משה רייכר, זמר חתונות

לקראת עונת החתונות,
הזמר משה רייכר

משה רייכר זמר חתונות

קצת על עצמך:
“אני עוסק בשירה שנים רבות, עורך תפילות וסעודות בשבת חתן, אירועים פרטיים, חתונות, בריתות ובר מצוות. ה’ נתן לי מתנה לחבר בין אנשים, ואני מגיע עם השירים במטרה לאחד את העם על כל חלקיו. לכל קהל שאני מגיע אני מתאים שירים שאיתם יוכל לשמוח ולרקוד. אני משלב בשירים שאני שר חזנות, שירים של ר’ שלמה ושירים עממים. הציבור אוהב שירים מאחדים, שירי ארץ ישראל ושירים מוכרים של הרב קרליבך. באווירה הנכונה גם שירים לכאורה נדושים יכולים לעורר את הלב”. מה ההיכרות שלך עם הרב קרליבך? לא זכיתי להכיר אותו אישית, אבל מילדות אני שומע שירים וסיפורים שלו.  אבא שלי היה קונה לנו קלטות של הרב קרליבך, והיינו שומעים אותם כל הזמן בבית. 

“ התחברתי לשירים שלו, הם מקרבים לעבודת ה’, ובכל פעם אני מתרגש מחדש. התפילות של הרב קרליבך מחברות בין כל המגזרים, בכל קהילה שרים את שיריו ורוצים ללמוד מאהבת ישראל של הרב. השירים והסיפורים שלו הם חלק מהחיים שלי. שיר אחד מאוד מיוחד שלו הוא הניגון של שלום עליכם בערב שבת. לפעמים אני גם מזיל דמעה כשאני שומע אותו”.
מוכן לעונת החתונות שבפתח?
“תתפלא, יש מי שעדיין לא תתחיל אצלם עונת החתונות כי הם נוהגים להתחתן רק אחרי שבועות, בסוף ימי הספירה. בינתיים, בהפסקה הזאת, אני נח מכין חומרים חדשים ובעיקר מתכונן לשוב ולשמח. בימים של ספירת העומר אי אפשר לשמוע שירים, אבל אפשר לשמוע חזנות. אני חובב חזנות ומשלב גם חזנות באירועים שאני עורך ובתפילות. מובן שאני לא עושה קטעים שלמים, כי לא כולם מתחברים, אבל אני מחבר בין השירים החדשים לישנים, ואנשים אוהבים את החיבור הזה”.

כתבות נוספות מ"גדולה מהחיים"