יחד ננצח את הקורונה

בצלאל סמוטריץ'

בצלאל סמוטריץ

עם ישראל הוא עם מיוחד. 
את 'ערבות המונים' הקמנו בימים הראשונים של התפשטות הנגיף קורונה. קבענו ישיבת חשיבה של הצוות שלי עם יהודה ולד, מנכ"ל האיחוד הלאומי, כדי לטכס עצה מחוץ לקופסה על התמודדות עם הנגיף קורונה, לא משהו שהממשלה תעשה אלא יוזמה שתיגע באזרחים ותהיה של האזרחים.

והימים הם הימים שאחרי הבחירות השלישיות ואחרי ההצלחה של מיזם ימינהמונים, שהוציא אלפים לרחוב ביום הבחירות. עלה רעיון להשתמש בפלטפורמה שבנינו בעבור יום הבחירות ולהסב אותו לשימוש לכל מי שצריך עזרה בימי קורונה.
עברו רק כמה ימי הגדרה מחדש של הממשק האינטרנטי, והוצאנו אותו לאוויר העולם: ממשק אוטומטי שמחבר בכל רחבי המדינה בין מי שמבקשים עזרה לאלפי מתנדבים שנרשמו בתוך 72 שעות ומעוניינים להיות לעזר.
בימים הראשונים פנינו לארגונים בציונות הדתית, ובהם איגוד רבני קהילות, בני עקיבא, אריאל, עזרא, רשת צביה, מרכז ישיבות בני עקיבא, קרן קהילות, שעלים, איגוד הישיבות הגבוהות, איגוד ישיבות ההסדר ומפעלות הציונות הדתית, והם נרתמו מייד עם כל החניכים והקהילות שלהם.
ב"ה מייד לאחר מכן ביקשו להצטרף למיזם עוד ועוד ארגונים ועיריות: מנכ"ל המכינות הקדם-צבאיות דני זמיר, עיריית טבריה והמועצה האזורית גוש עציון, והם הפיצו את המיזם ברשתות החברתיות שלהם.
האמת? זה מרגש. אלפי אנשים שמפאת המציאות שנכפתה עלינו מחפשים איך לעזור ולתמוך בעם ישראל. למה? כי אלפים קמים בבוקר קורונה קודר ואומרים לעצמם: אם בעם ישראל יש צורך בגלגל, אני גלגל.
בצבא למדנו קלישה: כשהגלים מתחזקים החזקים מתגלים. בתקופות משבר בכלל ובתקופה הזאת בפרט זה מתגלה כיותר מקלישה. עם ישראל עם חזק, והוא מתגלה במלוא הדרו. אלפים, בני נוער ומבוגרים, נכונים להתגייס למען האחר.
אם כן, למרות מה שמספרים לנו בתקשורת עם ישראל מאוחד ונכון להירתם למעשים טובים בערבות הדדית. ערבות המונים. בתקווה לימים טובים יותר ולבריאות איתנה.

כתבות נוספות של אישי ציבור

מהפכת המאה

השרה ציפי חוטובלי | לראשונה בהיסטוריה המעצמה החשובה בעולם, ארצות הברית, מכירה בזכותנו על הארץ

קרא עוד »