תן סיכוי

הרב שלמה שיבר| מנחה סדנאות ומאמן אישי לחתונה

תן סיכוי, חתונה בלי פשרות, גילוי דעת 418

לצערנו יותר מחמישים אחוזים מההצעות נפסלות כבר בשלב הראשוני של ההצעה, אך מצער עוד יותר שיותר מחמישים אחוזים מהקשרים שיצאו לדרך נפסקים כבר לאחר הפגישה הראשונה. בדקו כמה מהקשרים שלכם הסתיימו אחרי הפגישה הראשונה, בין שאתם הפסקתם ובין שהפסיקו איתכם. מה זה אומר עלינו?
בבקשה מכם, אל תקבלו שום החלטה אחרי הפגישה הראשונה. תנו סיכוי לפגישה שנייה. הרי אי אפשר להכיר באמת ולהחליט אחרי שעתיים של פגישה, לכן אם רק לא סבלתם בפגישה ולא חשתם דחייה, תנו סיכוי לפגישה שנייה. איך הייתם מרגישים אם היו מסיימים איתכם קשר שהייתם רוצים בו אחרי פגישה אחת? שלא נתנו לכם בכלל אפשרות להביא את עצמכם לידי ביטוי?

חשבו איזה לחץ וחרדה אנו חווים בפגישה הראשונה: האם ידחו אותי? האם אעבור בהצלחה את הסינון של הפגישה הראשונה? איך אוכל לעשות רושם טוב על הצד השני ובו בזמן גם לבחון אם הוא מתאים לי? כמה קשה להיות פתוחים ומשוחררים בפגישה הראשונה כשכל המתח הזה עומד ברקע…
בפגישה הראשונה (ולפעמים בפגישות הראשונות) על פי רוב מתביישים ולחוצים או שעושים הצגות, ואין שום יכול להכיר באמת מצד שני הצדדים. כל זמן שאין התנהלות טבעית בפגישות לשני הצדדים, יש הרבה הגנות וחסימות שמונעות מהם להכיר ולהיפגש באמת. הפגישה הראשונה נועדה רק בשביל לחוש את הצד השני בהיכרות בסיסית, כדי שיהיה אפשר להתחיל להיפגש באמת מהפגישה השנייה. הפגישה הראשונה אינה אמורה לגרום לנו להחליט שום דבר באשר לטיב הקשר אלא רק לוודא שיש בסיס סביר לפגישה שנייה נעימה.
יש שממליצים אף לעשות הסכם רצינות הדדי, שבו שני הצדדים מקבלים החלטה משותפת שהם לא מפסיקים את הקשר לפני הפגישה הרביעית, ויהי מה. זאת לא רק גישה רצינית לקשר אלא גם החלטה שמפחיתה לחץ ומתח משני הצדדים ומאפשרת להכיר בצורה רגועה וטבעית יותר, בלי הצגות, ובכך סיכויי ההצלחה עולים עשרות מונים!
זכרו! החיים אינם סרט, ואהבה ממבט שני חזקה ואמיתית הרבה יותר מאהבה ממבט ראשון! חבר שלי היה רגיל לומר לכל בחורה בפגישה הראשונה: “בואי נדלג על הפגישה הראשונה ונעבור ישר לפגישה השנייה. אם נרצה, אחר כך תמיד נוכל להשלים אותה”…

כתבות נוספות באותה קטגוריה

הרב שלמה שיבר גילוי דעת

הקשבה

הרב שלמה שיבר| מנחה סדנאות ומאמן אישי לחתונה יש מי שחושבים שהדבר החשוב ביותר ביצירת

קרא עוד »
תן סיכוי, חתונה בלי פשרות, גילוי דעת 418

תן סיכוי

הרב שלמה שיבר| מנחה סדנאות ומאמן אישי לחתונה לצערנו יותר מחמישים אחוזים מההצעות נפסלות כבר

קרא עוד »

עשו הפסקות

כשאנו נפגשים בקשר רציני ומשמעותי חשוב לתת רווח בין פגישה לפגישה בשביל להתבונן. אפילו משה

קרא עוד »