסייה שונות. ד"ר אברהם אלפרט – רופא בכיר במחלקה לרפואה דחופה בבית החולים שערי צדק סיפר על משלחות הסיוע הצה"ליות שבהן השתתף באסונות הטבע שהתקיימו בחמש השנים האחרונות בפיליפינים ובנפאל, ובנוסף שיתף את הקהל בהיערכות ואתגרים מתרגיל של האיחוד האירופי שנערך לאחרונה ברומניה בהשתתפות משלחת מישראל, כשצוות המשלחת הישראלי הקים בית חולים שדה וזכה לשבחים רבים ממדינות שונות. בכנס שהתקיים בתמיכת "התקווה הישראלית" מיסודם של נשיא המדינה והמועצה להשכלה גבוהה, וכן בתמיכת משרד המדע והטכנולוגיה השתתפו גם ראש החוג לסיעוד במרכז האקדמי לב ד"ר חיה רז, ד"ר אמה אברבוך ממשרד הבריאות, איאד אבו סארה מהדסה הר הצופים יוזם יום העיון ד"ר צביקה אור מהמרכז האקדמי לב ואחרים.

גננת בישוב מעון
מורת המאה מהמושב מעון
המושב מעון, יישוב של תנועת ההתיישבות אמנה, גאה בגננת תמר זכריה, אשר זכתה להכרה בעבודתה ונבחרה למורת המאה של החמ"ד לשנת תשע"ט!
ילדי היישוב זוכים זה שנים ליהנות מהחינוך המיוחד של תמר, אשר בא לידי ביטוי בחדשנות, בחקר ומדע, ביצירתיות, בפיתוח החשיבה ותפיסת המרחב, בהכלה ובתהליכים חינוכיים אישיים, בלימוד מעמיק בפרשות השבוע, בתפילה ובמידות טובות.
המושב מעון שוכן בדרום הר חברון, כ-30 דקות מבאר שבע, וחיות בו כ-80 משפחות. 
במקום יש גני ילדים, פעוטון, סניף בני עקיבא, בית כנסת, מדרשה ליהדות 'מכון ראשית', תלמוד תורה אחר הצוהריים, ספרייה וסטודיו לקפוארה.
אי"ה ביום שישי הקרוב, ט"ו כסלו, 9.11, יהיה במושב מעון יום פתוח. עד חנוכה המחיר המיוחד לבית בפרויקט עומד רק על 995,000 ₪ במקום 1,118,000 ₪.

הסטודנטיות שנלחמות בחצבת: "החיסונים מצילים חיים, זו עובדה"

התפרצות מחלת החצבת בישראל בתקופה האחרונה גרמה למשרד הבריאות, בצעד בלתי שגרתי, לחפש סטודנטיות בשנה ד' שלומדות סיעוד, כדי להתגייס למבצע מתן החיסונים לציבור ולסייע בהצלת חיים.
משרד הבריאות פנה לקמפוס טל במרכז האקדמי לב כדי למצוא סטודנטיות שיגיעו ויסייעו לצוותי החירום. תוך דקות אחדות נרתמו בהתנדבות כ-30 סטודנטיות ונשות צוות המרכז האקדמי לב, ויצאו למוקדי החירום ברחבי העיר. הסטודנטיות ונשות הצוות האקדמי התחלקו לקבוצות ובמהלך השבוע וגם בשבוע שעבר תיגברו את הצוותים הרפואיים בירושלים, במתן החיסונים ובשירותים הנלווים.
רזיאלה רפפורט, אחת הסטודנטיות שחלתה בילדותה בעצמה בחצבת ואף זכתה לעלות לישראל מקנדה, מתארת: "העומס על הצוותים הרפואיים גדול מאוד. אנשים מבינים היום מדוע יש חשיבות גדולה להתחסן ורואים עלייה תלולה במספר המשפחות שבעבר לא הקפידו לתת לילדים את מנות החיסון בגיל שנה ובגיל 6 וכעת מגיעות יחד כדי להתחסן. יש המון עבודה ואני רואה בזה בהחלט שליחות, לתת כתף ולסייע לצוותים, שפועלים לפעמים מ7 בבוקר ועד 7 בערב. האחריות שלנו היא לדאוג להצלת חיים"

קרדיט שאול לנדנר
תודעת השליחות של בוגרות החמ"ד 
ביום שלישי התקיים בהיכל 'ארנה' בירושלים יריד השירות לאומי של רשות השירות הלאומי ומנהל החמ"ד במשרד החינוך, כדי לחסוך התרוצצות ובזבוז זמן וכסף ולהגביר את המודעות ואת העניין לקראת ההתנדבות. ביריד השתתפו יותר מ-7,000 תלמידות כיתה י"ב במוסדות החמ"ד ברחבי הארץ ובנות שירות לאומי, ונכחו בו שר החקלאות והממונה על השירות הלאומי-אזרחי ח"כ אורי אריאל, מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי ראובן פינסקי, ראש מנהל החמ"ד ד"ר אברהם ליפשיץ; מנהלי עמותות, מנהלים ממשרד החינוך ואישי ציבור אחרים.
ד"ר אברהם ליפשיץ, ראש מנהל החמ"ד, אמר ביריד: "הכנס הייחודי שנערך לתלמידות י"א ו-י"ב בחמ"ד הוא לא התכנסות חד-פעמית אלא ביטוי של תודעת השליחות שאליה אנו מחנכים בחמ"ד במשך שנים".

 

עם יו"ר מועצת יש"ע מר חננאל דוראני ומ"מ מנכ"ל מועצת ישע יגאל דילמוני

פותחים את הדרך לירושלים
בצעד יוצא דופן החליטה מועצת בית אל לצאת לשטח ולכוון את התנועה בכיכר אדם ובמחסום חיזמא בשעות הבוקר המוקדמות כדי לשחרר את פקקי התנועה הבלתי נסבלים בדרך לירושלים שהחמירו בעת האחרונה וכדי לאפשר שגרת חיים תקינה ואיכות חיים לתושבי המועצה. בעיית הפקקים באזור זה מורכבת מפתרונות ארוכי טווח של הסדרת תשתיות על ידי משרד התחבורה ופתרונות קצרי טווח של טיפול הולם במעבר חיזמא וקלנדיה באחריות גורמי הביטחון. שי אלון, ראש מועצת בית אל, העביר את לשכתו למחסום חיזמא ואמר: "אנו דורשים שכל הגורמים הרלוונטיים יחברו יחד לתת פתרון הולם ומהיר לפקקים הבלתי נסבלים. כל שאנו מבקשים הוא לאפשר לתושבינו לנהל שגרת חיים תקינה".

תחרות בישול ברנז'אית

לרגל שנה לאכלוס 222 משפחות שלב א בשכונת "כרמי הנדיב" התקיימה בשכונה תחרות בה התמודדו נציגים מכל בניין. קבוצת הבישול ששלח כל בניין הורכבה ממספר נציגים שבישלו יחד את מנת הדגל שהיו מגישים במסעדה שתוקם ב'כרמי הנדיב'. 
התחרות שהתקיימה הונחתה על ידי העיתונאית דינה אברמסון והמנות נטעמו ונשפטו על ידי הסטנדאפיסטית רביטל ויטלזון יעקבס, כשלצידה איש התקשורת האהוב קובי אריאלי ששימש בעבר בין היתר כמגיש בתוכניות בישול בערוצים המרכזיים בישראל ועל ידי אורטל ליבר סמנכ"ל השיווק של חברת 'רוטשטיין'.

כרמי הנדיב היא שכונה חדשה בקריית מלאכי בין כפר ורבורג לבאר טוביה המשלבת בתוכה קהילה איכותית, מגורים ברמה גבוהה, וקירבה למרכז הארץ. היא ידועה בכינוי "הלב של ישראל" ולא רק בגלל מיקומה אלא גם בזכות הקהילה החמה והאוהבת המאכלסת אותה. הדירות בפרוייקט הן בסטנדרט גבוה ואף מציגות תפיסת עולם ירוקה בה מקפידים על טיפוח סביבה נטולת מזהמים ובנייה שחוסכת באנרגיה . יזמי השכונה רואים בו בפרויקט אתגר של ציונות 2019 זאת בשל הצפי הכולל להקמת כ-3,200 יחידות דיור בסה"כ והכפלת העיר קריית מלאכי בשנים הקרובות. 
עוד ניצפו באירוע ראש עיריית קרית מלאכי מר אליהו ללו זוהר, סגן ראש העיר שמעון חזן ועו"ד שלום וסרטייל מיזמי השכונה ויו"ר חברת ציפחה אינטרנשיונל
האירוע עצמו הופק על ידי משרד הפרסום מותג – יהודית יפרח.

התחרות שהתקיימה הונחתה על ידי העיתונאית דינה אברמסון והמנות נטעמו ונשפטו על ידי הסטנדאפיסטית רביטל ויטלזון יעקבס, כשלצידה איש התקשורת האהוב קובי אריאלי ששימש בעבר בין היתר כמגיש בתוכניות בישול בערוצים המרכזיים בישראל ועל ידי אורטל ליבר סמנכ"ל השיווק של חברת 'רוטשטיין'.

יישוב קדם ערבה, בעניינים, גילוי דעת

צילום: ערן גלאור

חוגגים בקדם ערבה
בשבת שעברה קיימה קהילת קדם ערבה שבת קהילתית, שכללה קבלת שבת מוזיקלית אל מול הנוף המדברי המהמם, ארוחה משותפת ופעילות גיבוש מלאת צחוק ומשחקי קופסה אל תוך הלילה.
בבוקר יצאו כולם לסיור מהנה ומלמד בחווארים שמסביב, משפחות אירחו זו את זו לסעודה, והשבת הסתיימה בסדנת אימפרוביזציה מצחיקה ומגבשת.
קדם ערבה הוא יישוב קהילתי מעורב הקולט משפחות צעירות חילוניות ודתיות.
היישוב, שהוקם בשנה שעברה, יושב באתר היאחזות הנח"ל הישנה של קיבוץ בית הערבה והוא פרי יוזמה משותפת של המועצה האזורית מגילות, החטיבה להתיישבות ותנועת ההתיישבות 'אמנה'.
היום גרות ביישוב 23 משפחות ולהן 30 ילדים. הכוונה היא לבנות את היישוב הגדול ביותר במועצה, כדי שישמש מוקד משיכה מרכזי לצפון ים המלח.
אפשר להתרשם מהיישוב בדף שוקק החיים שלה בפייסבוק.
 אם אתם משפחה צעירה שמחפשת עשייה ציונית ושותפות באתגר ההתיישבותי, בואו להכיר.

אגודת הסטודנטיות קמפוס טל: תפילה בקבר רחל ושנה אקדמית חדשה

בשבוע שעבר פתחה אגודת הסטודנטיות בקמפוס טל של המרכז האקדמי לב את שנת הלימודים האקדמית באירוע ששם את הסטודנטיות במרכז: במקום הוצבו דוכני עזר רבים לסטודנטיות כמו רב קו, ביטוח לאומי, פר"ח, מידעל'ה וירושלמי. נוסף על כך נהנו הסטודנטיות לפתוח את השנה עם מתוקים: ופל בלגי, שייקים ומפל שוקולד.
יו"ר אגודת הסטודנטיות שושנה אלמקיאס הבטיחה שהאגודה תהיה זמינה תמיד לצורכי הסטודנטיות, וראש קמפוס טל אתי שטרן איחלה הצלחה רבה לסטודנטיות ולנבחרת האגודה הנכנסת: "אנו פותחים עוד שנה של מצוינות אקדמית עם נשים איכותיות רבות שיצעידו את מדינת ישראל קדימה".
בהמשך השבוע נסעו עשרות סטודנטיות מהקמפוס להתפלל בקבר רחל, לאחר ערב הכנה שקיימה אגודה הסטודנטיות בקמפוס, בשיתוף מדרשת טל, ושיחה מפי הרבנית אורלי שובע.
אחת הסטודנטיות שיתפה: "סיפורי הרבנית נגעו לליבי, דברים היוצאים מן הלב נכנסים אל הלב. בקבר רחל היה עומס של מבקרים, אבל הקדושה הייתה מורגשת באוויר. נכנסנו לעזרת הנשים והתפללנו על עם ישראל ועל עצמנו".