מיומנה של מטפלת

התחלה חדשה

ענת גופשטיין

ענת גופשטיין

פסיכותרפיסטית ומנחת הורים

-האם את מצטערת על השינוי שעשית?, שאלתי משהי שעברה איתי תהליך. 
-אני לא מצטערת, אבל צריך להבין שזה קשה לעשות שינוי. 
-היום במבט לאחור היית עושה את הצעד הזה? שאלתי.  
-כן, בלב שלם היא אמרה.


 זה לא קל לשנות. התחלה חדשה מעוררת פחדים, חששות ודמיונות. רוב בני אדם מחפשים יציבות, וחוששים לעשות שינוי בחייהם. אדם מחפש שינוי כאשר הוא מאמין שאפשר להגיע למצב טוב יותר בחיים. דרושה מוטיבציה חזקה וכן יכולת להסתגל למצב אחר. צריך לצאת מאזור הנוחות ולהוביל למציאות חדשה.
כולנו חווינו שנה מאתגרת. שנה שבה נאלצנו לעשות שינוים גדולים בצורת החיים שלנו. הזמן עצר מלכת. המגפה השביתה את כולנו. ברגע הכול נסגר: אין לימודים, אין עבודה, אין שגרה, יום רודף יום ונראה שזה לא נגמר, ושאין מחר.
אנחנו מאמינים שכל מה שה’ עושה, הכול לטובה. בכל רע יש גם טוב. יש פה מהלך אלוקי, יש מי שמנהל את העולם ואנחנו צריכים לפעמים לעצור, לחשוב ולראות את החיים מכיוון אחר. עלינו לפתח גמישות ולהתאים את עצמנו למצב החדש.
השנה למדנו שאפשר להיות לבד וגם חשוב. כדי להתחבר לאחר, חשוב שנהיה מחוברים לעצמנו, לרגשות, לתחושות והרצונות שלנו. ובעיקר להיות בשמחה.
שמחה פנימית
באמצעותה אפשר לשמוח ולרקוד בלי ההמון. אפשר לשיר לשמוח ולרקוד עם יוטוב וזום.
למדנו שאת התורה אפשר לקיים בכל מקום ובכל מצב.
בדד נלך, גם תפילה יש לנו, ויש עתיד ויש תקוה ויש חלום.
ואין ייאוש בעולם כלל.
שבת בראשית באה ללמדנו על כוחה של ההתחדשות; להתחיל בכל פעם מחדש. הבריאה מתחדשת. כל יום הוא הזדמנות חדשה. אנחנו קמים לבוקר חדש גם אם נכשלנו. יש לנו אפשרות לתקן. כל אחד יכול להתחדש בתחילת השנה, כי זה עתה קיבלנו ראש חָדש, כוחות חדשים, תקוות חדשות! מצוידים באמונה ובביטחון נוכל להתחדש ולנוע לקראת שינויים מרעננים בחיינו.
סוף הוא תמיד התחלה של משהו אחר. 
אפשר להתבונן על השנה שעברה כסוג של מסע תהליך פנימי, של חיפוש אחר משמעות בחיינו. מה התובנות שרכשנו, מה הרגשנו ואיפה אנחנו עומדים במסע החיים. נצעד בכוחות מחודשים לשנה טובה ומועילה. ונאמין שגם מעבר לקו האופק יש הזדמנות להתחלה חדשה.

שתפו

Scroll to Top
גלילה למעלה