בחופש אצל סבא וסבתא

חוות דעת | הרבנית אהובה צוקרמן, מטפלת זוגית ומשפחה

חוות דעת גילוי דעת 419

שאלה

אשתי ואני איננו עובדי הוראה. אין לנו חופש גדול, ואנחנו עובדים גם בחופשת הקיץ. הקייטנות תכף מסתיימות, וההורים שלנו נרתמים לעזור לנו לשמור על הילדים. הם עושים זאת מכל הלב, דואגים לילדים ומפנקים אותם כמו שרק סבא וסבתא יודעים לעשות. 

הבעיה היא שיש להם בבית טלוויזיה ועיתונים, והילדים שלנו נחשפים בעצמם לזה, רואים תוכניות לילדים וגם רואים את סבא וסבתא קוראים עיתונים וצופים בטלוויזיה (בעיקר חדשות, ספורט ואקטואליה). בזמנו רמזנו בעדינות להורים שנשמח אם לא ידליקו את הטלוויזיה ולא יקראו עיתונים כשהילדים שלנו נמצאים שם, אבל זה לא ממש עזר. אשמח לקבל עצה איך להסביר זאת להורינו כדי שהילדים שלנו יוכלו להיות בבית מוגן.

 

תשובה

הרצון שלכם להגן על ילדיכם מפני ההשפעה של הטלוויזיה והעיתונים מובן מאוד, וזו כמובן גם זכותכם המלאה. הגישה של ההורים שלכם שונה. הדרך שבה הם ממלאים את שעות הפנאי שלהם שונה מהדרך שלכם. וגם זו זכותם. עם זה צריך לראות איך בשם הגישה החינוכית הזו שלכם אינכם רומסים זכויות של אחרים. 

האם נראה לכם הוגן להכתיב להוריכם כיצד לנהוג בביתם, איך ומה לעשות בשעות הפנאי שלהם? אל תשכחו, אתם הם ששולחים את ילדיכם אליהם. אתם יכולים לבקש מהם למנוע מהילדים שלכם לצפות בטלוויזיה, אתם יכולים להחליט שלא מתאים לכם לשלוח אותם לסבא וסבתא שלא בנוכחותכם, ואז ההורים שלכם כבר יחליטו מה הם מעדיפים. אבל זו תהיה החלטה שלהם, בחירה שלהם להימנע מלקרוא עיתונים ולצפות בטלוויזיה כשהנכדים נמצאים. 

ככל שאתם תכבדו את אורח חייהם של הוריכם ולא תנסו לכפות עליהם את אורח חייכם כשאתם או כשילדיכם נמצאים אצלם, כך גם הם יכבדו אתכם ואת אורח חייכם. כשאתם רומזים להם כיצד לנהוג בביתם, לא פלא שהם מתבצרים במקום שלהם ואינם מבינים את הרמז. 

כתבות נוספות באותה קטגוריה

מנה חמה

חוות דעת | הרבנית אהובה צוקרמן, מטפלת זוגית ומשפחה שאלה: למה חם קיבל כזו “מנה

קרא עוד »

הכרת הטוב

חוות דעת | הרבנית אהובה צוקרמן, מטפלת זוגית ומשפחה הגענו ל”אחרי החגים” והחזרה חשגרה רחוקה

קרא עוד »
חוות דעת גילוי דעת 412

מי צודק

זיוה קוסטינר, מטפלת זוגית ומשפחה שאלה: יש לנו שני ילדים שלומדים בכיתות הנמוכות של בית

קרא עוד »