המדד האישי ליצירת קשר זוגי

הרב שלמה שיבר| מנחה סדנאות ומאמן אישי לחתונה

המדד האישי ליצירת לקשר זוגי, להתחתן בלי פשרות, גילוי דעת 421
איך אוכל לדעת אם אני נוקט את הגישה הנכונה בפגישות? איך אדע אם אני באמת בשל דיי לקשר זוגי? כיצד אוכל לבחון את עצמי ולדעת את איכות מצבי?
בשביל להתחתן ולבנות קשר זוגי משמעותי דרושים לנו שני דברים: רצון חזק להתחתן ויכולת נכונה ליצירת קשר זוגי, לשם כך ישנם שני מדדים ברורים מאוד שדרכם נוכל לדעת את מצבנו האישי: מדד אחד קשור לגודל הרצון והמדד שני ליכולת להתקשר לבן המין השני.
המד הראשון נוגע לרצון שלי להתחתן. גודלו של הרצון תלוי בעוצמת הרגשת החיסרון שאני חש כלפי הדבר המבוקש שאני מבקש להשלים את עצמי על ידו. 

אדם רעב מאוד רוצה לאכול את כל מה שימצא שניתן לאכול. אדם שחש פחות תחושת רעב יאכל רק ממה שטעים לו והוא רגיל לאכול, ואדם שאינו חש רעב כלל כמעט שלא ירצה לאכול אלא דברים טעימים במיוחד. המדד לגודל הרצון שלי להתחתן תלוי בשאלה הזאת: ברוב הקשרים שהיו לי עד היום, מי אמר בסוף לא? מי סיים את הקשר? ככל שאני הפסקתי יותר קשרים נראה שאני בעל רצון חלש להתחתן (או שיש לי מחסומים פנימיים כמו פחד, בושה, עצבות, לחץ וכו' שמונעים ממני לרצות להתחתן). ככל שאמרתי כן ובאתי נכון להשקיע בקשר, אבל הצד השני סיים איתי, זה סימן שאני בגישה הנכונה ואני פתוח לקשר זוגי ורוצה בו!
המדד השני נוגע ליכולת שלי ליצור קשר זוגי. האם רוב הקשרים שהיו לי עד היום היו קצרים ושטחיים ונמשכו פגישות יחידות בלבד? האם הם היו בעלות אופי טכני וחיצוני ולא הצלחתי לפתוח בהם את ליבי ולגעת בלב מי שנפגשתי איתה? האם הקשר בינינו עבר בעיקר דרך דיבורים היוצאים מהראש, ללא נביעה פנימית של הנפש והלב? או שהם היו קשרים ארוכים ומשמעותיים שהייתה בהם פתיחת לב הדדית וקשר רגשי עמוק, שהצלחתי להביא בהם לידי ביטוי את אישיותי ולהכיר היכרות עומק את מי שנפגשתי איתה? אם בנוסף על כך היו בהם הרגשות עדינות של געגוע ושמחה, חשק והתלהבות ושיתוף רגשות הדדי, זה סימן אמיתי שאני בשל וראוי לקשר זוגי משמעותי!

כתבות נוספות באותה קטגוריה

הרב שלמה שיבר גילוי דעת

הקשבה

הרב שלמה שיבר| מנחה סדנאות ומאמן אישי לחתונה יש מי שחושבים שהדבר החשוב ביותר ביצירת

קרא עוד »
תן סיכוי, חתונה בלי פשרות, גילוי דעת 418

תן סיכוי

הרב שלמה שיבר| מנחה סדנאות ומאמן אישי לחתונה לצערנו יותר מחמישים אחוזים מההצעות נפסלות כבר

קרא עוד »

עשו הפסקות

כשאנו נפגשים בקשר רציני ומשמעותי חשוב לתת רווח בין פגישה לפגישה בשביל להתבונן. אפילו משה

קרא עוד »