חובת הציבור לדעת- השבת הבטחון

ה''טפטוף'' הפך למבול בשמי הקיץ, פיגועים, נסיונות חדירה ורקטות, כיצד ניתן להשיב את הביטחון לתושבי יהודה, שומרון ועוטף עזה?

עו"ד איתמר בן גביר, יו"ר עוצמה יהודית:

איתמר בן גביר

עו"ד איתמר בן גביר

בכנסת הקרובה אפעל להשיב את הביטחון לאזרחי ישראל.
אחד הדברים הראשונים והחשובים שאפעל למענם הוא כמובן לשנות את הגישה של מערכת הביטחון. בכוונתי לפעול, עם חבריי למפלגה, שמדינת ישראל תחזור מייד לחיסולים הממוקדים של ראשי הטרור וכן לחיסול ראשי חמאס בעזה וביו"ש. כמו כן נקרא להטלת סנקציות כלכליות על תושבי הרשות הפלסטינית וכן לסגר על הכפרים ולביטול מיידי של אישורי העבודה מעבר לקו הירוק.
אנו, מפלגת עוצמה יהודית, נפעל גם לעודד את גירוש משפחות המחבלים אל מחוץ לשטח מדינת ישראל. נוסף על כך לא נסתפק רק בהריסת קיר אחד בפינת בית המחבל, כפי שקורה כיום, אלא נדרוש את הריסת הבית כולו.

כמובן, נדרוש גם את החלת הריבונות ביהודה ושומרון על ידי סיפוח ובניית ערים חדשות ביו"ש. במקביל נפעל לקדם את התוכנית שלנו לעידוד הגירתם של המחבלים ושל שונאי ישראל, כך שנשאיר פה רק את מי שמוכן להיות נאמן למדינת ישראל, להכיר בה ולכבד את חוקיה.

ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ יו״ר האיחוד הלאומי, שר התחבורה, מועמד ימינה לכנסת :

בצלאל סמוטריץ

ח״כ בצלאל סמוטריץ׳

בטווח הארוך הפתרון לעזה וליו"ש נשען על גדיעת התקווה של ערביי ארץ ישראל להקים מדינה ערבית בארץ הזאת. הטרור רציונלי, וכשיבינו מפעיליו שהם משלמים מחיר בלי טיפת התקדמות למימוש מאווייהם, הטרור ייגדע.
בעזה אין פתרון קסם לאבן שזרקו לבאר טיפשי אוסלו והגירוש. אם הפתרונות שמציעים הם לחיות מסבב לסבב, חצי מדינה באיום של טילים ומבצע אחת לתקופה שמאבדים בו חיילים ועולה לנו הון תועפות בלי לפתור את הבעיה, זה לא הכיוון. גם הפתרון של מיטוט שלטון חמאס והחלפתו באבו מאזן הוא טעות, כי לא מחליפים פרה בחמור, בטח לא בחמור שאחר כך יטענו שצריך לתת לו מדינה. לקחת את עזה, להכפיל פי עשרים ולשים על הרכס ששולט על חצי מדינה? לא אופציה.

צריך אומץ לומר את האמת: יש רק פתרון אחד לבעיית עזה, והוא להחזיר את המצב לאחור. לא למה שהיה לפני ההתנתקות אלא למה שהיה לפני אוסלו. המשימה שלנו היא להכשיר את דעת הקהל בישראל כדי שיבין שאין דבר כזה "הסדרה", ונמל או שדה תעופה לא יפתרו את בעיית עזה. רק כיבוש הרצועה וקבלת אחריות למקום, עידוד הגירה מסיבית של פלסטינים, גדיעת התקווה הלאומית של תושביה והחזרת ההתיישבות היהודית המפוארת שגורשה משם הם הדרך היחידה להביא שקט וביטחון לתושבי הדרום, ואנחנו חייבים להכשיר את הלבבות בציבור ובהנהגה למהלך כזה. זה אולי ייקח קצת זמן, אבל זה יקרה.
ואותו הרציונל גם ביהודה ושומרון. הקמת מדינה פלסטינית תביא רק עוד ועוד טילים על נתב"ג ותל אביב. הפתרון המיידי לטרור המתגבר ביו"ש כולל גירוש משפחות מחבלים והריסות בתים והחזרת מחסומים. חיי אזרחינו קודמים לנוחות של חיי הערבים ביו"ש. 
כל אלו הם רק פתרונות טקטיים. רק גדיעת התקווה שמניעה את הטרור תביא שינוי אמיתי: עוד חצי מיליון תושבים ביהודה ושומרון, הקמת ערים חדשות כך שכל בר דעת יבין שלעולם לא תקום מדינה ערבית בין הים לירדן, ואז, אל מול קיר הברזל יהיה מי שיבחרו לחיות חיים אזרחיים טובים בלי לחתור תחת מדינת ישראל, והם יזכו בכל הקדמה שמדינת ישראל הביאה לארץ הזאת. יהיה מי שיבחר ללכת, ויהיה מי שיבחר להלחם. 
בבוחרים בעזיבה נתמוך בשיתוף מדינות העולם. למי שיבחרו להילחם, בע"ה שום דבר לא יעזור.

הרב דרור אריה יו"ר מפלגת נעם:

הרב דרור אריה

כתושב גוש קטיף לשעבר ורב בישיבת שדרות זה יותר מעשור, תמיד היה לנו ברור שהצבא אינו הבעיה. גם עזה, עם כל הכבוד, איננה הבעיה. יש לנו צבא מצוין, יש לנו תחמושת איכותית ויש לנו מיטב הציוד. הבעיה המרכזית היא ברוח. אך ההבנה של הבעיה הזו היא גם הפתרון. עלינו לשאול את עצמנו: היכן נמצאת הרוח? ברגע שלצבא, לממשלת ישראל ולעומד בראשה יהיה ברור שהארץ הזו שלנו, על כל שטחיה, תהיה בעיית עזה הבעיה הקטנה.
אנו שואפים שעולם הערכים היהודי יהיה נחלתו של כל ילד בישראל. הזהות היהודית תפיח בו חיים, ועולמו הפנימי יינק מערכי הנצח שלנו. כשאותו ילד יגיע לצה"ל וודאותו בזכותנו על הארץ תהיה ברורה, יהיה בידיו הכוח למלחמה אמיתית באויב.
היום תפיסת העולם בצה"ל מושפעת בקביעות מרוחות זרות של ארגוני הקרן. 

השכם והערב טוחנים לחיילים שלנו את הראש על מוסריות ולגיטימיות. כשטרוריסט יורה טיל מבית הוא טרוריסט. ברגע שהוא סיים לירות הוא אזרח. הקרן החדשה הציבה מטרה שמדינת ישראל לפני שהיא יוצאת למבצע הבא תשקול את צעדיה. 
בזמנו אמר בן-גוריון: "האדם שבטנק ינצח", ואנחנו אומרים: "רוח האדם שבטנק תנצח". החיילים שלנו חזקים ובריאים, אך מסרסים אותנו בכל מיני תפיסות עולם פוסט-מודרניות, בכל מיני משחקי מילים על הכלה וסובלנות, בשיח על "הנרטיב הפלסטיני" ועוד. חיילי צה"ל יוצאים לסיורים ביד ושם ושומעים שם שצריך להיזהר שגם אנחנו לא נהיה כמו הנאצים. אז איך חייל יכול אחר כך לירות במחבל?
כדי להשיב את אותה רוח יהודית לצה"ל, ולאחר ש-9% מאזרחי ישראל הודיעו על בחירה אפשרית בנעם, יצאנו לקמפיין אינטנסיבי שבו כל האזרחים שמרגישים שחשוב שלערכי נעם תהיה נציגות בכנסת הבאה יחתמו על ההזדהות ויצטרפו למהפכת הרוח.
אחרי שנפיח רוח של זהות יהודית תתפוגג ברוח בעיית עזה.

ח״כ צבי האוזר כחול לבן לשעבר מזכיר הממשלה:

ח״כ צבי האוזר

להתנהלות הנוכחית מול חמאס, כאילו מדובר בגזרה משמיים, יש השלכות חמורות באשר לעימותים עתידיים בחזית עזה וכן בחזיתות אחרות.
הלכה למעשה ישראל משלימה עם השינוי האסטרטגי שמכתיב חמאס ועיקרו העברת שדה הקרב למרכזי האוכלוסייה בישראל במקום שיהיה בשטחו של האויב.
עוטף עזה הוא האזור היחידי בעולם שבו אוכלוסיה אזרחית משמשת מטרה נייחת לגיטימית למתקפות טילים באופן שגרתי ורציף.
ההסתגלות הישראלית לשגרת ירי רקטות בלתי נתפסת במונחים בין-לאומיים ומפרה את הכלל הבסיסי באמנה הבלתי כתובה בין האזרחים למדינה: חובת ההגנה מפני מתקפות אויב.

על קברניטי המדינה להחליף דיסקט ולהכיר בשלוש תובנות עיקריות:
אין עוד תוחלת לאסטרטגיית הסבבים ולגישת ההכלה בעזה כשמרכזי אוכלוסייה בישראל הפכו לשדה הקרב העיקרי ואזרחים הם מטרות האש.
אובדן ההרתעה בדרום משליך במישרין על שחיקת ההרתעה בחזית הצפון, מול איראן וחיזבאללה, ושם איום הטילים על ישראל גדול בהרבה ופוטנציאל הנזק האסטרטגי לישראל בלתי נתפס. 
על כן היעד האסטרטגי של ישראל חייב להיות פירוז עזה מטילים ומרקטות וקביעת קו אדום בתפיסת ההרתעה הישראלית במזרח התיכון: אזרחים הם מחוץ לתחום.

כתבות נוספות בקטגורית חובת הציבור לדעת

דת ומדינה

לאחר שנים שבהן נטשה הנציגות הפוליטית הדתית-לאומית את העיסוק בסוגיות דת ומדינה והותירה את הזירה

קרא עוד »