זוגיות

הקב"ה רוצה שלום בית אמיתי
ולא שלום בית של כאילו

חנה דיין

חנה דיין

טיפול זוגי ופרטני

״חשבתי רבות והבנתי שהכתר זה הוויז שלי לחיים, ושאני צריכה לחבר את המלכות אל הכתר. כלומר, להביא לידי ביטוי למציאות את האמת הפנימית שלי. הבנתי גם שזה הכרחי שכל קומות הנפש שלי יהיו בהרמוניה, עולם השכל הרגש והמעשה, בקו אחיד מתחת לכתר. אבל, איך אדע אם הכתר שמוביל אותי הוא הנכון? אני מרגישה כל כך חסרת ביטחון לגבי זה״, אמרה אסתר.
״שאלה מעולה. הכתובת שאת רושמת בוויז שלך, בכתר שלך, הוא המקום שמחובר למקום הא-לוקי שבתוכך ועל מנת ללכת בדרך הנכונה, עליך לשים לב לחוקי הבריאה. שימי לב לנקודה מהותית: תודעת הבריאה היא תודעה אחדותית. כאשר את אומרת ליעקב שזה לא מתאים שהוא יצא לטורניר טניס, את בעצם צריכה לשאול את עצמך שאלה כנה: מאיזה מקום את פועלת? תבדקי האם אין פה מניפולציה. האם את אומרת לו שלא ילך לטורניר כי זו הזדמנות בשבילך לנקום בו על משהו שהכעיס אותך? אם התשובה היא כן – זה מקום לא מתוקן״.
״מדוע?״, שאלה.
״כי האנרגיה הזוגית מאוד חשובה לבית לא פחות מאשר האנרגיה לקשר עם הילדים. האבא והאימא הם הבסיס משם משתלשלים כל האורות אל הילדים. טובת הילדים על פני המקום הזוגי לא טובה גם עבורם. האיש רוצה שהאישה שלו תקבל ממנו, הוא המעניק והוא רוצה חום ונחמה שהוא טוב לה שהוא מספק אותה, אחרת הוא מרגיש כאב על שהיא לא מקבלת ממנו ולא שמחה בו. לכן חשובה תשובה כנה למניע לגבי הגבול שאת מציבה מול הטורניר.
ייתכן והבחירה שלך לומר ליעקב שזה לא מתאים שהוא יצא לטורניר, זה כי את באמת זקוקה לו לצידך. את לא מרגישה טוב, הילדים בלי מסגרות בגלל השביתה, ואת באמת צריכה אותו.
זה המקום המתוקן, זה נכון שיש הרבה דרישות בתוך קשר הנישואין, אבל הדרישה היא קשר כדי שהבית יתנהל. תודעת הבריאה, היא תודעה אחדותית. כשאת מביאה את תנועת הגבורה שלך, של הצבת גבול, את בעצם עוזרת ליעקב למקד את כוחותיו שיהיו מותאמים למטרות הזוגיות ולמען קיום הבית.
אם את מרגישה שאת לא מחוברת לגבול שאת מציבה או שיש לך ספק, בדקי, האם זה נובע מתוך מקום של פחד, כעס, חוסר בטחון, בדידות, חרדה, מתוך מקום הישרדותי, אם כן צריך לעשות עבודה פנימית מול התלות הזו. אסור שתהיה בינכם תלות, הקב״ה רוצה שתתחברי לכוחות הנפש שהוא העניק לך לעבוד בתוכך, התלות של כוחותייך בבן זוגך זה ממש עבודת אלילים. את הכוחות שאת מקבלת, את מקבלת אותם מאת השם. הם קיימים בתוכך על מנת להעביר אותם לזוגיות, לבית ולכל הסביבה שלך.
בכל רגע נתון שהיעד הגדול, האחדות של הקשר ושל הבית, עומד לנגד עינייך וכל קומות הנפש מתיישרות לאותו הקו, אז תוכלי להניח את הכתר על ראשך ותצליחי להגיע לנקודת הבחירה בנפש, מתוך שחרור והבנה שהקב״ה נמצא איתך. בכל פעולה שאת בוחרת, את מקבלת כוח ממקור הכוח היחידי״.
״אבל אני מפחדת. אני מפחדת שאם אגיד ליעקב שאני רוצה אותו פה איתי ושלא ילך לטורניר טניס, הוא יחשוב עלי שאני כבדה. שאר הנשים מפרגנות ורק עליי יגידו איזו אישה מכשפה יש לך״.
״אני מבינה. בדיוק בנקודה הזו הכתר נופל מראשך. את מאבדת את היעד המרכזי שלך, כי מה שמנהל אותך ברגעים הללו זה הפחד משבירת התדמית. קשה לך לעמוד באמת מאחורי עצמך, כאילו נמחקת לך האישיות ואז את משתיקה את קולך. הביני, אין מערכת אחת מתקנת מערכת אחרת, יעקב לא ישתנה בגללך, זו תהיה אך ורק בחירה שלו. את צריכה לשאול את עצמך שאלה אחת – מה את רוצה? לאיזה כיוון הקשר הזוגי צריך ללכת, ולהתעקש על כך. אם לא תבחרי לקחת אחריות על השדה שלך, על הבחירה שלך לאיזה כיוון ילך הקשר, היום בו הכל יתרסק יגיע במוקדם או במאוחר״.
״אבל אני מפחדת שאם אני אגיד לו מה הציפיות האמיתיות שלי מהזוגיות ואתעקש עליהן, הוא יעזוב אותי.
אני מרגישה את זה ויכולה לראות את זה קורה״, החלה לבכות בכאב.
״שלום בית זה הדבר החשוב ביותר, אבל צריך קודם שיהיה בית. חלק מבניית הבית הוא הבנה כנה ואמיתית ששניכם מכוונים את הבית לאותו הכיוון, ששניכם נמצאים שם בכל הכח. אבל אם את מסתירה ממנו את הציפיות שלך בגלל הפחדים שלך, את מרמה גם אותו. כשתסכימי לשחרר את הניסיון לשלוט על יעקב תגיעי למקום שבו תסכימי לשחרר דברים, מקומות ולעיתים גם אנשים ואפילו אולי את יעקב אם הוא לא מטיב עימך״.
״ככה לזרוק הכל?״, שאלה בבהלה.
״בדיוק להפך, לקבל את הכל, את כל מה שמגיע לך, לאפשר לטוב אמיתי להגיע אליך ולהטיב איתך. כאשר את תגיעי לנקודה שבה את מבינה שאת כמו בית מקדש, שאת חלק א-לוקה ממעל ממש, אז יהיו לך ציפיות ברורות מאיך קשר צריך להראות. תדמייני שיש לך חדר שניקית וסידרת, קנית דברים יפים, יש אפילו ריח נעים ונר דולק, אווירה מהממת. פתאום, מגיע מישהו ומביא לך דברים שבורים ומלוכלכים עם ריח רע. את תכניסי את זה לחדר שכל כך התאמצת לסדר? לא נראה לי. כל אחד אחראי על בית המקדש שלו ויכול לעשות בקודש הקודשים שלו מה שהוא בוחר, מה יעקב יבחר לעשות בקודש הקדשים שלו לא באחריותך – זה שלו.
״ויתור על שליטה לא אומר שאת לא אחראית על חייך, אלא שאת אחראית על הבחירות הנכונות שמחוברות לכתר, הקב״ה רוצה שתגיעי לדרגה שאת בוטחת בו. הוא יעזור לך להגיע לשלום בית אמיתי ולא שלום בית של כאילו״. ■
מייל: hanna.tipul@gmail.com

שתפו

Scroll to Top
גלילה למעלה