מאמר מערכת גליון 435

מאמר המערכת גליון 435 | איילת שליסל

משחק שחמט

בשבוע האחרון התרחשו שינויים במערכת הפוליטית של מדינת ישראל, והם השפיעו גם על המקום שלנו. בתום תקופה ארוכה שבה צעדנו יחד ונפגשנו בכל שבוע מעל גבי דפים אלו, הגיע זמני לצאת לדרך חדשה, גם אם לא לגמרי.
העיסוק בתקשורת, החשיבה בכל שבוע אילו תכנים ראויים להיות מודפסים, הבאת תכנים שיש להם ערך מוסף, שיש להם מסר ואידאולוגיה, הם התעסקות אין-סופית במחשבה עליכם, הקוראים.
אני מקווה שאכן הצלחתנו להעניק לכם מדי שבוע נקודות חשובות ומעניינות של עמקות מחשבה, מבט רוחני, עצות טובות וגם חיוכים.

זכיתי בגילוי דעת בבמה מיוחדת במשך כמעט שנתיים. שמחתי לשמוע את דעתכן ואת דעתכם. תודה על הפרגון הגדול שנתתם לנו.על העבודה היום-יומית עד לשעות הקטנות של הלילה. עכשיו החלטתי לקחת הכול צעד קדימה ולקפוץ לקלחת הפוליטית. לבוא ולהשמיע את הקול שלכם במערכת הציבורית. אני ממשיכה מתוך תקווה להשפיע בעזרת ה' במישורים נוספים, ומתפללת לקב"ה שיכוון אותי תמיד להיטיב ולסייע לכלל עם ישראל, גם לאלו שחושבים ששכחו אותם.
את גילוי דעת אני משאירה בידיים טובות, נאמנות ומקצועיות בידיעה שהוא ימשיך להיות עיתון-מגזין איכותי המציג תוכן משמעותי ומעורר מחשבה. האובייקטיביות והיושרה העיתונאית תמשיך להיות חלק מהמקום המיוחד הזה.
זו ההזדמנות גם להודות לבעלי האכסניה היקרים ובראשם למו"ל ישראל גולדברג, שהקים את קרן אביה שאחראית לפעולות ולתכנים ולאירועים גדולים ומרכזיים בציונות הדתית והכללית, בבטיחות בדרכים ובכלל. קרן אביה מוציאה לאור את גילוי דעת כחלק מאותו שופר חשוב לנושאים מהותיים ומצילי חיים ונפש. תודה לכל הצוות היקר ולכלל הכתבים/ות של גילוי דעת, שאני אוהבת ומעריכה כל אחד ואחת מהם.
השבוע ייכנס חודש אדר ב', ופורים כבר באוויר.
הלימוד במגילה עוסק הרבה בשאלת שליחות ציבורית מהי.
בפסוק האחרון במגילה כתוב על מרדכי שהיה "רצוי לרוב אחיו". רש"י מסביר למה כתוב "לרוב" במקום לכתוב פשוט "ורצוי לאחיו" או "ורצוי לכל אחיו", ואומר שמרדכי הצדיק היה חבר בסנהדרין, ואפילו שם היו מי שחלקו עליו והוא לא היה רצוי אצלם.
אפילו צדיק גדול כמו מרדכי לא כולם הסכימו עם דרכו, אך הוא הלך עם האמת שלו ולא בדק מה יאמרו עליו, ואף על פי שלא קיבל את תמיכת כלל הציבור המשיך בשליחותו.
שנזכה לדבוק במידותיהם של מרדכי ואסתר.

מאמרי מערכת נוספים:

מאמר מערכת גליון 494

שְׁלַח-לְךָ אֲנָשִׁים, וְיָתֻורוּ אֶת-אֶרֶץ כְּנַעַן, אֲשֶׁר-אֲנִי נֹתֵן, לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל" – פרשת השבוע מתחילה בסיפור המרגלים.

קרא עוד »