בחופש הגדול

גדולה מהחיים | ספיר חיים - מורה לתאטרון, שחקנית ומרצה

הספירה לאחור החלה כבר בפסח. כולנו ציפינו וחיכינו לרגע הזה: לחופש הגדול!

המורים צמאים לחופש, התלמידים מתכננים תוכניות לחופש, וההורים מתכננים לברוח החופש הוא כמו חלון. יוצאים מהמסגרת, ונכנסת רוח חדשה ומרעננת. אי-שם באופק יש התחלה חדשה שמחכה לנו, שינוי בתוכניות, חשיבה מחודשת לאן הרוח נושבת. מה מחכה לנו? מה הולכים לעשות? לאן אני הולכת?

גם בחופש יש להציב גבולות ולהפעיל את מידת הזהירות. איך אנחנו מנצלים את החופש נכון? איך אנחנו נזהרים? אנחנו יוצאים לטיולים, לנופש, לבריכה, לים ולכל מיני אטרקציות משפחתיות, אבל צריך לזכור את כללי הזהירות שימנעו אסונות וטעויות שעליהם נצטער תמיד. 

 

 

צריך להיזהר ולנצל את החופש להיות עם הילד ולא עם הטלפון. להכין ארוחות בוקר משותפות, למלא חוברות עבודה, לבלות עם חברים, להיות נאמנים ויצירתיים. המטרה של החופש היא להיטען, אבל להיטען נכון, להגיע לשנה חדשה טעונים בחוויות ובלמידה עם המשפחה.

כשהייתי ילדה (לא מזמן ) אהבתי את החופש, אבל אהבתי גם את המסגרת. רציתי שבחופש יהיה לי לוח זמנים: מה אני עושה בכל יום? מה התוכנית שלי להיום? האם אני מוכנה לשנה הבאה? איך אני מתנהלת? אני אישית אוהבת סדר ותוכנית ברורה. היו ימים ריקים ומשעממים בחופש, אבל רובו היה עשיר בעשייה, בטיולים, ברגעים משפחתיים. ידעתי שאחרי החופש מחכה לי שנה חדשה מלאה בהפתעות, אז כדאי שאנצל כל רגע בחופש כדי שאגיע אליה מוכנה ושלמה.

חופש מלשון חיפוש: חפשו בכל יום משהו מעניין, חווייתי. השמיעו לעצמכם מוזיקה בבית, בשלו ארוחות משפחתיות, למדו משהו יחד, שחקו במשחק משפחתי, צאו לטייל סתם ככה, עשו לו"ז חופש, ובכל יום סמנו לעצמכם וי על היום שהיה והתכוננו ליום שיהיה.

החופש זמני, אבל מה שקורה לנו בחופש נצחי. הוא מקדם אותנו, הוא מלמד אותנו, הוא משאיר לנו טעם מתוק וטוב.

Sapirtamir20@gmail.com

להזמנת הרצאה/שאלה אפשר לכתוב לי בשמחה 

כתבות נוספות מ"גדולה מהחיים"

במה קטנה

גדולה מהחיים | ספיר חיים – מורה לתאטרון, שחקנית ומרצה רמקול לעיתים ניתנת לנו הבמה

קרא עוד »