מאמר מערכת גליון439

מאמר המערכת גליון 438

אדם מסתכל באופק

"הַרְנִינוּ גוֹיִם עַמּוֹ כִּי דַם עֲבָדָיו יִקּוֹם וְנָקָם יָשִׁיב לְצָרָיו וְכִפֶּר אַדְמָתוֹ עַמּוֹ"" (דברים לב, מג). 

גיליון 'גילוי דעת' מוקדש השבוע לעילוי נשמת הקדוש הרב אחיעד אטינגר הי"ד, אשר חירף נפשו למות ונפל בגבורה על קידוש השם בידי מרצח שפל במהלך פיגוע נורא.
הרב אחיעד גילה עוז רוח ותעצומות נפש מיוחדים במינם.
עם ישראל עומד נפעם שוב ושוב לנוכח בניו הגיבורים המוסרים נפשם על קידוש השם, העם והארץ.
החתירה למגע, הנחישות מתוך אחריות גדולה וההיחלצות אלי תופת שהפגין הרב אחיעד הם עמוד הענן המוביל את תחיית עמנו בארצו.

טראמפ הכיר השבוע ברמת הגולן, רגע מרגש לכל הדעות, נשיא העולם החופשי, האיש העשיר והחזק הזה, מהבודדים שיש להם גם את היכולת הכלכלית לקחת שם צימר לשני לילות רצוף, קם ואמר: “העולם עם הגולן” רמת הגולן שייכת לעם היהודי.

הרגע הזה, עם כל הרוממות שבו הינו גם רגע למחשבה נוגה, כמה מדניות החוץ שלנו חזקה בעולם, כמה גיבוי יש לעם ישראל מארצות הברית, מי יודע אם אי פעם ניתן הגיבוי הזה, הושט לנו שרביט הזהב, מי יודע מתי יחזור השרביט ויושט? מספר שעות לפני הרגע המרגש הזה, ארגון חמאס שיגר טיל מסוג ‘פאג’ר’ לעבר בית משפחתי בשרון, הבית נהרס על יושביו, נהרס על מלא, (הלוואי שבתי מחבלים היו נהרסים ככה בידי צה”ל) בבית שהו באותה עת בני משפחה, אזרחים חפים מפשע.

לפני שבוע מחבל חמאס חטף נשק ורצח את הרב אחיעד ואת החייל גל קיידאן. ימים ספורים קודם לכן נורו טילי ‘פאג’ר’ למרכז גוש דן. השבוע מחבלי חמאס תקפו בכלא(!) סוהרי בטחון, דקרו אותם ופצעו אותם קשה (הרקע לאירוע היה הפרעה באמצע תקופת מבחנים, המחבלים בדיוק סיימו סמסטר חורף בתואר השני שלהם ככל הנראה) 

האם מפני פחד אומות העולם תגובת צה”ל לירי טילים  על אזרחיו כה אנמית? האם ארצות הברית מגבילה וקושרת את ידיו? האם יש הסבר הגיוני אחר לרפיון הידיים הזה?

את התשובה לשאלות האלה אנו צריכים לענות בקלפי, כל אחד והשקפתו, איש איש ועמדתו הפוליטית, סוגיית הביטחון הינה מהסוגיות הבוערות ביותר בפוליטיקה הישראלית. האם הבחירות הקרבות ישנו משהו במאזן הנוכחי? ימים יגידו.

בגיליון המורחב שלפניכם ישנו מוסף לימודים, השאלה המרכזית במוסף הינה: 

לימודים אקדמאיים ושמירת תורה ומצוות, הילכו שניהם יחדיו? נתנו למוסדות האקדמאיים המובילים לציבור הדתי להשיב בקצרה על השאלה הכל כך חשובה ומהותית הזו, מוזמנים לקרוא ולהתרשם בעצמכם.

שבת שלום

המערכת

מאמרי מערכת נוספים:

מאמר מערכת גליון 494

שְׁלַח-לְךָ אֲנָשִׁים, וְיָתֻורוּ אֶת-אֶרֶץ כְּנַעַן, אֲשֶׁר-אֲנִי נֹתֵן, לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל" – פרשת השבוע מתחילה בסיפור המרגלים.

קרא עוד »