זוגיות

כבר אמרתי לה שאני אוהב אותה בחתונה

חנה דיין

חנה דיין

טיפול זוגי ופרטני

״אני באמת לא מבין מה היא רוצה. אני מרגיש שהיא סתם מחפשת לריב איתי כל הזמן״, התלונן חיים.
״אני מרגישה שלא איכפת לך ממני, אתה פשוט עסוק בעצמך ולא מעניין אותך הקשר שלנו״, השיבה אודליה.
״לא איכפת לי? מה אני לא נותן לך? אני לא מבזבז שקל על עצמי, כל מה שאת רוצה אני מיד מגשים. אני נותן כל כך הרבה ומקבל כל כך מעט בתמורה, אני מרגיש שאני חי עם אישה כפוית טובה״, התעצבן חיים.
״בדיוק על זה אני מדברת. אני מרגישה שאתה נותן במעין ניסיון לקבל משהו בתמורה וזה גורם לי להרגיש לא בנוח איתך, מעדיפה תשמור את העסקים שלך לעבודה ולא לי״, הגיבה בכעס.
״השאיפה הזוגית הכי עמוקה זה להביא את הזוגיות להתגלות, להוריד את השכינה ולהגיע לאחדות. הייתי רוצה להתייחס לכמה סעיפים שעל ידי הבנתם תוכלו להתכוונן ולהגיע לאחדות״, אמרתי.
״כח ההשפעה והחלפת אנרגיות בקשר הזוגי – התנועה הראשונה של תהליך הזרמת הכוחות צריכה להיעשות על ידך חיים. כאשר אתה נותן לאודליה ליטר של כוחות, אודליה הופכת אותו לעשרה ליטרים ומתחילה להשתמש בהם: בונה את הבית, מולידה ילדים, מחנכת ודואגת להם, מבשלת, עובדת, מחזירה לך אהבה ואת כל הדבר זה היא עשתה מליטר אחד של אהבה שהענקת לה. אודליה, התפקיד שלך פה הוא לתקשר בבהירות את הצורך המדויק ועם המון תוקף ואמון כלפי חיים.
״היפרדות וחיבור – רצוא ושוב – הריקוד של הקשר הזוגי – בכל המבנה הזה של ההיפרדות והחיבור יש תנועות הפוכות של האיש והאישה שמלווים בפחדים. כשאין מספיק מודעות כלפיהם, אז הם שיוצרים את חוסר היכולת להגיע לאחדות.
״חיים, התנועה הנפשית שלך היא תנועה כלפי חוץ של השפעה ונתינה, אבל התנועה הזו מלווה בהמון פחדים שאודליה תדחה אותך ואת כל ההשקעה שלך. התפיסה הטבעית שאתה תופס את אודליה זה שהיא חלק ממך וזו גם הסיבה שאתה לא באמת מרגיש שום צורך להגיד לה או להביע במחוות שאתה אוהב אותה, כי מבחינתך זה ברור! אתה לא מבין למה אי אפשר פשוט לשמוח באחדות הקשר ושהיא תוכל לקבל את כל מה שאתה מעניק לה בשמחה.
״אודליה, התנועה הנפשית שלך היא תנועה של התבטלות וקבלה והיא מלאה בפחדים מאוד קשים. את עומדת מול חיים חשופה ופגועה ויש לך פחדים שהוא יעניק לך את מה שאת לא צריכה. את פוחדת לפתח בו תלות. התפיסה הטבעית שלך אודליה, היא תפיסת נפרדות, את לא מרגישה באופן טבעי מאוחדת עם חיים וכל פעם את צריכה לעבור תהליך מחודש כדי להכיר את הביחד שלכם. כל פעם מחדש את חייבת להרגיש את היחסים שקיימים ביניכם ולכן את נמשכת כל הזמן לחוויה הרגשית הזאת״.
״איזו חוויה רגשית?״, שאל חיים.
״החוויה הרגשית הזאת שאת כביכול ׳סוחטת׳ מחיים חיזור או כל ביטוי של חיבור לקשר. הפחדים האלה שיש לכל אחד מכם הם אלו שמייצרים את המעגל ההרסני הזה, מעגל בו אתה חיים מרגיש חסר יכולת לשמח את אשתך ואת אודליה מרגישה שאינך יכולה להאמין שיש בכוחו של חיים להזין אותך ואת המערכת הזוגית״. ■

שתפו

Scroll to Top
גלילה למעלה