טוב לי תורת פיך ספיר חיים

גדולה מהחיים | ספיר חיים - מורה לתאטרון, שחקנית ומרצה

 כל השערים נפתחים בפנינו, וכל שער משקף לנו מה יש בו, מה הספירה שאנו סופרים ואיזה אור מתגלה לנו באותו יום. בכל יום אור חדש מאיר על העולם ועל עצמנו. אנחנו עוברים בשערים ומגלים את אור ה' הגדול והעוצמתי, וכל יום הוא התגלות חדשה. 

התחלנו בספירה הראשונה, חסד שבחסד, ומשם המשכנו לספור. בעוד רגע אנחנו מגיעים ל-49 ומתקרבים לאורה של תורה! מה המטרה של הספירה? מה הלאה? מה היא נותנת לנו? אנחנו סופרים ועוברים בשערים שחושפים לנו את היעד: את השלמות האמיתית. 

 

 

לפני כעשר שנים פגשתי אהבה חדשה. בהתחלה היא לא הייתה ברורה וקלה, אך הייתה מלאה ברגשות. לאהבה הזאת קוראים התורה, ההלכה, המצוות. הדרך החדשה שלי נפתחה בכל מיני סימני שאלה, בירורים, צעד קדימה ושניים אחורה, ואז החלטתי שזה מה שאני רוצה, כי זה הכי נכון והכי טוב והכי שלם! כשאתה בוחר במשהו, אתה רוצה בו! 

הקונפליקט הראשון שלי היה בשבועות. ערים עד הבוקר, לומדים תורה. ואני? התארחתי אצל חברה דתייה שהזמינה אותי לחוות את החוויה הרוחנית איתה יחד. באותו לילה הרגשתי פיק ברכיים, לא הייתי בשלה לאור הזה, וחזרתי הביתה. מאותה הנקודה התחילה הדרך שלי, שהייתה מלאה בשאלות של ההורים והסביבה. לא ידעתי לאן היא תוביל אותי ומתי תהיה הקבלה שלמה. 

במדרשת אביב שבתל אביב נחשפתי לתורה מלאה בקבלה, בהכלה, בדרך שאני רוצה ומתאימה לי. פגשתי כל פעם באור חדש שהאיר לי והיה לי חדש ומרגש. פגישה ראשונה ועוד אחת, ובכל פעם צפתי מחדש! "צמאה נפשי לאלוקים", הרגשתי שמים טהורים שוטפים וממלאים אותי. זו הרגשה שאין לה אח ורע, זו התעלות, שמחה ואהבה! 

בשבועות "אלוקייך אלוקיי", זו ההרגשה, אני חלק בתורה הזו שמקבלת את כולם. זו התשובה לשאלה למה צריכים את ספירת העומר, כי בכל יום מחדש אנחנו מתקרבים אל מתן תורה. זו המתנה שהקב"ה בוחר ורוצה להעניק לנו: אהבה שתמלא אותנו ותחשוף אותנו לאמונה שלמה ובטוחה.

שנזכה לחדש בימינו את האור הזה ונהיה צמאים לרוחניות, לקדושה ולאהבה. "טוב לי תורת פיך מאלפי זהב וכסף".

Sapirtamir20@gmail.com

להזמנת הרצאה/שאלה אפשר לכתוב לי בשמחה

כתבות נוספות מ"גדולה מהחיים"

במה קטנה

גדולה מהחיים | ספיר חיים – מורה לתאטרון, שחקנית ומרצה רמקול לעיתים ניתנת לנו הבמה

קרא עוד »