90 שנה לפרעות תרפ"ט

אליהו ליבמן ראש המועצה המקומית קרית ארבע

9 חודשים חלפו מאז אישר היועץ המשפטי לממשלה להעביר את אדמות היהודים בשוק של חברון מידיו של הרוצח הנתעב לידי היישוב היהודי בחברון. 9 חודשים יותר מדי!

אליהו ליבמן

אליהו ליבמן

90 שנה ל"אל דעולא מענא".

לפני 90 שנה קמו האויבים הרצחניים בחברון על שכניהם וחבריהם היהודים, לשחוט, לטבוח, לדקור, לאנוס ולהתעלל, לשדוד ולבזוז ללא רחם.הרוצחים של תרפ"ט שאגו ברחובות חברון: "אל דעולה מענא", כלומר "הממשלה איתנו".זו הייתה הסיסמה בפי כולם, "אל דעולה מענא", ולכן אפשר להתפרע, לרצוח, להתעלל ולבזוז. כי הממשלה "איתנו", עם הפורעים, היא לא תפריע לנו ולא תיפרע מאיתנו. 

והיום?

מה השתנה ב-90 שנה?

השנאה והרצחנות עדיין כאן. פגשנו בהן בשבועות האחרונים שוב ושוב. בחברון הן מורגשות ביתר שאת. בראש עיריית חברון עומד היום רוצח עם קבלות שהודה ברצח שישה בחורי ישיבה בבית הדסה ב-1980, הורשע, ולמרבה הבושה ישב בכלא שנתיים בלבד עד ששוחרר ב"עסקה".כל יום שהרוצח המתועב הזה יושב על כיסאו בחסות מדינת ישראל, שאינה פועלת כדי להעניש אותו על הפשעים שבהם הורשע, הוא יום של השפלה לאומית.כל יום שהוא ממשיך להחזיק ברכוש היהודי בחברון הוא יום של אי-צדק משווע.ואיפה "אל דעולה"? איפה הממשלה?

9 חודשים חלפו מאז אישר היועץ המשפטי לממשלה להעביר את אדמות היהודים בשוק של חברון מידיו של הרוצח הנתעב לידי היישוב היהודי בחברון. 9 חודשים יותר מדי!ממשלה יקרה שלנו, התעוררי! התנערי, מעפר קומי! הוכיחי לרוצחים שהפעם "אל דעולא מענא", איתנו, עם היהודים. עם עם ישראל!היועץ המשפטי לממשלה אישר סוף-סוף לקחת את הרכוש היהודי מידיו של הרוצח, לבנות בו בתים ולהחזיר אליו חיים יהודיים. אל תמתיני רגע אחד נוסף!הוכיחי לנו ולעולם שהממשלה איתנו. עם עם ישראל השב לארצו ולעיר אבותיו. נחמי אותנו בבניין חברון.