חובת הציבור לדעת 8

חובת הציבור לדעת | איילת שליסל

הטרור חוזר להרים ראש. איך מחזירים את הביטחון לאזרחי ישראל?

איילת שליסל, בצלאל סמוטריץ, נפתלי בנט ואורי שכטר

איילת שליסל
מועמדת מטעם רשימת צומת לכנסת

כדי להחזיר את הביטחון לאזרחי ישראל צריך קודם להכיר בכל הפיגועים והנפגעים בטרור המתרחש יום-יום ברחבי יו"ש. פיגועי אבנים ובקבוקי תבערה לא מדווחים בערוצי התקשורת, ופועל יוצא מכך הוא שגם לא רואים תגובות חריפות על מעשי הפוגעים. להפסיק להכחיש את הפיגועים. להפסיק להתגונן. לא יעזרו עוד בטונדות ועוד גדרות וחומות. מי שפוגע ביהודים דינו מוות במקום. משפחתו צריכה להיענש, ויש לגרשה ממדינת ישראל. ביתו צריך להיהרס לפחות כפי שנהרסו בתי המתיישבים בעמונה. צריך הרתעה מול הטרור כדי שאחיעד הי"ד יהיה הנרצח האחרון

נפתלי בנט ח"כ

ח"כ נפתלי בנט
יו״ר הימין החדש
וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני

התוכנית שלי להחזרת הביטחון למדינת ישראל ולאזרחי ישראל נוגעת לשני מישורים עיקריים:
הדבר הראשון הוא החזרת רוח הלחימה והחתירה לניצחון. עלינו להחזיר את רוח "הקם להורגך השקם להורגו". זו הדרך שאני מאמין בה ופועל לפיה, בדיוק כפי שפעלתי בצוק איתן לפעולת מנע להשמדת מנהרות הטרור. עלינו להמשיך ולגבות את מפקדי וחיילי צה"ל בכל הדרגים, לטפל במשפטיזציה, בבג"ץ הכובל את ידיהם, ולאפשר להם לנצח את האויב.
הדבר השני הוא יישום צעדים מעשיים להשבת ההרתעה: בעזה יש לחסל כל משגר עפיפון, בלון או כל דבר שמטרתו לפגוע באזרחינו, ונוסף על כך עלינו להפעיל יד תקיפה כנגד ראשי חמאס ששולחים אחרים למות במקומם.
עלינו לוודא שמחבל יעדיף למות מלהיות בכלא הישראלי, להפסיק את החגיגה בבתי הכלא, להרוס את הבית מייד ולעשות שינוי תודעתי במערכת הביטחון: לעבור מהכלה להכרעה. צריך להבהיר שלא משתלם לפגוע ביהודים.
כשנשתחרר מכבלי בג״ץ ונאמין שאפשר לנצח, נחזור לנצח. כדי שזה יקרה צריך את שקד במשפטים ואותי בביטחון. על זה הבחירות.

ח"כ בצלאל סמוטריץ

ח"כ בצלאל סמוטריץ
יו"ר האיחוד הלאומי,
איחוד מפלגות הימין

השאלה כיצד מחזירים את הביטחון לאזרחי ישראל איננה רלוונטית. לא מחזירים ביטחון, יוצרים ביטחון. כפי שכבר התבטאתי בעבר, ראשי ממשלות העלו על שולחן הניסויים עשרות תוכניות שלום, פינוי וחלוקת הארץ, וכולן נכשלו והתפוצצו בזו אחר זו ישר בפנים.
הדרך ליצור ביטחון לאזרחי ישראל אינה טמונה בפתרונות קסם, בטיוח או בדחיית הקץ. הפתרון הוא תוכנית סדורה שתקבע עובדות בשטח קביעה תודעתית, מדינית ומעשית, ובקיצור, תפסיק לנהל ולהתנהל ותתחיל להכריע.
ביסוד הדברים מונח העיקרון שעליו מושתת הכול. עלינו לשוב לאמירות ולתודעה הפשוטה שאין מקום לשום הגדרה לאומית ממערב לירדן מלבד למדינת ישראל, מדינת היהודים. כאשר נחדד את העיקרון הזה לנו, להם ולכל העולם כולו, אט-אט תתפוגג התקווה הערבית לייסד כאן מדינה, תקווה שמתדלקת את ניסיונות הטרור הערבי.

כמובן, אי אפשר להסתפק בדיבורים, ויש לפעול גם במעשים. על מדינת ישראל להחיל את הריבונות המלאה על כל שטחי יהודה ושומרון, לצד בנייה מסיבית, כיאה למדינה ששולטת בשטחיה ובונה כרצונה, ללא תכתיבים וללא הקצאות. כך נוכיח לנו, להם ולעולם כולו שהמצב בלתי הפיך. באנו, התיישבנו, ואין לנו כל תוכנית לזוז מכאן.
ומה יהיה על ערביי הארץ? את הגלגל לא נמציא. נחזור למצביא הקדום, ליהושע בן נון. על פי אותן איגרות ששלח יהושע נציע לערביי הארץ: הרוצה להישאר מוזמן, בתנאי שהוא מוותר באופן מוחלט על שאיפותיו הלאומיות. מי שיבחר באפשרות זו ייהנה מכל הטוב שיש למדינת ישראל להציע.
מי שאינם יכולים לקבל את ריבונותה של מדינת ישראל יזכו לחבילת סיוע להגירה מן הארץ. סביבנו מדינות ערב רבות, ושם יכול כל מוסלמי או ערבי לממש את שאיפותיו הלאומיות במלואן.
וכעת, אם יהיו כאלה שיחשבו להישאר ולהילחם, אין לנו כל מורא. צה"ל ומערכת הביטחון ערוכים להכריע כל טרור או התקוממות שמסכנת את ריבונותה. 
נוסחה זו היא הנוסחה הצודקת והמוסרית ביותר, והיא מכילה את כלל המרכיבים: ריבונות ישראל בארצו, השבת, הביטחון ויחס צודק והוגן לערבים יושבי הארץ. מי שיישארו כאן בריבונות המדינה יזכו לניהול חיים עצמי ואף לניהול מוניציפלי ללא הגדרה לאומית. הם לא יוכלו להצביע לכנסת, לפחות לא בשלבים הראשונים, אך יוכלו להצביע לרשות המוניציפלית שאליה ישתייכו. 
זו דרך ארוכה, והיא שדורשת מבט חדש וטיפול שורש. אך זו הדרך היחידה, ואותה גם נקדם.

אורי שכטר

אורי שכטר
סא"ל במיל' ומועמד מטעם הימין החדש לכנסת

אסור לנו להתרגל ולשתוק. יש פתרון.
בשנים האחרונות נרצחו עשרות רבות של חיילים ואזרחים בפיגועי טרור שחלקם היו אכזריים ברמות בלתי נתפסות, ועוד מאות רבות של פיגועים לא הצליחו למפגעים מכל מיני סיבות.
השבוע שוב ראינו רצח של חייל ושל אזרח, ושוב המשפחות יתרסקו ויישארו באבלן ובכאבן לתמיד, ואנחנו נשתוק ונחזור לשגרה עד הפיגוע הבא. בינתיים ימשיכו נבחרי הציבור מימין לא לעשות כלום ולצאת במשפטי 'מחץ', "נלכוד את הרוצחים ונמצה איתם את הדין", וכשהרוצחים ייתפסו יתחילו התירוצים למה זה לא אפשרי (בג"ץ וכו'), ולעומתם נבחרי הציבור משמאל יגידו שזה בגלל הכיבוש, ואם רק נעשה איתם שלום, הכול יסתדר.

הגיע הזמן, במיוחד בתקופת הבחירות, לומר די. נבחר ציבור שלא יציג במצע שלו מלחמה חד-משמעית ובלתי מתפשרת בטרור, לא נבחר בו.
הפתרון הוא קודם כול להחליט שאין הבדל בין ניסיון פיגוע לפיגוע שהתרחש. בשניהם באופן אוטומטי יבוצע התהליך הבא, שכולל חמישה שלבים: 
אם המחבל חי, ייגזר עליו מאסר עולם בצינוק ללא כל אפשרות יציאה וללא ביקורים.
הריסת בית המחבל עד 12 שעות מביצוע הפיגוע.
בתוך 24 שעות מביצוע הפיגוע יופקעו כל אדמות משפחת המחבל מדרגה ראשונה ויהפכו לאדמות מדינה.
בתוך שלושה ימים מביצוע הפיגוע תגורש משפחת המחבל מדרגה ראשונה לעזה או ללבנון.
זה מספיק. ברגע שכל ארבעת הסעיפים הקודמים יתבצעו, לא יהיו עוד פיגועים.
יהיו פה מייד אנשים שיקפצו ויכתבו עונש מוות. אני מאמין שברוב המקרים כשמחבל בא לרצוח הוא לא מפחד ממוות, ולכן אולי נכון מוסרית לגזור עליו עונש מוות, אבל לא תיווצר הרתעה.
אל תכתבו לי שזה לא אפשרי כי בג"ץ, כי העולם, כי… זה אפשרי אם כולנו במקום לצעוק קצת עכשיו ואחר כך לשכוח נתעורר פעם אחת ולתמיד ונעזע את המערכת. 
נגיד לנבחרינו די, עד כאן. לא מוכנים להתרגל שאחינו, בנינו ובנותינו מובלים לשחיטה בלי שום תגובה יעילה.

כתבות נוספות באותה קטגוריה

אודרי ליימן קרן יחד

קרן יחד

לירון לב-שוקרון אודרי ליימן (60), ילידת בלגיה עלתה לארץ לבדה כשהייתה בת 18, וכיום נשואה

קרא עוד »
חופה

מדרש חופה

יהודה גופשטיין נפגשנו לשיחה קצרה עם הרב דודי פוטש לשוחח על 'מדרש חופה' הסדנאות והשפעתן

קרא עוד »
אסף אשתר, גילוי דעת

אסף אשתר

אסף אשתר הוא יכול להצחיק קהל רב וגם להפגין בקיאות מרשימה תכניות העוסקות בשירה עברית,

קרא עוד »
דני נבנצל

דני נבנצאל

איפה הכול התחיל? "גדלתי בתל אביב, ולאחר התיכון התחלתי ללמוד הנדסת אלקטרוניקה כעתודאי. את עבודת

קרא עוד »