מאמר מערכת גליון 434

מאמר המערכת גליון 434 | איילת שליסל

ערבים בועידה

השבוע התקבל פסק דין שעורר סערה גדולה: הורשע בהריגה, ולא ברצח, הרוצח של תהילה נגר, אשר נרצחה באלימות קשה שלא ניתן לתאר מעל דפי הגיליון, בדומה מאוד לרצח של מיכל חלימי, שנרצחה לפני כשנה וחצי על ידי בן זוגה מוחמד חארוף. אומנם גם שם המשטרה והתקשורת ניסו לנמק שהמניע לרצח פלילי ואין כל קשר למוצאו של הרוצח, אך המרצח הנתעב הורשע לאחר שהודה כי פעל ממניעים לאומניים.
כאשר חבר הכנסת אורן חזן תקף את נישואיה של לוסי אהריש עם בן זוגה היהודי צחי הלוי, התקשורת כולה תקפה אותו שהוא לא נאור ולא ליברל.

תנועת כך, שהקים הרב כהנא הי"ד, כיהנה בכנסת ה-11, אך לאחר מכן נפסלה התנועה ולא יכלה להתמודד בבחירות. רבים בציבור חושבים שהתנועה נפסלה מסיבות שקשורות לפגיעה בערבים או לברוך גולדשטיין, אך העובדות ההיסטוריות הן שהמפלגה נפסלה בזמנו בטענה שהיא גזענית לנוכח הקריאה במצעה להגביל נישואים בין ערבים ליהודים.
ובכן, אפשר בהחלט להיות נאורים וליברלים, אבל מי שנאמן לתורת ישראל אינו יכול להתעלם מהפסוקים בפרשת השבוע:
הִשָּׁמֶר לְךָ פֶּן תִּכְרֹת בְּרִית לְיוֹשֵׁב הָאָרֶץ אֲשֶׁר אַתָּה בָּא עָלֶיהָ פֶּן יִהְיֶה לְמוֹקֵשׁ בְּקִרְבֶּךָ. כִּי אֶת מִזְבְּחֹתָם תִּתֹּצוּן וְאֶת מַצֵּבֹתָם תְּשַׁבֵּרוּן וְאֶת אֲשֵׁרָיו תִּכְרֹתוּן. כִּי לֹא תִשְׁתַּחֲוֶה לְקֵל אַחֵר כִּי ה' קַנָּא שְׁמוֹ אֵ-ל קַנָּא הוּא. פֶּן תִּכְרֹת בְּרִית לְיוֹשֵׁב הָאָרֶץ וְזָנוּ אַחֲרֵי אֱ-לֹקֵיהֶם וְזָבְחוּ לֵא-לֹקֵיהֶם וְקָרָא לְךָ וְאָכַלְתָּ מִזִּבְחוֹ. וְלָקַחְתָּ מִבְּנֹתָיו לְבָנֶיךָ וְזָנוּ בְנֹתָיו אַחֲרֵי אֱ-לֹקֵיהֶן וְהִזְנוּ אֶת בָּנֶיךָ אַחֲרֵי אֱ-לֹקֵיהֶן (שמות לד, יב–טז).
השבוע גם נערך כינוס הפתיחה של מפלגת בל"ד, ותמונות דגל פלסטין במפלגה המכהנת בכנסת ישראל מזמן היו צריכות לפסול אותם מהתמודדות, אבל משום מה הציבור לא מתעסק בזה ונותן למפלגה זו לגיטימציה.
אל תיתנו לעובדות לבלבל אתכם. התקשורת תמשיך לומר שרצח מיכל חלימי ותהילה נגר הם מעשי רצח 'מגדרי' או 'על רקע רומנטי'. היא תיתן לציבור להאמין שהרשימה המשותפת משקפת פלורליזם, ואילו בן גביר וגופשטיין הם גזענים וחשוכים. התקשורת תמשיך לייפות את המציאות ולומר שיציאה נגד התבוללות היא גזענות. עד היהודייה האחרונה.
בחודש אדר, שבו אנחנו מתעסקים בהצלת העם היהודי ובמסירות הנפש של אסתר המלכה להצלתו, אנחנו צריכים לקום ולצעוק מכל הבמות האפשרויות כמה חשוב לשמור על כבוד ישראל והעם היהודי.

מאמרי מערכת נוספים:

מאמר מערכת גליון 494

שְׁלַח-לְךָ אֲנָשִׁים, וְיָתֻורוּ אֶת-אֶרֶץ כְּנַעַן, אֲשֶׁר-אֲנִי נֹתֵן, לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל" – פרשת השבוע מתחילה בסיפור המרגלים.

קרא עוד »