השר אלי כהן

יעלי אליה מדי

שר המודיעין אלי כהן

נולדתי וגדלתי בחולון בן יחיד להורי, נשוי לענת, מחנכת בבית ספר יסודי. אנחנו הורים לארבעה: בננו הגדול קצין בגולני, השנייה צפויה להתגייס בקרוב, השלישית בכיתה ח’ והקטנה בכיתה ב’. אנו מתגוררים בחולון, העיר שבה נולדתי. את שירותי הצבאי עשיתי במשך 11 שנים בחיל האוויר, שם גם זכיתי להכיר את אשתי.
ראיית חשבון
עבור אמי, שהייתה מנהלת חשבונות, זו הייתה גאווה וסגירת מעגל כשהשלמתי את לימודי החשבונאות, ובהמשך כששימשתי כמרצה בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב.
משרד המודיעין
מדינת ישראל היא המדינה המאוימת ביותר בעולם אך בזכות זרועות המודיעין שלנו, השב”כ, המוסד וצה”ל אנחנו מצליחים לשמור על ביטחונה. מה שראיתם בסדרה ‘טהרן’ הוא רק קצה הקרחון והמציאות עולה על כל דמיון.

וועדת הרפורמות 
הוועדה שעמדתי בראשותה ובה קידמנו רפורמות רבות וחשובות הנוגעות לחיי כולנו, כגון שבירת מונופול מכון התקנים, הרפורמה בבנקאות שבעקבותיה יקום לראשונה בנק דיגיטלי ועוד.

הסכם השלום עם האמירויות ומדינות ערביות 

שלום מביא צמיחה והמדינות הערביות מפנימות שהמגמה השתנתה ויש לאמץ גישה עדכנית שמנותקת מהזיקה המסורתית בין סוגיית הנורמליזציה לבין הסוגייה הפלסטינית. נרמול היחסים עם העולם העסקי באמירויות הוא מהפכה לכלכלת ישראל. מדינת ישראל היא אמנם מדינה קטנה אך היא מעצמה טכנולוגית אדירה וכתוצאה מהיחסים נצפה בפריחה בתחום ההייטק, הטכנולוגיות המתקדמות, הסייבר ועוד. אנחנו צופים פריחה משקית משמעותית כתוצאה משיתופי פעולה עסקיים שייעשו בעתיד בין שתי המדינות. פוטנציאל הסחר נאמד בכ4 מיליארד דולר בשנה, לא כולל השקעות ישירות ורווח כלכלי נוסף מתיירות. ההסכם עם איחוד האמירויות פותח דלת לקידום יחסים עסקיים עם מדינות נוספות במפרץ ובאפריקה.

שר הכלכלה

ההישג הגדול ביותר שלי כשר הכלכלה הוא שבשנת 2019 הגענו לשיעור האבטלה הטוב ביותר מקום המדינה. הרמב”ם אומר שלתת לבנאדם כסף כצדקה זו מצווה, אבל מצווה גדולה הרבה יותר היא לדאוג לו למקור פרנסה. זה, במשפט אחד, מסכם את האג’נדה שלי כשר הכלכלה והתעשייה. בשנים האחרונות סייענו בפתיחת עשרות רבות של מפעלים ובהרחבתם ובכך יצרנו מקומות תעסוקה רבים ואיכותיים. העובדה שלכל אזרח יש את האפשרות לקום בבוקר לצאת לעבוד ולהתפרנס בכבוד – זהו ההישג הכי גדול מבחינתי. 

תעשייה ביו”ש

ערובה לצמיחת ההתיישבות וליציבות הביטחונית. בלי מקומות תעסוקה איכותיים לא יגיעו מתיישבים. זכיתי להקים אזורי תעשייה חדשים בכל יהודה ושומרון, ובעיר האבות חברון.

ההערכות הביטחונית של ישראל מול האיום האיראני

מדינת ישראל לא תאפשר לאיראן להשיג גרעין או להתבסס בגבולה הצפוני. המדיניות שמוביל ראש הממשלה ואושרה בקבינט היא שלא נאפשר שום שינוי שיפגע בעליונות האזורית הביטחונית של מדינת ישראל. עם כל הכבוד לגורמים בשמאל, בזמן שהם תמכו בהסכם הגרעין, נתניהו והליכוד הובילו נגד דעת השמאל ונגד גורמים נוספים, לביטול הסכם הגרעין האיראני.

הקורונה

כיו”ר וועדת השרים לענייני השב”כ, אישרתי את השימוש בכלי האיכון שהצילו חיים של לפחות 400 ישראלים והקטינו את מספר החולים הקשים בלפחות 800. גם במבט לאחור הייתי מקבל את אותה החלטה. כל אדם הוא עולם ומלואו.

בג”ץ

האויב הכי גדול של בג”ץ הוא בג”ץ עצמו. הם מתעקשים להחריב במו ידיהם את מעט האמון הציבורי שעוד נותר במוסד החשוב הזה, ופוגעים בעקרון הפרדת הרשויות ובעבודת הממשלה והכנסת. רק לאחרונה פסקו בצורה מקוממת ובניגוד לעמדת מערכת הביטחון, שלא להרוס את בית המחבל שרצח את עמית בן יגאל. הגיע הזמן לקדם פסקת התגברות ושימוע פומבי למועמדים לעליון.

טראמפ

הידיד הטוב ביותר שהיה לישראל בבית הלבן. הוביל מהלכים היסטוריים לטובת המדינה כמו העברת השגרירות לירושלים, הכרה בריבונות בגולן ועוד. השמחה לאיד של השמאל על אי היבחרותו הייתה תמוהה.

הציונות הדתית 

מגזר שתורם רבות למדינה ושהשתלב היטב בכל הענפים. לטעמי כבר לא זקוקים למפלגה מגזרית. יש להם מקום נכבד בתוך הליכוד.

ממריאות

בנות הציונות הדתית הן מלאות מוטיבציה לתרום ובעלות יכולות גבוהות. אני מקדם פרויקט שיסיע להן להגיע לתפקידים משמעותיים ביחידות המודיעין והסייבר בשב”כ, מוסד ואמ”ן.

בנימין נתניהו

הביא את המדינה להישגים אדירים בכל התחומים. כגודל ההצלחה שלו לקדם את מדיניות הימין, כך גודל ההשמצות שהוא חוטף מהשמאל. כחבר קבינט ראיתי איך הוא מנהל את הדיונים בצורה שקולה, אחראית וחכמה.

דע מאין באת

משפט ממסכת אבות שמנחה אותי מיומי הראשון בחיים הציבוריים. אני משתדל תמיד לראות את האחר, לזכור מאין באתי ולהעניק הזדמנות שווה לכל אחד ואחת.

החלום

זוהי זכות גדולה לכהן כחבר כנסת וכשר בממשלת ישראל, אני מייחל להמשיך לתרום מהידע והניסיון שלי לטובת המדינה ולטובת אזרחי ישראל.■

כתבות נוספות

מוטי יוגב

יעלי אליה מדי מוטי יוגב ח”כ לשעבר בבית היהודי, פועל לחיזוק קליטת העליה וההתיישבות בגליל.

קרא עוד »

יקי סעדה

יעלי אליה מדי יקי סעדה מנכ”ל קרית החינוך גבעת וושינגטון נולדתי באשקלון ילד שביעי במשפחה

קרא עוד »

אבי רט

יעלי אליה מדי אבי רט נולדתי ב 1959- תשי”ט ברחובות, ב’שיכון מזרחי’ שהיה בו פסיפס

קרא עוד »

משה זרצקי

יעלי אליה מדי משה זרצקי בן 27, תושב אפרת. נשוי לבתיה ואבא להלל, חזן וזמר המופיע בקהילות

קרא עוד »

אודי טנא

יעלי אליה מדי בן 34, יועץ אסטרטגי, מנהל קמפיינים ומשברים. כותב אצלנו טור תקשורתי פוליטי

קרא עוד »

חיים גבאי

יעלי אליה מדי לאפשר לכל ילד וילדה לממש את היכולות שלהם.לגייס את המנהלים המצוינים ביותר

קרא עוד »

חגית משה

סגנית ראש העיר ירושלים ומחזיקת תיק החינוך במערכת החינוך הגדולה בישראל, אם לשישה וסבתא לשניים,

קרא עוד »

יוסף שפרייזר

דוקטורנט להיסטוריה וארכאולוגיה, מורה דרך והבעלים של חברת התיירות Israel-2GO, לומד בכל יום מעולמות החול

קרא עוד »