בין ימין לפלסטין

רק ימינה חזקה לימין הליכוד תוודא שהדבר הזה לא יקרה. אם נהיה די גדולים נוכל למנוע הקמת ממשלה עם נטייה שמאלה לכחול לבן שתביא עלינו אסון

אילת שקד

איילת שקד | שרת המשפטים לשעבר, ח"כ מרשימת 'ימינה'

 בשונה ממערכות הבחירות הקודמות, במערכת הבחירות הקרובה הבחירה אינה בין ביבי לטיבי. הבחירה היא בין ימין לפלסטין. בין ימינה לשמאלה.
ביבי, גנץ דרעי ופרץ, כולם יכולים למצוא את עצמם באותה ממשלה. ממשלה שתיישם את עסקת המאה במלואה, תנהל משא ומתן עם הערבים ותקים מדינה פלסטינית. אך לא מפלגת ימינה. ימינה היא המפלגה היחידה שתפעל להחיל ריבונות ותמנע הקמת מדינת טרור בלב מדינת ישראל. למעשה ימינה היא המנוע האידאולוגי האמיתי של הממשלה. בשנת 2012, כשאני ובנט הנחנו על השולחן את רעיון הריבונות, חשבו שאנחנו משיחיים ומנותקים מהמציאות. כיום בבית הלבן וגם במפלגת כחול לבן כולם כבר מסכימים שצריך להחיל את הריבונות הישראלית על שטחי בקעת הירדן ויהודה ושומרון. 

אולם אם הצעד הראשון יהיה משא ומתן להקמת מדינה פלסטינית, נחזור לימי הטרור של אוסלו. רק ימינה חזקה לימין הליכוד תוודא שהדבר הזה לא יקרה. אם נהיה די גדולים נוכל למנוע הקמת ממשלה עם נטייה שמאלה לכחול לבן שתביא עלינו אסון.
כשנכנסתי למשרד המשפטים היה בית המשפט העליון צבוע כמעט כולו בצבע אחד. המונוליטיות המחשבתית שלטה. אף על פי כן הצלחתי לעשות היסטוריה במינוי שופטים שמרנים לבית המשפט העליון. הכנסתי דם חדש ודעות מגוונות למערכת, והם גרמו לסטיית ספינת האקטיביזם השיפוטי. כל זה לא קרה עד שהגענו.
תראו מה בנט עשה בשלושה חודשים בלבד במשרד הביטחון. בכהונתו הוא חתם בפעם הראשונה (אי-פעם) על צו עיקול לרכוש משפחות מחבלים שמקבלים קצבאות מהרשות הפלסטינית. איך זה לא קרה קודם? הצעת החוק שמאפשרת לעקל את הכספים האלה הייתה תקועה שבע שנים בכנסת, עד שמוניתי לתפקיד שרת המשפטים. הגעתי למשרד וקידמתי את החוק עד שהוא עבר, אך גם אחרי שעבר החוק איש לא השתמש בו. ארבע שנים הוא שכב ללא שימוש. רק כשנכנס למשרד הביטחון שר שהגיע לעבוד ולחולל שינוי השתמשו בחוק.
בשביל שנוכל להמשיך לעבוד ולחולל שינויים אנחנו זקוקים לתמיכה שלכם.
כדי להוביל רפורמה במערכת המשפט ובמוסד הייעוץ המשפטי, כדי לשמור על שלמות ארץ ישראל, כדי לפתוח את השוק הישראלי לתחרות שתוביל להורדת יוקר המחיה, כדי להקל על העצמאים ובעלי העסקים הקטנים, כדי לחזק את הזהות היהודית בגאווה ובלי בושה צריך ימינה חזקה.
לציונות הדתית יש אידאולוגיה אבל גם צרכים, ורק מפלגה אחת תדאג לטפח את המפעלים המפוארים שלה: ישיבות ההסדר, הגרעינים, מוסד השירות הלאומי והחינוך הממלכתי-דתי.
לאחר הסכם חברון שאל שאול יהלום את נתניהו: "למה חתמת על הסכם חברון?" ונתניהו ענה לו: "כי לא לחצתם עליי מספיק". בסופו של דבר זה בדיוק העניין: בלי ימינה שתלחץ חזק מכל הכיוונים לא יקרה שום דבר מהדברים שחשובים לנו.
רק אם נהיה חזקים דיינו נוכל להמשיך לעבוד למענכם, ולכן אתם חייבים לצאת מהבית ולהצביע. אתם מוכרחים לוודא שבני המשפחה שלכם, השכנים והחברים, כולם ילכו ביום שני לקלפיות ויצביעו טב – הפתק של הימין האידאולוגי והציונות הדתית.

כתבות נוספות של אישי ציבור

מהפכת המאה

השרה ציפי חוטובלי | לראשונה בהיסטוריה המעצמה החשובה בעולם, ארצות הברית, מכירה בזכותנו על הארץ

קרא עוד »