איך מקבלים אחריות

הרב שלמה שיבר

איך לוקחים אחריות בקשר זוגי

היסוד של ההצלחה בכל תחום בחיינו, מלבד הסייעתא דשמיא המלווה אותנו, מבוסס על השתדלותנו בקבלת האחריות המלאה להצלחתו. באותה מידה גם ההצלחה בתהליך ההיכרות ובניית הקשר הזוגי מצריכה מידה מרובה של קבלת אחריות.
קבלת אחריות משמעותה שאתה עושה כל מה שיש לאל ידיך לצורך הצלחתך. אינך נמצא בעמדה שבה אתה מובל ונסחב אל החתונה, אלא אתה בוחר להוביל את עצמך ואת בת הזוג שלך לחתונה ולקשר זוגי מאושר. קבלת האחריות אינה מצטמצמת לנקודה אחת בלבד של ההחלטה אם להתחתן עם אישה פלונית והאחריות לדאוג לכל צרכיה ולצורכי המשפחה שתקום, אלא מתפרסת על פני כל השלבים של תהליך ההיכרות והפגישות, מתחילתן ועד סופן. נכון יהיה לומר שרמת האיכות של הקשר הזוגי תלויה ביחס ישיר למידת קבלת האחריות לקשר בכל הרבדים הכלולים בו.

לכן קבל אחריות להרחיב את מעגל מכריך ולאפשר לאנשים להציע לך הצעות מתאימות. אתה הוא שצריך לחפש אחר אבדתך. קבל אחריות להתייחס לכל הצעה שמגיעה אליך בכל מלוא הרצינות כאילו זאת ההצעה האחת והיחידה שתקבל בכל ימי חייך. קבל אחריות לבוא לפגישה בגישה אופטימית ורעננה, שתזמן אווירה נפשית של שמחה המאפשרת ליצור קרבה. קבל אחריות להיות בזמן הפגישה פנוי מכל הסחות הדעת הרבות כדי שתוכל להיות לגמרי בתוך הפגישה ולהקשיב לכל מה שמתרחש בה מתוך חדרי ליבך. קבל אחריות להיות רגיש למה שעוברת מי שאתה נפגש עימה, מה היא מרגישה ומה הצורך שלה ממך בכל שלב בהירקמות הקשר הזוגי. קבל אחריות להיות במיטבך בפגישה כדי שתוכל להפיק ממנה את המרב ולאפשר לכל הטוב שבך לצאת ולהתגלות.
קבל אחריות להרגשת הנעימות שבפגישה שתגרום לשניכם רצון וגעגוע לעוד פגישה. קבל אחריות להתנהלות שלך בזמן הפגישה שתגרום לצד השני לרצות להתקרב אליך.
קבל אחריות להתמקד בטוב שקיים בה ובקשר שביניכם, שיגרום לליבך להיפתח ולרצות להשקיע יותר.
קבל אחריות ללמוד מטעויות העבר ולהחליט לשנות דפוסים שזיהית שאינם מקדמים אותך למטרה.
קבל אחריות ליזום בקשר ולהביא את עצמך לפגישות. אל תשכח שאתה הוא שצריך לחזר אחריה.
בקיצור, תהיה גבר!

2021-01-28
Scroll to Top
גלילה למעלה