מאמר מערכת גליון 446

מאמר המערכת גליון 445

אדם מסתכל באופק

פרשת השבוע, פרשת במדבר, עוסקת במפקד שערך משה לבני ישראל. בפרשה יש דגש מיוחד על מנהיגי הציבור: על הנשיאים בתחילת הפרשה, ובמהלך הפרשה הדגש הוא על הלוויים ועל הבכורות. הלוויים אינם נפקדים עם בני ישראל אלא נספרים בספירה אחרת, ואחריה מופיעים הציוויים וההגבלות המיוחדים על הלוויים. ההגדרות הברורות למנהיגים ולמשרתי הציבור רלוונטיות מאוד להיום. בין שילכו לבחירות חדשות ובין שזה היה רק ספין, צריך לזכור שלמנהיגי ציבור אסור לשחק עם הציבור.

 

 

הליכה לבחירות או ספין שכאילו הולכים לבחירות הם יריקה בוטה בפני הציבור. אם העם נתן את אמונו בבחירות, שנערכו רק לפני חודשיים, אין שום סיבה ללכת לבחירות או לאיים בהליכה לבחירות. האמון הבסיסי שהציבור מבקש ממנהיגיו הוא לסגור ביניהם את המחלוקות שלהם, הרי לשם כך הם נבחרו. אנו מקווים כי המשברים הקואליציוניים ייסגרו בהקדם, ויהיה אפשר לנוח קצת מפוליטיקה, במיוחד בחופש של חודשי הקיץ.

דיברנו מספיק על פוליטיקה. הגיליון שלפניכם עוסק ביום ירושלים: ביום ראשון נחגוג 52 שנה לשחרור ירושלים, וזוהי סיבה מעולה לצאת בדגלי ישראל ולרקוד ברחובה של עיר. לכבוד היום המיוחד ראיינו את עזרא יכין, לוחם לח”י המוכר יותר בשמו המחתרתי אלנקם, ובריאיון עימו תוכלו לקרוא על המאבק לשחרור ירושלים שלא צלח עם קום המדינה, ומה הוא חושב על ירושלים כיום.

נוסף על הטורים שעוסקים ביום המרגש כתבנו גם על ריקודגלים מסוג אחר, בדרום תל אביב. ישיבת עוז ואמונה, הישיבה שהקים הרב אחיעד אטינגר הי”ד, מארגנת ריקודגלים ביום ירושלים, ויום לאחר מכן יוצאת בקמפיין גיוס המונים לחיזוק הישיבה. אנחנו מקווים שעם ישראל כולו יתגייס ויעזור להמשיך את המורשת של הרב אחיעד הי”ד.

שבת שלום

המערכת

מאמרי מערכת נוספים:

מאמר מערכת גליון 494

שְׁלַח-לְךָ אֲנָשִׁים, וְיָתֻורוּ אֶת-אֶרֶץ כְּנַעַן, אֲשֶׁר-אֲנִי נֹתֵן, לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל" – פרשת השבוע מתחילה בסיפור המרגלים.

קרא עוד »