מהפכת המאה

השרה ציפי חוטובלי | לראשונה בהיסטוריה המעצמה החשובה בעולם, ארצות הברית, מכירה בזכותנו על הארץ ונותנת אור ירוק וגיבוי בין-לאומי להחלת החוק הישראלי על כל יישובי יהודה ושומרון ובקעת הירדן

השרה ציפי חוטובלי, שרת התפוצות

  המצביע הימני נמצא היום רגע לפני האירוע החשוב ביותר לימין האידאולוגי בישראל מאז מלחמת ששת הימים. חמישים ושתיים שנים חיכה הימין להזדמנות ההיסטורית להחיל את הריבונות על יהודה ושומרון, והינה זכינו, ובזכות מאמציו הדיפלומטיים של ראש הממשלה בשיתוף פעולה עם הנשיא טראמפ גרמנו לשינוי תפיסתי עמוק של כל היחס לסכסוך הישראלי-פלסטיני. 
לראשונה בהיסטוריה המעצמה החשובה בעולם, ארצות הברית, מכירה בזכותנו על הארץ ונותנת אור ירוק וגיבוי בין-לאומי להחלת החוק הישראלי על כל יישובי יהודה ושומרון ובקעת הירדן. 

המהלך הזה לא דורש מאיתנו שום ויתור, ובניגוד לדברים שנאמרו בעקבות פרסום עסקת המאה, הימין הישראלי לא נדרש להסכים להקים מדינה פלסטינית. התוכנית מאפשרת לישראל לפעול בלי לחכות לפלסטינים, ובה בעת דורשת מהפלסטינים לעבור שינוי עומק שכולל פירוז עזה, הפסקת תשלומים למשפחות מחבלים, הכרה במדינה יהודית וויתור על זכות השיבה.
זאת מהפכה של ממש. המהפכה הזאת נוצרה בעמל מדיני רב של ראש הממשלה נתניהו, וזכיתי להיות שותפה לו בארבע שנותיי במשרד החוץ. פעלנו לשנות את כיוון הרוח הבין-לאומית מהימים הקשים שבהם סירבה הדרישה הבין-לאומית לקבל אפילו את הזכות הבסיסית ביותר שלנו לבנות בירושלים בירת ישראל. המהלכים המדיניים, שכללו את העברת שגרירות ארצות הברית לירושלים ולאחר מכן הכרה בריבונות ישראל ברמת הגולן, ההצהרה של מחלקת המדינה האמריקאית על זכותנו על פי המשפט הבין-לאומי לבנות ביהודה ושומרון, כל המהלכים החשובים האלה נעשו בהנהגתו של נתניהו מתוך מחויבות אידאולוגית עמוקה לארץ ישראל ומתוך היכולות המדיניות שלו, שבאו לידי ביטוי ביכולת ליצור הסכמה רחבה ותמיכה בין-לאומית במהלכים האלה.
בימים אלה שוקדים על מלאכת המיפוי של מפת הריבונות הצוות הישראלי בתיאום עם הצוות האמריקאי. אסור לנו להחמיץ את השעה, אסור לנו להישאר אדישים. על כל אחת ואחד מאיתנו מוטלת האחריות דווקא היום להבין שהרוב הימני בציבור חייב לבוא לידי ביטוי בקלפי.
כולנו חייבים ללכת להצביע לליכוד, כי בלי ליכוד גדול יותר מכחול לבן אנו עלולים למצוא את עצמנו מול ממשלת מיעוט של השמאל בתמיכת ליברמן מבפנים ואחמד טיבי מבחוץ.
תנו לנו להוביל את המהלך ההיסטורי של הריבונות, כי אם לא עכשיו אימתי.
לחבריי המתלבטים באשר לעתידה של הציונות הדתית, כשרה הדתית הראשונה אני חושבת שאחרי עשור של פעילות שלי ושל חבריי הדתיים והמסורתיים בליכוד אתם יודעים שחייבים מפלגת שלטון חזקה כדי לנצח. לשמחתנו מפלגת ימינה אינה בסכנה שלא לעבור, ומנדט נוסף לא ישנה את עצם השותפות בממשלת ימין.
לעומת זאת אם חלילה יובילו כחול לבן בפער גדול על הליכוד, כפי שראינו את המגמה בסקרים האחרונים, הימין כולו עלול לשלם את המחיר ולאבד את השלטון. אסור לנו להתפתות להצביע למפלגת עוצמה יהודית, שאינה עוברת את אחוז החסימה. אסור לנו להישאר בבית. חייבים להעיר את כולם כדי לנצח. והניצחון הזה אפשרי.

כתבות נוספות של אישי ציבור

מהפכת המאה

השרה ציפי חוטובלי | לראשונה בהיסטוריה המעצמה החשובה בעולם, ארצות הברית, מכירה בזכותנו על הארץ

קרא עוד »