בעלי לא עוזר לי

חוות דעת | הרבנית אהובה צוקרמן, מטפלת זוגית ומשפחה

חוות דעת גילוי דעת 419

שאלה

אני נשואה 15 שנה. בתחילת חיי הנישואין בעלי השתתף בחלק ניכר ממטלות הבית. עם הזמן נולדו לנו ילדים, ואני מוצאת את עצמי ואת בעלי במקום אחר. בלי ששמתי לב אני מגלה שאני היא שעושה את רוב רובן של עבודות הבית (ונודה על האמת, עושה אותן מהר וטוב ממנו). ובכל זאת, אני לא מצליחה להבין איך זה קרה. הזוגיות בינינו טובה. בעלי הוא אדם טוב ובעל ידי זהב. הוא מנהל פרויקטים ומתקדם בזכות היוזמה והראש גדול שהוא מגלה במקום עבודתו. אני מרגישה שמשהו פה לא הוגן ורוצה לדעת איך להחזיר את המצב לקדמותו.

 תשובה

 

לפני שנחזיר את המצב לקדמותו בואי נבדוק איך קרה שכל מה שבעלך עשה בבית עבר אלייך, הרי זה לא קרה ביום אחד. שימי לב מה קרה. כל מה שבעלך עשה, את עשית טוב יותר, וכך לאט-לאט דחקת אותו מכל תפקידיו, כי את יותר בענייני הבית, והעדפת לעשות בעצמך את הדברים בדרך ובקצב שלך. בעלך שיתף פעולה, אפשר לומר שאפילו שמח לשתף פעולה, ואת שילמת את המחיר וכנראה גם העדפת לשלם את המחיר. לעבוד יותר, ושהדברים יהיו בשליטתך.

עד ש…התעייפת. פתאום את מגלה שמשהו כאן לא נכון, לא הוגן ולא צריך להיות כך. ועכשיו כמו בעבר, ברגע שתעשי שינוי בעלך ישתף פעולה. ברגע שאת תאפשרי לו להיות שותף במטלות הבית בדרך שלו ובקצב שלו, סביר להניח שהוא יקבל את האחריות. ברגע שתהיה לו לגיטימציה להתנהל בבית כפי שמתאים לו, המצב יכול לחזור לקדמותו. 

חשוב שתביני שהרצון להיות בשליטה מלאה גובה ממך מחיר כבד. את כבר מבינה שהעמסת על הכתפיים שלך יותר מדי, וכשאת מורידה מעצמך את העומס הזה, כשאת משחררת משליטה, את מגלה שאת משחררת גם שליטה בנפש, והשחרור הזה משאיר אותך בשליטה מלאה על עצמך. 

כתבות נוספות באותה קטגוריה

מנה חמה

חוות דעת | הרבנית אהובה צוקרמן, מטפלת זוגית ומשפחה שאלה: למה חם קיבל כזו “מנה

קרא עוד »

הכרת הטוב

חוות דעת | הרבנית אהובה צוקרמן, מטפלת זוגית ומשפחה הגענו ל”אחרי החגים” והחזרה חשגרה רחוקה

קרא עוד »
חוות דעת גילוי דעת 412

מי צודק

זיוה קוסטינר, מטפלת זוגית ומשפחה שאלה: יש לנו שני ילדים שלומדים בכיתות הנמוכות של בית

קרא עוד »