חובת הציבור לדעת 7

חובת הציבור לדעת | איילת שליסל

תמונות אלי בן דהן, איתמר דביר ומוטי יוגב

החכ"ים הערבים תומכי הטרור בכנסת, איך ניתן לפעול נגדם?

ח"כ אלי בן דהן

הרב אלי בן דהן

סגן שר הבטחון

את הציבור הערבי בישראל מייצגים כל חברי הכנסת בישראל, והמחויבות אליו היא כמו לכל המגזרים במדינת ישראל. לצערנו, עם השנים נוצר מצג שווא שלפיו המדינה אינה דואגת כלל למגזר הערבי. מצג זה גרם לעליית קרנן של המפלגות הערביות, אשר טוענות כי הן מייצגות את המגזר הערבי. אין דבר רחוק מכך. חברי הכנסת במפלגות הערביות אינם עושים כמעט כלום בנוגע למגזר שלהם אלא פועלים מדי יום ביומו נגד מדינת ישראל ומוסדותיה, שנית, כל עוד הם גורמים צער למשפחות בישראל, הם יישאו במחיר.

  אסירי חמאס בישראל יקבלו את התנאים הנדרשים במשמי בתמיכה בטרור ומי בעידוד הגורמים הקיצוניים בחברה הערבית. הדרך להתמודד עם חברי הכנסת היא בכלים שהעמידו לנו, המחוקקים. עלינו למנוע חקיקה, הצעות לסדר, דיונים במליאה ובוועדות ו פעולות אחרות העלולות לפגוע במדינת ישראל.פט הבין-לאומי, לא יותר.

ח"כ איתמר בן גביר

עו"ד איתמר בן גביר

ממועמדי איחוד מפלגות הימין

השבוע הגשנו לוועדת הבחירות המרכזית של הכנסת עתירה לפסילתן של המפלגות הערביות בהתמודדות בבחירות לכנסת. בעתירה שהגשנו הובאו עשרות ציטוטים של חברי הכנסת הערבים, המצהירים בגלוי על תמיכתם בחיזבאללה ובחמאס, מסרבים לגנות רצח יהודים ושוללים את קיומה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. לכאורה ברור שעל ועדת הבחירות לקבל את העתירה שהגשנו ולפסול את המפלגות, אולם גם אני וגם קוראי שורות אלו יודעים כי ככל הנראה אף אם תאשר ועדת הבחירות את הפסילה, היא לבסוף תיבלם בבג"ץ, שאת הרוח הנושבת בו כולנו מכירים. לכן הפתרון טמון בשינוי מהשורש: שינוי השיטה לבחירת שופטים. ברגע שנשנה את השיטה הקיימת ונהפוך אותה להוגנת ולכזו שבה יוכלו להיבחר שופטים בעלי תפיסת עולם היונקת מערכים יהודיים לאומיים, נוכל לייחל לכך שאחמד טיבי יראה סוף-סוף את הכנסת הבאה מערוץ 99, ולא מתוך בית הנבחרים.

ח"כ מוטי יוגב

ח"כ מוטי יוגב

מספר 2 ברשימת הבית היהודי:

ראשית, יש לברך את כנסת ישראל על שחברת הכנסת חנין זועבי לא תמשיך לכהן בה. עם זאת ניסיון השנים מלמד שחברי כנסת מהסיעות הערביות שתומכים בטרור לא נוטים להשתנות אלא רק להתחלף. ברור כי אכיפת חוקי הכנסת, האוסרים על תמיכה בטרור ופגיעה בערכיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, צריכים להיאכף בחומרה. המצב שבו סייענית משט המרמרה המשיכה לכהן בכנסת הוא אבסורד שהיה צריך להיפסק מזמן.
שנית, עלינו לכרות את הענף שעליו יושבים חברי הכנסת הערבים: קולות המגזר הערבי. עלינו, הבית היהודי ושאר המפלגות הציוניות בכנסת, להושיט יד אליהם ולהראות להם כי הסיבה המרכזית לפערים החברתיים והכלכליים בין יהודים וערבים היא חברי הכנסת שמתיימרים לייצג אותם, אך בפועל עסוקים בתמיכה ערבית במאבק המזוין במדינת ישראל.
מביקוריי ביישובים דרוזים ובדווים למדתי כי רבים צמאים להתחבר לעם ישראל, מוכנים לקבל את מדינת ישראל ומעריכים את תורת ישראל. כל עוד נמשיך להשאיר את הזירה לח"כים הערבים נפגע גם במשילות של מדינת ישראל, באזרחיה הערבים ובמאבק נגד הקמתה של מדינה פלסטינית.

כתבות נוספות באותה קטגוריה

אודי טנא

יעלי אליה מדי בן 34, יועץ אסטרטגי, מנהל קמפיינים ומשברים. כותב אצלנו טור תקשורתי פוליטי

קרא עוד »

חיים גבאי

יעלי אליה מדי לאפשר לכל ילד וילדה לממש את היכולות שלהם.לגייס את המנהלים המצוינים ביותר

קרא עוד »

חגית משה

סגנית ראש העיר ירושלים ומחזיקת תיק החינוך במערכת החינוך הגדולה בישראל, אם לשישה וסבתא לשניים,

קרא עוד »

יוסף שפרייזר

דוקטורנט להיסטוריה וארכאולוגיה, מורה דרך והבעלים של חברת התיירות Israel-2GO, לומד בכל יום מעולמות החול

קרא עוד »
אודרי ליימן קרן יחד

קרן יחד

לירון לב-שוקרון אודרי ליימן (60), ילידת בלגיה עלתה לארץ לבדה כשהייתה בת 18, וכיום נשואה

קרא עוד »
חופה

מדרש חופה

יהודה גופשטיין נפגשנו לשיחה קצרה עם הרב דודי פוטש לשוחח על 'מדרש חופה' הסדנאות והשפעתן

קרא עוד »
אסף אשתר, גילוי דעת

אסף אשתר

אסף אשתר הוא יכול להצחיק קהל רב וגם להפגין בקיאות מרשימה תכניות העוסקות בשירה עברית,

קרא עוד »
דני נבנצל

דני נבנצאל

איפה הכול התחיל? "גדלתי בתל אביב, ולאחר התיכון התחלתי ללמוד הנדסת אלקטרוניקה כעתודאי. את עבודת

קרא עוד »