שופטי בג"ץ פוגעים בחולים

ח"כ אורי מקלב, יהדות התורה

ח"כ אורי מקלב, יהדות התורה

לצערנו אנו עדים בתקופה האחרונה לסדרת פסיקות מוכנות מבית מדרשו של בג"ץ שכל מהותן ורצונן לגרום פיצוץ בין חלקי העם בישראל, החל מהפסיקה המוכנה מראש כנגד יולי אדלשטיין בתפקידו כיו"ר הכנסת ועד לפסיקת בג"ץ השבוע להתיר הכנסת חמץ בצורה כזו או אחרת לבתי החולים. פסיקות אלו נועדו להחליף את השלטון בכוח ולחדד את נושאי המחלוקת בחברה הישראלית במטרה ברורה של החלפת שלטון אגב פגיעה בכל תומכי השלטון הקיים.

נראה שפסיקות אלו מטרתן להתגרות במערכת השלטון כדי לפורר את הימין. הנושא אינו חשוב כלל. כל היכן שאפשר להביע את עמדתם כנגד הימין, שם הם יוציאו את פסיקתם המוכנה מראש. אנו רואים בפסיקת שופטי בג"ץ פגיעה ומכשלה חמורה כנגד החולים השומרים ומקפידים על החמץ הפסח, כמו רוב אזרחי ותושבי ארץ ישראל.

 

שופטי בג"ץ בפסיקתם אינם מכבדים את בית החולים כמקום ציבורי שצריך להתחשב בו ברגשות כלל המגזרים. הכנסת מזון לבתי החולים אינה צורך ממשי, ועד לפני תקופה לא ארוכה שנים רבות לא היה ניתן להכניס מזון לבתי החולים כלל. הכנסת מזון – ובמיוחד חמץ בפסח – לתוך תוכי בתי החולים אין לה שום יסוד של רווחה לחולים אלא פגיעה והתרסה כנגד שמירת המצוות.

איסור חמץ בפסח הוא דבר בסיסי ביהדות. אבותינו ואבות אבותינו חירפו נפשם כדי להישמר ולהיזהר מבל ייראה ובל יימצא עד כדי פירור של חמץ בפסח, וכאן בארץ הקודש, בחסותו של בג"ץ, לא יאפשרו לחולים להישמר ולהקפיד על איסור חמור זה?! לשמירה מחמץ בפסח יש חלק ערכי ומרכזי מאוד ביהדות, אך יש בו חלק פרקטי המונע פגיעה בחולים: פגיעה ממשית באדם השומר על החמץ בפסח ומכשילה אותו באיסור חמור של בל ייראה ובל יימצא. כיצד ניתן להתיר דבר כזה? בית חולים הוא מקום ציבורי עמוס עוברים ושבים. כיצד יהיה אפשר להישמר באיסור חמץ בפסח? לא נותר אלא לקבוע כי שופטי בית המשפט העליון איבדו את מחויבותם לסייע לרווחתם של האזרחים בישראל.

לא רק ששופטי בג"ץ כבר אינם דואגים לרווחתם של החולים ואף פוגעים בהם, החלטת בג"ץ זו לוקחת את מדינת ישראל כמדינה יהודית ומעקרת אותה. הדמוקרטיה אינה ערך הגובר על ערך המדינה כיהודית. צביון המדינה חייב להיות מדינה יהודית, זכות הקיום שלנו בארץ ישראל נובעת מקיום המצוות, ופגיעה בקיום המצוות היא פגיעה בעם, עקירה של הזכויות של העם היהודי בארצו.

הקשר היחיד של עם ישראל לארצו הוא התורה הקדושה, המצווה אותנו לשמור את החמץ בפסח, לשמור את השבת בלי לפתוח מרכולים ולפגוע בשמירת השבת במרחב הציבורי. הקשר של עם ישראל לאדמת ארץ ישראל הוא התפילה בכותל המערבי על פי מסורת ישראל. הקשר של עם ישראל לארצו הוא גיור כהלכתו, שמירת תורה ומצוות. ליהדות אחרת וחדשה אין קשר לאדמת ארץ ישראל.

כתבות נוספות של אישי ציבור

מהפכת המאה

השרה ציפי חוטובלי | לראשונה בהיסטוריה המעצמה החשובה בעולם, ארצות הברית, מכירה בזכותנו על הארץ

קרא עוד »