אירוסין פרק ב

חוות דעת | הרבנית אהובה צוקרמן, מטפלת זוגית ומשפחה

חוות דעת גילוי דעת 419

לפני כמה חודשים ביטלתי אירוסין, ולפני כחודש שוב התארסתי. העניין הוא שמרגע שהתארסתי התחלתי להתמלא פחדים, והפחדים הובילו אותי לספקות. 

אני רוצה לציין שהבחורה שהתארסתי איתה היא בחורה מדהימה. ממש מושלמת. לא יכולתי לבקש בחורה טובה יותר. כשאני איתה ברור לי שהיא האישה של חיי. יש בינינו התאמה גם מבחינה שכלית וגם מבחינה רגשית, אבל בכל זאת אני מוצא את עצמי מלא פחדים וחרדות שלא מאפשרים לי להתקדם בהכנות לחתונה, ונוסף על כך אני עסוק גם בהסתרתם. אני לא יודע מה נכון לי לעשות במצבי.

ביטלתי אירוסין פעם אחת, ולבטל פעם נוספת זו לא אופציה. אני לא יכול להרשות לעצמי לבטל פעם שנייה, ואני לא חושב שהבעיה היא הארוסה שלי.

 

תשובה

הפחד להתארס הוא פחד טבעי שזוגות רבים חשים. בכל זאת, זו החלטה משמעותית לכל החיים. הפחד להתארס בפעם השנייה גדול עוד יותר. כל הזמן מקננת השאלה איך לא לטעות שוב, איך לבחור נכון. אבל הפחד שאתה מתאר הוא פחד עמוק יותר, פחד משתק שלא מאפשר לך התקדם הלאה ואפילו עלול לחבל בקשר שבניתם, אתה וארוסתך.

ננסה להבין מניין מגיע הפחד שלך. כשאתה אומר שלבטל אירוסין פעם נוספת זו לא אופציה, למעשה ניטלה ממך יכולת הבחירה. כמעט בכל מצב בחיים שלנו יש לנו אפשרות לבחור. עצם הידיעה שיש לנו מגוון אפשרויות מאפשרת לנו לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר.

כאן עד שהתארסת הייתה לך אפשרות לבחור. החלטת להתארס עם ארוסתך מתוך שיקול דעת והפקת לקחים מטעויות קודמות, אבל ברגע שהודעת על אירוסיך כביכול ניטלה ממך הבחירה לשנות את החלטתך. לא שאתה באמת מעוניין לשנות את החלטתך, במיוחד שאתה רק מהלל ומשבח את ארוסתך. אבל עצם הידיעה שאתה יכול לשנות את החלטתך בכל רגע נתון היא שמחזקת את הבחירה שלך בארוסתך. המציאות של איבוד השליטה יכולה לגרום לחרדות שאתה מתאר.

הדרך להתגבר על הפחד היא לא להסתיר אותו. אתה עסוק בהסתרת הפחדים שלך, אבל כאשר מסתירים את הפחד, הפחד משתלט עלינו. לכן במקום שהפחד ישתלט עליך תשלוט אתה בו: ספר לכולם שהתארסת עם בחורה מדהימה, ולמרות זאת אתה פוחד. נרמל את הפחד שלך. אל תנסה להתגבר עליו בכוח; שים אותו לצידך. תנכיח אותו, וכך הוא יהיה בשליטתך ולאט-לאט ידעך.

הבא בחשבון שהפחדים האלה יכולים ללוות אותך בתקופה הקרובה, אבל אל תדאג, עד החתונה זה יעבור.  

כתבות נוספות באותה קטגוריה

מנה חמה

חוות דעת | הרבנית אהובה צוקרמן, מטפלת זוגית ומשפחה שאלה: למה חם קיבל כזו “מנה

קרא עוד »

הכרת הטוב

חוות דעת | הרבנית אהובה צוקרמן, מטפלת זוגית ומשפחה הגענו ל”אחרי החגים” והחזרה חשגרה רחוקה

קרא עוד »
חוות דעת גילוי דעת 412

מי צודק

זיוה קוסטינר, מטפלת זוגית ומשפחה שאלה: יש לנו שני ילדים שלומדים בכיתות הנמוכות של בית

קרא עוד »