Page 2 - גילוי דעת
P. 2
היינו חסרי אונים לגמרי. מה אנחנו אמורים לעשות עכשיו כשהילדה שלנו מודיעה לנו שהיא לא רוצה לחזור לארץ בגלל התאהבות בבחור נוצרי מאיטליה?
שלנו יכולה לבוא לבית הכנסת, והחבר שלה ישב ליד בעלי... וזה בעיניי היא שיא הגבורה של בעלי, שרצה להראות לילדה שהוא מאחוריה).
אחרי שבוע החבר האיטלקי ביקש מהילדה שלנו ללכת להפגנה עם כל מיני פעילים נגד מדינת ישראל. לילדה שלנו יש מעורבות פוליטית מאוד גבוהה, והיא גם הייתה פעילה מאוד בנוער הליכוד,
רק שהנושא הזה מעולם לא עלה.
הם הלכו להפגנה, ואז היא הזדעזעה לשמוע את הדעות שלו: הוא לא הפסיק ללכלך על מדינת ישראל, ואמר לה שהוא חושב שהיא נהדרת, אבל המדינה שלה פשוט אסון לעולם.
הבת שלנו סיפרה לי שבאותו רגע היא הרגישה איך בבת אחת כל הקסם שלו התפוגג בעיניה. בגלל שהיא לא פראיירית הם החלו באותו ערב ויכוח ענקי, והוא נגמר במריבה. עוד באותו לילה הוא ביקש לקחת את הדברים שלו, הזמין לעצמו כרטיס
טיסה הכי מהר שיש, וכך הסתיים הקשר שלה עם הנער הזה.
מדובר בסך הכול בשבועיים, אבל כל מי שקצת הכיר את המקרה מבחוץ אמר לנו שהוא לא יודע איך היה מגיב במקומנו, וכנראה זה היה נגמר בפיצוצים ומלחמות עולם.
עכשיו אחרי שהיא התחתנה אנחנו יכולים לצחוק על זה, אבל אני עדיין נזכרת בחוסר האונים שהרגשתי כשהיא סיפרה לנו מעבר לאוקיינוס שהיא מתכוונת להישאר כי היא התאהבה במישהו.
אני מאחלת לכולנו לרוות רק נחת מכל הילדים ולשמור תמיד על האמונה, הסבלנות והביטחון שלנו. אם יש הורים שמתמודדים עם מורכבויות נוספות, אבקש שייצרו איתי קשר דרכך כדי
".שאוכל לחזק אותם
להזמנת הרצאות בתחום גיל ההתבגרות להורים ולנוער: 052-3273384, avinoam811@gmail.com
אני חייב לשתף אתכם בסיפור מדהים שקיבלתי בשבוע שעבר על התמודדות של הורים ונערה:
"בוקר טוב, אבינועם. ביום רביעי חגגנו את החתונה של הילדה שלנו, אבל בניגוד לשאר סיפורי החתונה שלך, הסיפור הזה לא הולך להיות על חתונה אלא על חינוך והרבה ביטחון ואמונה.
לפני שמונה שנים, כשהייתה בכיתה י', שלחנו אותה לארצות הברית לשפר את האנגלית שלה עם עוד קבוצה של בני נוער מהארץ. לא חשבנו ולא ציפינו לקבל ממנה אחרי שבוע שיחת טלפון מוזרה שבה היא הודיעה לנו שהכירה נער איטלקי באחד מהערבים החופשיים שעשו להם, והיא חושבת שהיא התאהבה בו.
היינו חסרי אונים לגמרי. מה אנחנו אמורים לעשות עכשיו כשהילדה שלנו מודיעה לנו שהיא לא רוצה לחזור לארץ בגלל התאהבות בבחור נוצרי מאיטליה?
ביקשנו לדבר בבהילות עם מנהלי הקבוצה, והם מצידם היו בחוסר אונים מוחלט ואמרו לנו שמדובר במקרה הראשון אי פעם שהם נתקלים בסיטואציה כזו, והם כמובן לא יכולים לקחת אותה בכוח אלא רק לדווח לשירותי ההגירה האמריקניים, ואלו יוכלו להחזיר אותה, כמובן בליווי שוטרים, ולהעלות אותה על מטוס לארץ. לא בדיוק הזיכרון המומלץ שעלול להיווצר אצלה.
למזלנו יש לבעלי בן דוד שגר באפר איסט סייד במנהטן, והוא אמר לנו להירגע ושהוא ייסע לדבר על ליבה.
וכך, לאחר שהקבוצה כבר נחתה בארץ, הילדה שלנו נשארה עוד ארבעה ימים בבית המשפחה של הנער האיטלקי. אני מדברת איתה בסקייפ, והיא בוכה ומבולבלת ומצטערת שהיא עושה לנו את זה, אבל מדובר לדבריה באהבת חייה, והיא לא יכולה
פשוט לעזוב אותו.
אמרנו לה שתהיה רגועה ושאנחנו אוהבים אותה בכל מצב, ושהיא תקבל מה שהיא צריכה, אבל גם אם היא רוצה להישאר עם הנער הזה או לעבור איתו לאיטליה (עכשיו קל לי לכתוב את זה, אבל אז הרגשתי שאני בתוך חלום), כדאי מאוד שהיא תעבור קודם
בארץ ותסדיר את כל העניינים שלה.
וכך היה. הבת שלנו השתכנעה שאנחנו לא הולכים לכפות עליה שום דבר, ואני זוכרת את הפעם הראשונה שנתקלנו בבחור בשדה התעופה: קעקועים בכל מקום, פירסינג בשפה, באוזן, בגבות,
באף. חשבנו שאנחנו עוד רגע נבלעים באדמה.
כאן המקום לציין בהערצה את בעלי, איש חינוך במוסד מוכר, שלאורך כל הדרך אמר לי שאנחנו לא הולכים להתחשב במה שיגידו אחרים אלא לעשות רק מה שהולך להיות טוב לילדה שלנו.
פינינו להם מקום בחדר, דיברנו לפני כן עם שאר הילדים שלנו והסברנו להם שהילדה הכירה מישהו וה'זוג המלכותי' יבוא לבית שלנו ביישוב.
מובן שכל עניין האולפנה נחתך, והבאנו בחשבון גם שהיא הולכת לעבור שינוי מאוד גדול מצד הלבוש שלה וכל מה שהתרגלנו אליו. היא מצידה ניסתה להתחשב בנו ולא למתוח את החבל יותר מדי.
אחרי שהתחלנו לדבר עם החבר שלה גילינו נער רגיש באופן יוצא דופן ואינטליגנטי, מה שהוסיף עוד יותר לבלבול שלנו.
לאחר שיחות עם יועצי חינוך, כולל רב היישוב שלנו, הגענו למסקנה אחת ברורה: שום דבר טוב לא יקרה אם נלך נגדה בכוח או ננסה לכפות עליה משהו. מדובר, כך אמרו לנו, במקרה עדין
שמצריך הרבה סבלנות, הכלה, פתיחות ובעיקר אמונה.
אחרי שבוע שהילדה שלנו הסתובבה איתו ביישוב, ובעלי ספג הרבה מאוד אש (בעיקר בפעם שהוא התעקש ואמר שהילדה
ביטחון ואמונה
קפה הפוך וחינוך סיפורים | אבינועם הרש - מחנך


   1   2   3   4   5