חובת הציבור לדעת4

חובת הציבור לדעת | איילת שליסל

לקראת הבחירות המתקרבות, יצאנו לשאול גם השבוע אנשי מפתח בציונות הדתית. והפעם: מהי לדעתך הדרך למנוע בכנסת הבאה עקירת ישובים יהודיים?

יריב לוין שר התיירות, מועמד לרשימת הליכוד לכנסת

בכנסת הבאה אני מתכוון להמשיך ולפעול בכל כוחי על מנת לחזק את ההתיישבות בכל חלקי הארץ ולעמוד איתן על זכותנו לבנות ולהיבנות בישראל כולה.

כדי להצליח במשימה חשובה זו וכדי למנוע עקירת יישובים יהודיים עלינו בראש ובראשונה לפעול לשינוי מערכת המשפט, ולשים סוף לאופן שבו השופטים מנצלים את שליטתם במערכת כדי לכפות את השקפת עולמם על הציבור, לפגוע בהתיישבות ולהתערב בעבודת הכנסת והממשלה. מהלך חשוב זה, עם כוח לאומי חזק בסיעת הליכוד, יגנו על ההתיישבות ויסייעו להגשמת מטרה חשובה זו.

חה"כ הרב אלי בן דהן סגן שר הביטחון, מועמד לרשימת הבית היהודי לכנסת

אך לפני כמה עשורים חלם השמאל כי אם רק יוציאו את המתיישבים מבתיהם ויקימו מדינה פלסטינית, יבוא הסוף לטרור הערבי ולשפיכות הדם הבלתי פוסקת. אבל גישה זו רק העצימה את הטרור, ולא הביאה את השלום המיוחל. שיא האשליה היה בגירוש היהודים מרצועת עזה ובהפקרתה בידי חמאס. כאשר נכשל השמאל בקלפי, הוא החל לזרוע הרס דרך מערכת משפט.

מפלגת הציונות הדתית עמדה תמיד בחזית ההתיישבות ביו"ש וניצבה כחומה בצורה בהתנגדותה לכל פינוי והרס, ללא גמגומים וללא קריצות. בזמן שמפלגות אחרות, גם בימין, אכזבו את בוחריהן ונתנו יד להרס, גילתה מפלגת הציונות הדתית עמוד שדרה אידאולוגי איתן. היא מעולם לא תמכה ולעולם לא תתמוך בפעולות כאלה, גם לא בעצימת עין. ככל שיגדל כוחה של המפלגה בכנסת הבאה, כך נוכל להבטיח ממשלת ימין אמיתית.

חבר הכנסת מוטי יוגב

חה"כ מוטי יוגב מועמד לרשימת הבית היהודי לכנסת

ארץ ישראל כולה, לכל מלוא הרוחב של גבולותיה, שייכת לעם ישראל. לעולם גבולה המזרחי של מדינת ישראל יהיה הירדן. לא פחות מכך. לכן, כשם שאנחנו צריכים לדרוש בהסכמים הקואליציוניים את חיזוק הפריפריה, עלינו לדרוש גם עצירת כל פינוי של יישובים ביהודה ושומרון. עלינו לפעול לחקיקת חוק המשילות, חוק שיהפוך את חקיקת הכנסת לכזאת שבג"ץ לא יוכל לבטלה בהינף קולמוס של שופט. עלינו לפעול להסדרת כלל התיישבות הצעירה ביו"ש, בנגב ובגליל. בקדנציה האחרונה הכנסנו את יהודה ושומרון לתוכניות האב של מדינת ישראל ל-2040 בכבישים, בתשתיות ובסלולר. ככל שהיישובים האלה יהיו חלק מתהליך המדיניות במשרדי הממשלה, כך נגביר את האחיזה שלנו בהם.
שוקי זוהר, מועמד לרשימת הבית היהודי לכנסת
 
בהיותי יועצו של ח"כ זבולון אורלב, בימים שדובר על פינוי שכונת היובל בעלי, יזמנו מיזם שבמסגרתו לקחו חברי כנסת מהימין חברי כנסת מהשמאל לביקורים אחד על אחד ביו"ש.  אנחנו לקחנו שניים. אחד שהצהיר שהוא מגיע ליו"ש רק למילואים. עד היום הוא מזמין יין מהיקב שבו התארחנו. השני, שכבר אינו חבר כנסת, ביקר במקומות שבפעם הראשונה בחייו דרך בהם ופגש  "מתנחלים" פנים אל פנים בחדר אחד.
אין ספק שהחיבור ליישובים, לכמה שיותר חלקים בפסיפס הישראלי ובצורה נעימה, הוא המפתח למניעת כל עקירה. מי שמרגיש שהיישובים הם נטל כי מעולם לא היה בהם והוגה בהבטחה של שלום קוסמי מתוק, לא יהסס ויתמוך בפינוי. תפקידנו בכנסת לגרום לחיבור הזה להיות!
 

                                     
יהודה (גורי) פרוידיגר, סמנכ"ל קרית חינוך שעלבים, חבר מועצת עיריית ירושלים

השלב הראשון הוא להבין שאכן יש בעיה כזאת. אין פרטנר, הפלסטינים עושים לנו את העבודה, יש נשיא ידידותי, חבר של ביבי, וגם על המאחזים הקטנים שמפנים תמיד נותנים פיצוי גדול ומסתדרים עם התושבים: אלו חלק מהסיבות שבגינן רבים אינם מבינים כלל שהנושא על השולחן.

אבל דווקא בכנסת הקרובה יגיע המבחן המכריע, כי בה תתפרסם תוכנית טראמפ, הכוללת פינוי יישובים שאינם בגושים ואפילו חלוקה מסוימת של ירושלים. דווקא לכן צריך להציף את הנושא ולא לברוח לנושאי ביטחון ומעמד בין-לאומי, הזירה שביבי מצליח בה כל כך. חייבים להחזיר את הנושא לתודעת הציבור ולומר בקול ברור שרק בחירה בבית היהודי–האיחוד הלאומי תגדיל את הסיכוי שתוכנית כזאת לא תצא לפועל.

ברוך מרזל, עוצמה יהודית

א. עלינו לוודא שראש ממשלה יפנים כי כל פגיעה ביישוב תביא לנפילת ממשלתו. על כן מחובתם של מי שמתכוננים לשבת בממשלתו להיות מוכנים לוותר על הכיסאות למען העקרונות.

ב. בשני מקומות בעבר הצליח המאבק נגד פינוי: בעמונה וביצהר. מה שאפיין בייחוד את שני המאבקים האלה היה שהתושבים היו מוכנים לצאת למלחמה על הבית.

ג. כנגד מגמת הפינוי יש ליצור מגמה הפוכה של בנייה והתרחבות: להוסיף מתיישבים רבים ככל האפשר לכל מרחבי יהודה ושומרון. ההשלמה של הימין עם ההקפאה של נתניהו היא שהולידה בסופו של דבר גם חורבן ופינוי של יישובים. 

ד. מעל הכול יש לפתור את הבעיה מן השורש. ירושת הארץ כוללת שתי פעולות: הורשת האויב והתיישבות במקומו. מחובתנו לגבש תוכנית מעשית לעידוד הגירה של האויב מארצנו. זה או אנחנו – או הם!

שבח שטרן, ראש המטה הלאומי בליכוד ומועמד לרשימת הליכוד לכנסת

יש להעמיד שלוש רגליים פוליטיות למניעת עקירה:

  1. להתפקד התפקדות מסיבית למפלגת השלטון, הליכוד. אמרו לי שני שרים מכהנים, שהיו חברי כנסת בתקופת העקירה מגוש קטיף וצפון השומרון: "אם היה לכם, המתיישבים, מספר מתפקדים וחברי מרכז ליכוד כמו שיש לכם היום, לא הייתה התנתקות". בשל הסיבה הזאת התחלנו את המסע המייגע והמוצלח של צירוף אלפי חברים וחברות מההתיישבות להתפקד ולהצביע ליכוד.
  2. לשנות את השיח הפנימי בליכוד מעקירת ישובים להחלת ריבונות. לא די בסור מרע, צריך עשה טוב. כשפועלים להחיל את החוק מתרחקים מדיבורי גירוש ועקירה. העברנו בקדנציה הזאת החלטת מרכז ליכוד על ריבונות פה אחד, והשיח השתנה.
  3. בחירה ביותר משליש סיעה של ח"כים לאומיים ללא תנאי בליכוד תמנע מבפנים מהלכי נסיגה מסוכנים.

 

חבר הכנסת אורן חזן, מועמד לרשימת הליכוד לכנסת

עם ישראל הבין מזמן ששלום לא משיגים בוויתורים ובנסיגות אלא בכוח הזרוע וביכולת לייצר הרתעה לטווח ארוך.

כדי להבטיח שנוכל לשמור על שטחי ארץ ישראל בלי פשרות, צריך לשמור על נבחרי ציבור שיהיו נאמנים לעם ישראל ולארץ ישראל וייצגו ימין ערכי ואותנטי, שומר מסורת ותורת ישראל, וכמובן לחזק את מפלגת הליכוד כך שתוכל לקבוע מדיניות ימין חסרת פשרות.

ואם אני לא אהיה ברשימה, ארץ ישראל לא תהיה שלמה.

 

ח"כ מיקי זוהר, יו"ר ועדת הכנסת ומועמד לרשימת הליכוד לכנסת

אחד העקרונות החשובים ביותר המנחים אותי בפעילותי בכנסת הוא חיזוק ההתיישבות ביהודה ושומרון. על פי עיקרון זה פעלתי בוועדת הכספים ובוועדות אחרות שכיהנתי בהן. אני מאמין שתמיכה במפעל ההתיישבות ושמירה עליו מחזקים את הביטחון שלנו ואת זכותנו על הארץ. כדי למנוע כל ניסיון של עקירת יישובים יש להחיל את תוכנית הסיפוח ביו"ש, ויפה שעה אחת קודם. כאשר יסופחו היישובים ביו"ש רשמית, יוסרו כל מיני טענות הזויות בדבר חוקיות ההתיישבות במקומות אלו. כחבר כנסת מטעם הליכוד אעמוד איתן ואעשה הכול למנוע עקירת יישובים. אינני חושש להיות בעמדת מיעוט או לצאת נגד ההנהגה כאשר מדובר בעיקרון שאני מאמין בו. ארץ ישראל שייכת לעם ישראל, ואין לערער על כך.

 

 

 

דוידי בן ציון, סגן וממלא מקום ראש המועצה האזורית שומרון ומעומד לרשימת הבית היהודי לכנסת
 
כמו כל דבר בצה"ל, גם התשובה לזה מתחלקת לשלושה חלקים:
 
הראשון – הגיע הזמן להפסיק את האפליה בין תושבי ישראל ביו"ש לתושבי שאר הארץ. לא הגיוני שיהיה דין אחד לאלו ואחד לאלו. עם כל הכבוד למשפטנים, העוול שנעשה לתושבי יישובים צעירים אסור שיימשך.
 
השני – כנסת ישראל חייבת אחת ולתמיד להחיל ריבונות מלאה על יהודה ושומרון בדיוק כפי שעשינו ברמת הגולן ובירושלים. העולם צעק אז ושוב יצעק, והשיירה תעבור. 
 
השלישי – והחשוב לא פחות הוא פרויקט ההסברה האדיר שצריך להימשך כדי למנוע את הבורות ואת חוסר ההיכרות של עם ישראל עם המצב האמיתי ביו"ש.
 
שלושת אלו יחד הם מתכון מנצח להפסקת העקירות ולחזרה לדרך ההתיישבות והבנייה.
 

אורית סטרוק, ח"כ לשעבר ומתמודדת מטעם האיחוד הלאומי לכנסת

הבחירות הקרובות הן על ה'דיל' של טראמפ, שכבר הבטיח כי ישראל (כלומר נתניהו) "כבר מסכימה לוויתורים קשים". דרישה אמריקנית ידידותית לעקירת יישובים, להפקרתם לשלטון הרשות הפלסטינית או לנסיגות נוספות ממתינה ליום שאחרי הבחירות.

כדי למנוע זאת הבוחר האכפתי צריך להתמקד בשאלות האלה: מה יהיה הרכב רשימת הליכוד לכנסת, מה יהיה כוחן של המפלגות שמימין לנתניהו, ובעבור מי מהן נאמנות לארץ ישראל איננה רק זכות אלא חובה קדושה.  

אחרי הבחירות על הנבחרים לקדם בנחישות שני יעדים: הסדרת ההתיישבות הצעירה, כדי שתרחיב את גבולות ההתיישבות ותסיר את סימני השאלה מה'מאחזים', והחלת הריבונות לפחות על כל היישובים כדי להבהיר שאנחנו כאן לתמיד.  

כתבות נוספות באותה קטגוריה

מוטי יוגב

יעלי אליה מדי מוטי יוגב ח”כ לשעבר בבית היהודי, פועל לחיזוק קליטת העליה וההתיישבות בגליל.

קרא עוד »

יקי סעדה

יעלי אליה מדי יקי סעדה מנכ”ל קרית החינוך גבעת וושינגטון נולדתי באשקלון ילד שביעי במשפחה

קרא עוד »

אבי רט

יעלי אליה מדי אבי רט נולדתי ב 1959- תשי”ט ברחובות, ב’שיכון מזרחי’ שהיה בו פסיפס

קרא עוד »

משה זרצקי

יעלי אליה מדי משה זרצקי בן 27, תושב אפרת. נשוי לבתיה ואבא להלל, חזן וזמר המופיע בקהילות

קרא עוד »

אודי טנא

יעלי אליה מדי בן 34, יועץ אסטרטגי, מנהל קמפיינים ומשברים. כותב אצלנו טור תקשורתי פוליטי

קרא עוד »

חיים גבאי

יעלי אליה מדי לאפשר לכל ילד וילדה לממש את היכולות שלהם.לגייס את המנהלים המצוינים ביותר

קרא עוד »

חגית משה

סגנית ראש העיר ירושלים ומחזיקת תיק החינוך במערכת החינוך הגדולה בישראל, אם לשישה וסבתא לשניים,

קרא עוד »

יוסף שפרייזר

דוקטורנט להיסטוריה וארכאולוגיה, מורה דרך והבעלים של חברת התיירות Israel-2GO, לומד בכל יום מעולמות החול

קרא עוד »
אודרי ליימן קרן יחד

קרן יחד

לירון לב-שוקרון אודרי ליימן (60), ילידת בלגיה עלתה לארץ לבדה כשהייתה בת 18, וכיום נשואה

קרא עוד »
חופה

מדרש חופה

יהודה גופשטיין נפגשנו לשיחה קצרה עם הרב דודי פוטש לשוחח על 'מדרש חופה' הסדנאות והשפעתן

קרא עוד »
אסף אשתר, גילוי דעת

אסף אשתר

אסף אשתר הוא יכול להצחיק קהל רב וגם להפגין בקיאות מרשימה תכניות העוסקות בשירה עברית,

קרא עוד »
דני נבנצל

דני נבנצאל

איפה הכול התחיל? "גדלתי בתל אביב, ולאחר התיכון התחלתי ללמוד הנדסת אלקטרוניקה כעתודאי. את עבודת

קרא עוד »