נשמה פוגשת נשמה

גדולה מהחיים | ספיר חיים - מורה לתאטרון, שחקנית ומרצה

זה סיפור חיי, זו השגחה פרטית שלי. הסיפור הזה ילווה את ילדיי ואת נכדיי, ולכולם אספר כמה טוב ה', כמה ידו של הקב"ה בסיפור הזה. זה סיפור של חיבור, בת קול יצאה ואמרה: את שייכת לו! למה? כי כך קבע הקב"ה ואמר: אתם הכי מתאימים, אתם כגוף אחד!

חיפשתי את בחיר ליבי, והיה לי משהו מסוים בראש. אמרתי: על זה אני לא מתפשרת… אני יוצאת רק עם גבוהים אני נמוכה, אבל זה לא אומר שאצא דווקא עם נמוך. זה היה מאוד ברור לי, אבל הקדוש ברוך הוא יודע הכול ומנהיג את עולמו בחוכמה ובידיעה ברורה מה נכון ומה לא נכון לי.

 

 

בימי החיפושים מצאתי את עצמי יושבת מול המחשב, מחפשת ומחפשת ומגיעה למישהו שרשום שהוא 1.30. גבוה מאוד בשבילי ואני בוחרת לכתוב לו הודעה. התשובה הגיעה בתוך כמה ימים, והתשובה היא "אני בעלך לעתיד". ואני כבר חושבת לעצמי: לאן הוא נסחף? בוחרים להיפגש, ותמיד רבי ומורי הרב יאיר בן שטרית שליט"א אומר כשיוצאים לפגישות יוצאים לשמוע נשמה.

יצאנו כמה פגישות, ואני מרגישה שטוב לי, אבל המחסום החיצוני חוסם אותי מלהתקרב, ואנחנו בוחרים לסגור את הסיפור באיחולי דרך צלחה.

הייתי בתקופת הלימודים שלי במכללה ולא עצרתי לרגע, המשכתי לחפש, ומרצה במכללה שדאגה לעצמה ועל הדרך דאגה גם לי חיפשה אצל שדכניות בשבילי. יום אחד היא הכניסה אותי לאיזה חדר ונתנה לי רשימה שלמה של שדכניות. "תתקשרי, מה תפסידי?" אני בהתלהבות מתקשרת ואומרת: אני ספיר, אני בת 21, וממשיכה הלאה, ופתאום השדכנית מוסרת לי פרטים מוכרים. מי זה? ישראל?! אני מכירה אותו!

השדכנית נדהמת, ואני אומרת באותו הרגע: אני רוצה להיפגש איתו שוב. משהו בתוכי לא עצר מלרצות את הנשמה הזאת, את הלב הזה, את מי שהוא באמת. זה לא החיצוניות, זאת הנשמה שמדברת ונפגשת איתי. לאחר כמה פגישות קבענו שזה זה, נסענו לקבל ברכה מצדיק ואמרנו: "זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו".

להתחתן פירושו להתמסר, לראות מעבר, לגלות בכל יום מחדש כמה ה' עשה איתי חסד. אני ובעלי עברנו יחד תהליך של בנייה ושל לימוד יום-יומי, והיום אנחנו כגוף אחד. זה הוא! זה הזיווג שלי.

יציאה לפגישות היא פגישה עם נשמה, ואחרי שמכירים את הנשמה מכירים את כל האדם כולו בשלמות. יציאה לפגישות פירושה לתת מעצמי ולהיחשף. זה לא פשוט, וזיווגו של אדם הוא כקריעת ים סוף, אבל אלו שיעורי בית.

מה אני רוצה באמת, חיצוניות או פנימיות? אולי את השילוב המנצח שמגיע מתוך הפנימיות? העיכובים והמניעות מגיעים מתוך הבירורים, מתוך הרצון לשלמות והרצון לדגם מסוים, אבל מי אמר שזה מה שמתאים לי?

יש לי הצגה על זה, "הכול בעיני המתבונן", שמציגה את ההסתכלות שלנו על אחרים ואיך אחרים מסתכלים עלינו.

כשפתחנו תיק ברבנות, לא תאמינו, קראו לרב ישראל ספיר, וזו הייתה בשבילנו תשובה ברורה שה' יתברך מזווג זיווגים ואומר לנו "אני כאן, אל תדאגו".

החתונה שלנו הייתה מלאה בהודיה ובשמחה ושיעור מאוד חשוב לחיים. מי את? אני ספיר. אני זאת אני מעבר לכל מגבלה, מכל חיצוניות ומכל דבר שחוסם או מעכב. אני בונה בית מתוך אהבה ואמונה במי שאתה ובמי שאני.

לאדם יש מידות טובות? הוא ירא שמיים? הולך בדרך הטובה והנכונה? קשוב ורגוע? יש כמה שאלות עיקריות שצריך להעלות לפני פגישה ולקבל תשובות מתוך הקשבה לנשמה של האדם, ואט-אט להתבונן ולהסתכל ולראות את הטוב במי שמולנו.

לפעמים יש מחסומים שאי אפשר לעבור, אבל אפשר לנסות. אולי מעבר למחסום יש משהו שלא ראינו ופספסנו.

יהי רצון שנראה מעבר לכל מעכב או מחסום ונתקדם ונתקרב ונגיע אל היום הגדול מתוך שלמות והשלמה, מתוך אהבה ושמחה ומתוך קבלה אמיתית. 

כתבות נוספות מ"גדולה מהחיים"