קרן אביה

קרן אביה, האגף לזהירות בדרכים

קרן אביה, בוידאו
1/5 וידאו
1
אבי קנטרוביץ, מנכ"ל תנועה כהלכה
אבי קנטרוביץ, מנכ"ל תנועה כהלכה
2
3
פארק הזה"ב - מפורסמים מדברים
פארק הזה"ב - מפורסמים מדברים
4
פארק הזהב בהפקת פרסומי ישראל
פארק הזהב בהפקת פרסומי ישראל
5

עוד על אחריות הורית

תנועה כהלכה| יקי פריד| אזרח שאכפת לו ילדים ב"מכונית אוטונומית" – בדרך משופעת וחד-סטרית ביישוב הנסיעה מותרת רק בכיוון העלייה. רכב עלה בדרך, ומולו ירד

קרא עוד »
תנועה כהלכה תכלה שנה ותאונותיה גליון 413

תכלה שנה ותאונותיה

אבי קנטרוביץ| מנכ"ל תנועה כהלכה "אתם ניצבים היום כולכם… כל איש ישראל". בשבת שלפני ראש השנה כולנו ניצבים לבחון את נהיגתנו ואת התנהגותנו בשנה החולפת.

קרא עוד »
זהירות בדרכים גליון 411

הולכים בטוח לבית הספר

תנועה כהלכה | יקי פריד, אזרח שאכפת לו שלום כיתה אל"ף – הולכים בטוח לבית הספר "שתוליכנו לשלום ותצעידנו לשלום… ותחזירנו לביתנו לשלום". ביום ראשון

קרא עוד »
זהירות בדרכים תנועה כהלכה עלון 409

נהיגה חסרת אחריות

תנועה כהלכה | יקי פריד, אזרח שאכפת לו סיפור המעשה – במכונית נוסעת נהג אב, ומלבדו ישבו בכלי הרכב אם ועל ברכיה ילדה לא חגורה.

קרא עוד »

קרן אביה

אנו מצווים לשמור על חוקי התורה ומצוותיה, תוך הבטחה לחיים איכותיים ורגועים.
בתחילת השבוע קבלנו מהרלב"ד תעודת שליש ראשון של שנת 2021. תעודת השליש מצביעה על עליה מדאיגה בכמות הנפגעים, הרוגים ופצועים בהשוואה לשנת 2020.
מתחילת השנה עד סוף החודש הרביעי (הלועזי), נהרגו 114 אנשים, נשים וטף בהשוואה ל-85 הרוגים בשנת 2020 (באותם התאריכים). מתחילת השנה היו 108 תאונות קטלניות, בהשוואה ל-78 תאונות דומות בשנת 2020. (על העלייה בהרוגים בקרב רוכבי האופנועים והקורקינטים כתבתי בשבועיים הקודמים).
אנו נמצאים בתחילת הקיץ מחכים לנו ימים חמים ומתישים ולצערנו עלייה בכמות התאונות ובכמות הנפגעים בהשוואה לימי החורף. גם בקרב הנהגים והרוכבים וגם בקרב הולכי הרגל.
בחורף הקר והגשום, אנשים נמצאים במקומות סגורים ומעטים נמצאים על הכבישים או על המדרכות. רוכבי אופניים/אופנועים/קורקינטים מודעים למגבלות הרכיבה, וכמעט אינם נמצאים על הכביש בימים גשומים. גם הנהגים והולכי הרגל מודעים לסכנות ונוהגים ומתנהגים במשנה זהירות.
בקיץ נמצאים כל משתמשי הדרך מחוץ לביתם. נהגים, רוכבים והולכי רגל ונוצרים הרבה נקודות מפגש (חיכוך) המהווים סכנה למשתמשי הדרך.
הנהגים חסרי סבלנות (השמש מכה בחום על שמשות הרכב, פקקי התנועה לא מסתיימים, העייפות ועוד…), הרוכבים מותשים מהשמש המכה והולכי הרגל המזיעים, מביאים את כל המשתמשים בדרך להתנהגות פחות אחראית ופחות זהירה והם לוקחים סיכונים.
לסיכום:
ציון השליש הראשון הוא שלילי. נקבל על עצמנו לקראת השליש השני לנסוע, לרכוב, ללכת ולהתנהג עפ"י חוקי התעבורה. להיות ערניים, לתת זכות קדימה עפ"י החוק ולא לקחת. להיות סבלניים להתנהג בנימוס ובכבוד הדדי.
"אם בחקתי תלכו…ונתתי שלום בארץ"…אמן

גלילה למעלה