מאמר מערכת גליון 436

מאמר המערכת גליון 436 | אורית מרק

איש על סולם

קוראים לי אורית מרק אטינגר, אני נשואה וגרה בעתניאל שבהר חברון. חלקכם ודאי שמעתם עליי או על המשפחה שלי עקב הפיגוע הנורא שאירע לנו לפני כשנתיים וחצי, שבו אבי נרצח ואימי ואחיי נפצעו.
רבים מכירים את המשפחה שלנו וחושבים שאנחנו 'גיבורים', ויש בזה מן האמת, כי המציאות לא קלה ומורכבת מאוד. אבל כל מי שחי בעולם הזה הוא גיבור. יש כל כך הרבה סיבות ודרכים להישאב לכאב ולדברים המתסכלים שתופסים אותנו בחיי היום-יום שלנו. קל לבכות לכעוס ולהתבכיין על הקושי והמורכבות, על שדברים לא הולכים כמו שהיינו רוצים או מצפים וכולנו בסוף קמים בבוקר וממשיכים בחיים. אומנם יש משהו בתפיסה שלנו שגורם לנו להאשים את הסביבה שלנו, את החברים, את המשפחה, את ריבונו של עולם. אך אם לרגע אחד נפקח את העיניים נבין שמישהו למעלה מכוון לנו את הדברים ומתכנן בדיוק מה יקרה לנו בכל רגע ורגע.


יש מישהו שמנהל את העולם הזה, מישהו שהוא הרבה יותר גדול מאיתנו, הרבה יותר גדול מההבנה שלנו. והוא שמנהל אותנו רוצה שיהיה לנו טוב, שהעולם הזה יהיה מקום שמתקדם עוד ועוד למקום טוב יותר.
אנחנו מתקשים להבין שאם הדבר הנורא הזה קרה דווקא לנו כנראה שיש לזה סיבה! הרבה יותר מסיבה, יש לנו ייעוד! ובמקום ליפול מהמשברים ולשקוע בהם עלינו לקום ולהבין שהמשבר הזה הוא שיבנה אותנו להיות בני אדם טובים יותר.
אילו לא הייתי עוברת את כל הדברים הטובים והרעים שעברתי בחיי, לעולם לא הייתי מגיעה להיות מי שאני היום. לעולם לא הייתי מצליחה להוסיף את הטוב שאני יכולה להוסיף בעולם היום.
ברגע שמבינים שכל הכאב שאנחנו חווים נועד כדי לבנות משהו גדול יותר, כדי לגרום לנו להועיל לעולם, אנחנו לא רק קמים בבוקר אלא גם מאושרים שיש לנו זכות ויכולת להוסיף טוב בעולם. יש לנו יכולות לשמח ולתת לאחרים כוח, ואנחנו משתמשים בכוחות כדי להוסיף אור וטוב בעולם הזה. ואז הקושי הכי נורא שלנו הופך לעוצמה הכי גדולה שיש, לנקודת חוזק שלנו.
אני מאחלת לכולנו שתמיד נפנה את המבט קדימה. שנאמין בעצמנו, באמת שלנו, בשליחות שמחכה לנו. שנאמין בטוב ובכך שאנחנו אנשים גדולים ויש לנו כוח גדול בידיים, כל אחד במיוחדות שלו.

שבת שלום

מאמרי מערכת נוספים:

מאמר מערכת גליון 494

שְׁלַח-לְךָ אֲנָשִׁים, וְיָתֻורוּ אֶת-אֶרֶץ כְּנַעַן, אֲשֶׁר-אֲנִי נֹתֵן, לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל" – פרשת השבוע מתחילה בסיפור המרגלים.

קרא עוד »