גליון 511

בדרך לכותל

בדרך לכותל1

ישראל גולדברג, מנכ"ל פרסומי ישראל וקרן אביה

בדרך לכתל | מאת ישראל גולדברג, מנכ"ל קרן אביה

כמדי שבת עם שחר אני צועד ברחוב יפו למניין של גבי שיינין בכותל. לפני שאני חולף בכיכר ציון אני מביט בערגה לעבר רחוב הרב קוק. בית הרב קוק ניצב שם לתפארת, מוקף בבניינים נוצצים, אך נוכחותו חזקה מכולם.

בבית זה שהיתי רבות עם מורי ורבי הרב צבי יהודה זצ"ל. שלוש שנים גרתי איתו בביתו "השני" (כך נהג לכנות את דירתו הפרטית) שברחוב עובדיה 03 בשכונת גאולה. את החגים חגגנו יחד בבית הרב קוק, "הבית הראשון", לפי הגדרתו.

באחת ממערכות הבחירות, עוד אני יושב במקומי הקבוע לימינו של הרצי"ה, נכנס הרב מאיר כהנא ז"ל לבקש את תמיכתו של הרצי"ה במפלגת כך לכנסת. התפתחה שיחה מופלאה ומרתקת של תלמידי חכמים על ארץ ישראל, מצוות יישוב הארץ, מצוות לא תחונם ומיגור אויבי ישראל.

הרצי"ה שלף דף לוגו אישי שלו, כתב בכתב ידו המיוחד מכתב תמיכה חם ואוהד וחתם בהחלטיות. הם התחבקו ונפרדו לשלום בחום.

לא עברו כמה שעות ונכנסו ראשי המפד"ל, וגם הם ביקשו מהרב תמיכה. הרצי"ה הדגיש באוזניהם מהי חשיבות המפד"ל, מפלגה ערכית תורנית כהמשכה של תנועת המזרחי, שנוסדה בתשובה על הכנסייה הגדולה של החרדים שהתנגדו לייסוד המדינה. הרב האריך בשבחה של המזרחי כתנועה תורנית מיישבת ומחנכת שיסדו לפני כ-125 שנה תלמידי חכמים מופלגים אוהבי העם והארץ, כגון הרב שמואל מוהליבר והרב יצחק יעקב ריינס, ומנהיגיה הראשונים, ובהם הרב יהודה לייב מיימון, הרב זאב גולד והרב מאיר בר-אילן.

הרב צבי יהודה שוב הוציא נייר "פירמה" אישי, כתב מכתב תמיכה חם ואוהד למפד"ל וחתם בהחלטיות. שוב נלחצו לחיצות ידיים חמות, והבאים נפרדו לשלום.

כשיצאו שאלתי את הרב בפליאה איך זה שהוא ממליץ בו בזמן על שתי מפלגות מתחרות. הרב הביט בי בחיוך בעיניו הכחולות הטובות והחכמות ואמר לי בפסיקה חדה ואופיינית: "גם אלה טובים, וגם אלה טובים. אלה ואלה יצליחו בעז"ה".

ואכן, הייתה הצלחה בקלפי לשתי המפלגות.

כיום, כשמפלגות שונות חוברות יחד לאיחוד מפלגות הימין, יש בזה לטעמי מעין קיום חזונו של הרב צבי יהודה הכהן קוק, בברכה מיוחדת להצלחה משותפת למען תורת ישראל, ארץ ישראל ועם ישראל. שבת שלום.

נ.ב.

את השם “גילוי דעת” נתתי לגיליון בהשראת גילויי הדעת שהרב צבי יהודה היה מפרסם בעיתונות מידי פעם.

לא פעם פירסם הרב גילוי דעת בנושא “המפד”ל” והצורך בחיזוקה מכל הבחינות…

(גילוי נאות – כפר מימון נקרא ע”ש הרב מימון שהיה ח”כ מטעם המפד”ל. רעייתי רונית לבית ברט, היא בת כפר מימון ואנו אוהבים את הכפר ומחזקים אותו בימים אלה של טרור חמאסי על עוטף עזה)

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה