מאמר מערכת גליון 448

מאמר המערכת גליון 448

אדם מסתכל באופק

פרשת השבוע, פרשת בהעלותך, מסתיימת בלשון הרע שמרים מספרת על משה. רבים דרשו את סמיכות פרשה זו לפרשת שלח לך, שבה המרגלים אומרים לשון הרע על הארץ. 

בגיליון הזה שמנו דגש על היישוב היהודי בחברון, היישוב שמתחדש באותה עיר ענקים שהמרגלים ראו בה עצמם כחגבים. שבועיים לאחר חגיגות 52 השנים לשחרור ירושלים וחברון ושבת לפני שנקרא את סיפור המרגלים בחרנו לעסוק בסיפור היישוב היהודי בחברון. 

ההתנחלות בחברון עיר הקודש מחברת את כל העם. לא בכדי חברון נקראת בשמה, היא עיר שמחברת. היא מחברת את עם ישראל לאבותיו, ובע”ה תחבר גם בין כל חלקי העם. 

 

חיבורים הם נושא חשוב שנעסוק בו בלי הרף עד שנבחרינו יפסיקו את הקטטות ואת מלחמות הבוץ והאגו ויחברו כדי להמשיך לאחוז בארץ אבותינו. עד הבחירות, לצערנו, אנו צפויים לשמוע המון לשון הרע על מנהיגים כאלו ואחרים, על מפלגות ועל ציבורים שונים. כדאי לנו לזכור שאנו עם אחד גם בתקופות של בחירות, ועלינו להדגיש שוב ושוב את המחבר ולא את המפריד.

בגיליון שלפניכם תוכלו לקרוא את דברי נעם ארנון, מוותיקי היישוב היהודי בחברון, על סיפור תל חברון המקראית, את דברי איתמר בן גביר על החיים בחברון ואת הריאיון עם הרב מישאל רובין, מראשי ישיבת שבי חברון. אנו מקווים שנעסוק בחיבורים תמיד ושנזכה לשוב לכל חלקי ארצנו ולחדש בהם את ההיסטוריה היהודית.

שבת שלום

המערכת

מאמרי מערכת נוספים:

מאמר מערכת גליון 494

שְׁלַח-לְךָ אֲנָשִׁים, וְיָתֻורוּ אֶת-אֶרֶץ כְּנַעַן, אֲשֶׁר-אֲנִי נֹתֵן, לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל" – פרשת השבוע מתחילה בסיפור המרגלים.

קרא עוד »