עין כסלון

מה? מעיין קטן הנובע ליד המושב כסלון, בין היישוב רמת רזיאל לצומת אשתאול. הבריכה שמי הנביעה נאגרים בה קטנה למדי, אורכה כשני מטר ועומקה כמטר וחצי. והיא נבנתה בצורת פאי (לא פאי תפוחים, פאי של מתמטיקה…) אם כי יש מי שטוען שהיא מזכירה בכלל בוטן. מדרגות אבן מובילות אל מימיה הצלולים של הבריכה, ורוב שעות היום היא מוצלת.
לא רחוק מעין כסלון נמצאים מעיינות נוספים: עינות בוקר ועין לווייתן.
כמה? ללא תשלום. איפה? הרי ירושלים.
מה לכתוב בווייז? עין כסלון

מעיין עין כיף

עין כיף

בריכת קטנה ומרובעת, עשויה מבטון ומוצלת בכל שעות היום על ידי קבוצת איקליפטוסים. סביב המעיין הוצבו ספסלי עץ. המעיין סמוך לנחל אל-על, לא רחוק מהמפל השחור.
כמה? חינם איפה? בגולן
מה עוד באזור? בריכת המפל השחור ובריכת המלכה (מעיין נוב)
מה לכתוב בווייז? אבני איתן
בכניסה ליישוב פונים שמאלה ונוסעים בכביש ההיקפי עד לשלט המורה על נחל אל-על. חונים בחניון. יורדים כ-400 מטרים לעבר הנחל בשביל המסומן אדום, ובערך 15 מטרים לפני הכניסה לצמחייה עשירה פונים ימינה לשביל לא מסומן (השביל האדום ממשיך לתוך הצמחייה). הולכים כ-20 מטרים ופונים שמאלה לשביל מסודר עד למעיין המוקף בעצים.

מעיין עין דני

עין דני (עין בובין)

בריכה יפה וענקית (גודלה כתשעה מטרים על שנים עשר) המלאה במים צלולים הנובעים אליה. מהמעיין נשקף הנוף של הרי בנימין, וסביבו צומחים עצי פרי וצמחיית חורש רבה. לעיתים הבריכה ריקה כיון שמשתמשים במימיה להשקיה. המעיין נקרא גם מעיין דני לזכר דני גונן, שנרצח לא רחוק ממנו בשנת תשע"ה.
*כשאין שמירה במקום יש להביא נשק*
איפה?
מערב בנימין
מה לכתוב בווייז? מעיין דני או עין בובין

עין שוירח

בריכת מלבנית ארוכה המתמלאת ממי עין שריר. סביב המעיין פזורים עצי פרי, ונשקף ממנו נוף גולני מדהים.
לא רחוק נמצא גם מעיין עין תאופיק (עין עקוב): כמה בריכות מים קטנות ורדודות שמשמשות מקום בילוי משפחתי מצוין למשפחות עם ילדים קטנים. את מעיין עין שוירח שיפץ בפעם הראשונה ירח פארן, חבר קיבוץ האון הסמוך, ומכאן נגזר שמו "עין שוירח" (שילוב של עין שריר וירח).
כמה? חינם איפה? רמת הגולן
מה עוד באזור? עין תאופיק, עין שוקו
מה לכתוב בווייז? עין שוירח 

מעין רבבה

מעין רבבה

שתי בריכות שכשכוך רדודות המחוברות ביניהן במפל קטן ומשקיפות אל נוף מדהים. הבריכות מדורגות (אחת מתחת לחברתה), גודלן 4X4 מטרים ועומקן כ-45 ס"מ.
שתי הבריכות מוצלות בפרגולה, וסביבן יש משטח ישיבה מסודר מאבן טבעית וספסלים.
בתחילת הירידה לעבר המעיין עוברים ליד עמדת תצפית נוף מרשימה, ומומלץ לעצור בה לפני הביקור במעיין או אחריו.
איפה? בכניסה ליישוב רבבה שבשומרון.
איך מגיעים? נכנסים ליישוב רבבה, פונים ימינה ומייד אחר כך שוב ימינה לשביל עפר (מצד שמאל התצפית ומצד ימין פינת החי של היישוב). לאחר כ-200 מטרים מגיעים לשלט המורה על המעיין, חונים והולכים בשביל קצר עד שמגיעים.

עין עלמין

עין עלמין הוא למעשה אחת מבריכת הקצינים הפזורות ברמת הגולן. זוהי בריכה מלבנית גדולה ויפהפייה המלאה בכל עונות השנה מים קרים וצלולים ונשקף ממנה נוף מרהיב.
אורך המעיין, שמצילים עליו עצי איקליפטוס ותאנה, כ-12 מטר, רוחבו 4 מטרים ועומקו כ-1.5 מטר.
המים בבריכה קרים למדי הן משום שהמקום מוצל רוב שעות היום והן בשל תחלופת המים הגבוהה במעיין, הודות לנביעה המרשימה.
בימי שישי ובחופשים המעיין עמוס וצפוף, ולכן מומלץ לבוא אליו באמצע השבוע או בשעות הבוקר המוקדמות.
מה לכתוב ב- וויז? עין עלמין