אלי אסקוזידו

יעלי אליה מדי

אלי אסקוזידו

ראש המועצה האזורית נחל שורק 

אלי אסקוזידו בן 63 נשוי לעליזה, אני אב לארבעה ילדים וברוך ה’ סבא לשישה נכדים. נולדתי בבני דרום ומגיל שלוש גדלתי בכפר מימון. היתה לי ילדות יפה, הייתי חניך ומדריך בתנועת בני עקיבא. לאחר נישואינו עברנו לבני ראם. לשמחתי גם ילדינו גרים בבני ראם ולמרות העומס והעיסוקים הרבים אני זוכה לקחת את נכדי לגן ולבית הספר ולהיות שותף בגידולם.

ראש המועצה האזורית נחל שורק
כבר 22 שנה אני משמש כראש המועצה האזורית נחל שורק. הגעתי לכך במקרה, חברי ניר זלצמן מבית חלקיה הציע שאתמודד לראשות המועצה בבחירות. הלכתי על זה, ומאז הכול היסטוריה. כבר חמש קדנציות אני משמש כראש המועצה ללא בחירות, אני מקבל את אמון הציבור פעם אחר פעם ושמח להמשיך בעשייה, אני אוהב את התושבים, את המועצה ואת העבודה.

רוח המועצה
לעזור לאנשים, לאהוב כל אדם באשר הוא, להתייחס בכבוד ולתת לתושב מה שהוא צריך. אני זמין לתושבים בנייד כל הזמן מתוך אמונה שבאתי לתפקיד כדי לתת להם שירות. אני עונה לכולם, מגיב, משתדל לעזור בכל מה שאפשר, גם בעניינים אישיים. אם מישהו צריך יעוץ מהרב פירר, או למישהו יש בעיית חשמל, אנו משתדלים לעזור. התושבים הם משפחה, וזו הרוח שאני מעביר גם לעובדי המועצה, אנחנו כאן בשביל התושבים. במועצה צוות נפלא: מנהלי מחלקות ועובדים שמגיעים בבוקר לעבוד עם חיוך ונותנים שירות מכל הלב ברוח המועצה, לתת שירות טוב ולאהוב את התושבים.
ישובי המועצה האזורית נחל שורק
בתחום המועצה כ11,000 תושבים, בשבעה ישובים דתיים לאומיים וחרדים. כשהתחלתי את תפקידי היינו 1800 תושבים וחמישה ישובים. בהמשך הוקמו שני ישובים נוספים למפוני גוש קטיף.
הישובים בתחומי המועצה: קיבוץ חפץ חיים, מושב בני ראם, הישוב הקהלתי יד-בנימין , גני טל ונצר חזני ישובים של מפוני גוש קטיף – דתיים לאומיים, יסודות ובית חילקיה – ישובים חרדים.
מפוני גוש קטיף
לאחר פינוי הגוש בחרנו לסייע לתושבים וקלטנו בשמחה את תושבי גני טל שעברו כיחידה אחת לישוב המתחדש באותו שם. גם הישוב נצר חזני שימר את שמו אמנם חלק מתושביו התפזרו בארץ, אך חלק נשארו אצלנו. גם ביד בנימין נקלטו משפחות נוספות מישובים שונים. לצערי, לא כל התושבים הצליחו להשתקם, אנחנו עושים ככל יכולתנו לחבק ולסייע.
חינוך
החינוך הוא נושא הקרוב לליבי, חשוב לנו לתת חינוך טוב לילדי המועצה ואנחנו משקיעים מאוד, ואף קבלנו פרסי חינוך ארציים. במועצה 37 גנים ו15 בתי ספר שמגיעים אליהם גם מיישובי האזור שאינם חלק מיישובי המועצה. נושא שאני מחובר אליו מאוד ורואה בו חשיבות הוא החינוך המיוחד. בבתי הספר משולבים כיתות חינוך מיוחד ואף בית ספר לחינוך מיוחד שמשתלב בתוך החינוך הכללי. פתחנו השנה גם מעון שיקומי לבני שלוש ואנחנו בשלבי הקמה של מרכז יום שיקומי טיפולי אזורי למבוגרים מעל גיל 18, מתוך הבנה שהאנשים הללו זקוקים לטיפול המשך וחשוב לנו לדאוג להם.
עסקים קטנים
ביישובי המועצה עסקים קטנים רבים. היינו מהרשויות הראשונות בארץ, כבר לפני יותר מחמש שנים, לזהות את הצורך לתמוך בעסקים הקטנים בהשתלמויות, בהכשרות ושיתופי פעולה ובמעורבות קהילתית. אנחנו עושים מאמצים להקל עליהם ולסייע להם להתקדם.
פרויקט מצלמות אבטחה בישובים 
לאחרונה, מתוך הצורך לדאוג לביטחונם של התושבים, ומתוך הבנה שכל פריצה לבית היא צלקת לתושב ובהשקעה של 7 מיליון שקלים הקמנו פרויקט צילום המרשת את כל הישובים. מדובר במערכת מצלמות מתוחכמת שממוקמת בתוך הישובים ומחברת מוקדנים שצופים במצלמות ומתריעים. הפרויקט מאפשר לתושבים להרגיש בטוחים. 
הקורונה
הקורונה תפסה אותנו מופתעים כמו כולם, לא חזינו אותה ולא הכרנו מגיפה כזאת. קלטנו מיד שזה אירוע שנצטרך להתמודד איתו ולהוביל את המערכה. למחרת פורים כינסנו ישיבת חירום, מתוך הבנה שאנחנו צריכים לתת פתרונות, כראש מועצה הייתי חייב לחשוב מחוץ לקופסא. עוד לפני שכולם הבינו שחייבים מסכות, הזמנו מסכות מסין, דאגנו לבדיקות לתושבים, יצרנו צוותים שדואגים להפעלת מערכת החינוך הפורמאלי והלא פורמאלי, הפעלנו מרכז צעירים שנותן מענה לאזרחים ותיקים, מתוך דאגה שאולי אנשים לא יהיו חולים בקורונה אבל שלא יחלו במחלות אחרות כתוצאה מחרדה ובדידות. הכול תוך עמידה בהנחיות והמגבלות. דאגנו למתן שירות אישי בחוץ ולא רק בזום, אנחנו דואגים לתושבים חולים או מבודדים גם באופן אישי, ומשתדלים ביחד לעבור את התקופה הזאת על הצד הטוב ביותר כמועצה. השבוע ביום ראשון, בחרתי להיות הראשון שמתחסן כדוגמא אישית לתושבים.
חלומות
להמשיך לשרת את התושבים מכל הלב, וכמו יין טוב להשתפר ולהשתבח מיום ליום, אף על פי שהזמן עובר וטבע האדם להישחק. אני דווקא מקווה להשתבח ולתת שירות טוב לקדם לפתח וגם להיות אבא בעל וסבא טוב, ולתרום ככל יכולתי למדינת ישראל. אני מאחל בריאות לכולם

כתבות נוספות

מוטי יוגב

יעלי אליה מדי מוטי יוגב ח”כ לשעבר בבית היהודי, פועל לחיזוק קליטת העליה וההתיישבות בגליל.

קרא עוד »

יקי סעדה

יעלי אליה מדי יקי סעדה מנכ”ל קרית החינוך גבעת וושינגטון נולדתי באשקלון ילד שביעי במשפחה

קרא עוד »

אבי רט

יעלי אליה מדי אבי רט נולדתי ב 1959- תשי”ט ברחובות, ב’שיכון מזרחי’ שהיה בו פסיפס

קרא עוד »

משה זרצקי

יעלי אליה מדי משה זרצקי בן 27, תושב אפרת. נשוי לבתיה ואבא להלל, חזן וזמר המופיע בקהילות

קרא עוד »

אודי טנא

יעלי אליה מדי בן 34, יועץ אסטרטגי, מנהל קמפיינים ומשברים. כותב אצלנו טור תקשורתי פוליטי

קרא עוד »

חיים גבאי

יעלי אליה מדי לאפשר לכל ילד וילדה לממש את היכולות שלהם.לגייס את המנהלים המצוינים ביותר

קרא עוד »

חגית משה

סגנית ראש העיר ירושלים ומחזיקת תיק החינוך במערכת החינוך הגדולה בישראל, אם לשישה וסבתא לשניים,

קרא עוד »

יוסף שפרייזר

דוקטורנט להיסטוריה וארכאולוגיה, מורה דרך והבעלים של חברת התיירות Israel-2GO, לומד בכל יום מעולמות החול

קרא עוד »