לשנות את השונה

גדולה מהחיים | ספיר חיים - מורה לתאטרון, שחקנית ומרצה

אילו היו שואלים אותי מה הייתי משנה בעצמי או ברגע מסוים בחיי, מה הייתי עונה? האם הייתי נוהגת ומתנהגת אחרת ברגע מסוים שהייתי בו? האם הייתי עושה משהו אחר?

יצאנו עכשיו מחג הפסח, חג חירותנו, חג של משפחתיות ועוצמה של כל אחד עם משפחתו, כל אחד ברגעים שלו. כל אחד נכח בשולחן ליל הסדר, בטיול משפחתי, ברגעים קסומים וטובים, אך מן הסתם כל אחד חווה מצבים שבהם היה אומר: "פריז! לא לזוז! בואו נעשה את זה אחרת".

הרבה פעמים אני נמצאת במצבים שבהם נאמרות מילים שלא הייתי רוצה לומר, במצבים שהייתי רוצה לשנות, במצבים שלא הייתי נכנסת אליהם, ורגע אחד אולי היה משנה הכול!

 

 

זה הרגע להבין שדרך המילה ההיא, דרך המצב ההוא, אנחנו למדים יום-יום! מה אנחנו למדים? מה הכוח שלנו, מה לא הייתי עושה במצב הבא, במה לא הייתי נוגעת, על מה אוותר…

האם להצטער? הרי בלי אותו הרגע אולי הייתי עושה אחרת!

אני תמיד אומרת: אם לא הייתי שונה, לא הייתי כאן, אז למה לשנות את זה? למה שאשנה את המצב, את הרגע, את האדם שעומד מולי? אני אלמד להסתדר, אני אלמד לוותר, אני אלמד להיות אני בשלמות, בלמידה מתמדת, בקבלה עצמית.

"מה היית משנה אילו יכולת?"

כלום! הדרך שלי סלולה, הדרך שלי מלאה בלימודים ובשיעורי בית, ודרך המדרגות שבהן אנחנו יורדים ועולים אנחנו מגיעים לרגעים החשובים והמשמעותיים שמהם תמיד אנחנו למדים.

לשנות מהנקודה שלי בלי מחסומים.

יש במאי אחד שנמצא בכל רגע בכל זמן ובכל מקום, ודרכו הכול מגיע. אז למה לשנות? 

כתבות נוספות מ"גדולה מהחיים"

במה קטנה

גדולה מהחיים | ספיר חיים – מורה לתאטרון, שחקנית ומרצה רמקול לעיתים ניתנת לנו הבמה

קרא עוד »