בתיה מסיקה לסר

יעלי אליה מדי

בת 34 אמא לשלושה, יוזמת ומנהלת את סלון הכלות החברתי ‘כשושנה’.

בתיה מסיקה לסר

נולדתי וגדלתי באלון מורה, בת שלישית מתוך חמישה ילדים. אבא גרשון שימש שנים רבות כראש המועצה האזורית שומרון, אמא שוש עסקה בתחומים רבים. גדלתי בבית של הרבה עשיה וחסד. נשואה לאיתן לסר בן למקימי אלון מורה.
אמא
אמא שלי שוש ז”ל, היתה גם אמא וגם החברה הכי טובה שלי. היינו מדברות המון, משתפות אחת את השנייה מתייעצות, יוצאות לבלות יחד. היה לנו קשר חזק מאוד וקרוב. היא הייתה אישה מאוד מיוחדת, גם אמא חמה ומפנקת וגם אישה עסוקה, היא הייתה אשת חסד.
המחלה
לפני 8.5 שנים אמא חלתה בסרטן אלים במח העצם, זה היה הלם גדול עבור כולנו. גרתי אז בבית ההורים והייתי צמודה אליה, הלכתי איתה לטיפולים וישנתי איתה באשפוזים. קבלתי על עצמי גם לעודד את הרוח שלה, להילחם להיות במצב רוח טוב, האמנתי לאורך כל הדרך שהיא תנצח ותבריא.

דייטים מבית החולים
בתקופת המחלה שלה המשכתי לנהל את החיים שלי יחד עם המחלה שלה. הייתי יוצאת לעבודה ולדייטים מבית החולים ותוך כדי האשפוז שלה גם התחיל הקשר עם איתן. אמנם הכרתי את איתן בישוב כשהיינו ילדים, אבל הקשר הזוגי שלנו התחיל כשאמא הייתה מאושפזת.
החתונה
אמא הספיקה להשתתף בחתונה שלנו, וזה מאוד משמח אותי. בימים שלפני החתונה היא הרגישה יחסית טוב והייתה שמחה ושותפה להכנות .
העצב
כמה ימים אחרי החתונה המצב שלה החל להידרדר. באיזשהו שלב עזבתי את העבודה שלי והתמסרתי כולי לטיפול בה. המוות שלה תפס אותי לא מוכנה. גם שכולם הבינו שהסוף קרב, אני האמנתי שהיא תנצח. כשהיא נפטרה עולמי קרס עלי, הייתי נשואה טריה בהריון, בלי עבודה, ואיתן בעלי חשש מאוד שאשקע לתוך העצב. איתן דרבן אותי לחשוב על עשייה שתנציח אותה ותעזור לי להמשיך.
“כשושנה”
חיפשתי הנצחה שתביא איתה שמחה וחסד. אמא הייתה אשת חסד גדולה, יחד עם אבא עזרה להרבה כלות וחתנים, וגם היתה מחוברת לכל הקטע של יופי, תסרוקת ואיפור. לפני מותה היינו יחד מאפרות ומסרקות כלות ובני משפחה אצלנו בבית. לאט לאט התבשל הרעיון של הקמת סלון כלות חברתי על שמה. מצאנו מבנה ישן בישוב ברקן, שיפצנו אותו והפכנו אותו לסלון כלות מעוצב ויוקרתי .
סלון כלות חברתי מפנק
היה חשוב לי שהסלון לא יהיה גמ”ח רק למעוטי יכולת, אלא מקום לכולן. מגיעות אלינו כלות מכל הארץ ומכל המגזרים. אנחנו נותנים לכלות את כל הפינוקים ליום המיוחד: שמלה, איפור, תסרוקת, תכשיטים, הינומה ואפילו נעלים. יש לנו חדר מנוחה עם ג’קוזי. כל הפינוק בעלות של 3000 ש”ח בלבד. יש כלות שבוחרות להוסיף סכום של כסף על התשלום כדי לממן כלות אחרות עם קושי כלכלי, וכך אלה המתקשות, נעזרות בקרן ומשלמות כמה שידן משגת. יוצא שכלה מממנת כלה וזה מקסים!
חסד גורר חסד
עם הזמן התחלנו להיות שותפות להפקות של חתונות לזוגות בעלי קושי כלכלי ויש לנו הרבה יוזמות של שיתופי פעולה. למשל, יש זוג שנותן את המעשר שלהם כחבילות נדוניה לכלות, והם מביאים אותו עבור הכלות שלנו. יש בעלי אולמות שנותנים אירוע בחינם כחסד. יש סלוני כלות שנסגרים ותורמים לנו את השמלות. קיימים עוד נותני שירותים לחתונה שמשתפים פעולה, זה מקסים ומרגש לראות כל פעם את הלב הרחב והפתוח של עם ישראל.
הצוות
יש לי צוות של מלאכיות שעובדות איתי במסירות גדולה מתוך תחושת שליחות,
הקורונה
הקורונה הביאה איתה גם הרבה שינויים ותהפוכות בתחום החתונות. תאריכים זזים, חתונות מתקיימות בהתראה קצרה וזה דורש מאתנו זמינות והתארגנות מהירה. מה שהכי בולט בתקופת הקורונה זה שהכלות לחוצות יותר. יש הרבה מתח ולחץ סביב התארגנויות לחתונה: השינויים, ההצטמצמות. אנחנו משתדלות להכיל, להקשיב, לעודד ולתת לכלות חוויה טובה ונעימה ביום המיוחד שלהן.
השמחה
אני חיה את שליחות חיי, אני מתעוררת כל בוקר בהודיה על הזכות לשמח ולעזור לכלות, ואני מקווה שזה עושה נחת לאמא שלי.■

כתבות נוספות

אודי טנא

יעלי אליה מדי בן 34, יועץ אסטרטגי, מנהל קמפיינים ומשברים. כותב אצלנו טור תקשורתי פוליטי

קרא עוד »

חיים גבאי

יעלי אליה מדי לאפשר לכל ילד וילדה לממש את היכולות שלהם.לגייס את המנהלים המצוינים ביותר

קרא עוד »

חגית משה

סגנית ראש העיר ירושלים ומחזיקת תיק החינוך במערכת החינוך הגדולה בישראל, אם לשישה וסבתא לשניים,

קרא עוד »

יוסף שפרייזר

דוקטורנט להיסטוריה וארכאולוגיה, מורה דרך והבעלים של חברת התיירות Israel-2GO, לומד בכל יום מעולמות החול

קרא עוד »
אודרי ליימן קרן יחד

קרן יחד

לירון לב-שוקרון אודרי ליימן (60), ילידת בלגיה עלתה לארץ לבדה כשהייתה בת 18, וכיום נשואה

קרא עוד »