גליון 511

בדרך לכותל

כיפת הברזל של בני עקיבא

ישראל גולדברג, מנכ"ל פרסומי ישראל וקרן אביה

בדרך לכותל | מאת ישראל גולדברג, מנכ"ל קרן אביה

לכבוד טקס סיום שבת ארגון בתנועת בני עקיבא בשדרות התכנסו ברוב עם מאות בני נוער והוריהם לציין את המאורע. טילי חמאס שנורו לאזור שדרות השביתו את השמחה: בעיצומו של האירוע המרגש פילחה אזעקת צבע אדום את הלבבות. החוגגים, בחולצות לבנות, השתטחו על הקרקע או אצו בבהלה לתפוס מחסה. מערכת כיפת ברזל מנעה ב"ה עוד אסון כבד.
מחשבותיי נדדו י"ד שנים אחורה, לתקופת הגירוש הנוראה. אריק שרון, שזמם את הרעיון הנלוז של פינוי חד-צדדי, הצהיר והבטיח שוב ושוב שאם ינצל האויב את פינוי הצבא והיישובים מחבל קטיף למטרות התקפיות, הצבא ייכנס מייד לעזה ויחסל את המחבלים ושולחיהם. אלו היו כמובן דברים ריקים מתוכן. מאז ועד היום עזה מתבצרת כמדינת טרור נוסח דרום לבנון, וממשלות ישראל נכשלות שוב ושוב בניסיונות להתמודד עם איומי חמאס. כוח ההרתעה שלנו נשחק. יכולת התמרון של צה"ל ברצועה וסביבותיה ירד לצערי לאפס.

כשהחיילים שלנו היו פרוסים ברצועה סבלו אומנם תושבי חבל קטיף מפיגועים ומפצמ"רים. החיילים עמדו במשימות הגנה לא פשוטות על יישובי הגוש והגנו בגופם על תושבי הארץ כולה. עוז החיילים ומסירות תושבי חבל עזה מנעו פיגועים רבים. לצבא הייתה גישה לקיני המחבלים. צה"ל מנע חפירת מנהרות והברחה של מצבורים מפלצתיים של טילים ונשק. הצבא הצליח למנוע במהלך שנים רבות התארגנות התקפית של המחבלים. אגב התמודדות עם סיכונים לא מעטים הצליח צה"ל לשמור על שגרת חיים סבירה ברצועה וסביבותיה. ביישובי עוטף עזה נשמר שקט יחסי, שלא לדבר על רגיעה מוחלטת בתל אביב, בגדרה, באשדוד, ביבנה ואפילו באשקלון. 
בגלל החלטה אומללה של ממשלת שרון נאלצו התושבים היהודים שטיפחו את גוש קטיף 

במסירות ובאהבה עצומה להיפרד ממפעל חייהם ולראות במו עיניהם כיצד הצבא שלנו הורס מפעלי חינוך מפוארים, מוסדות ציבור משגשגים, מפעלי חקלאות מדהימים, גני ילדים, בתים פרטיים מעוצבים בטוב טעם, גינות נוי מרהיבות, חממות אין-סופיות של פרחים מרהיבים, חממות של ירקות עלים ללא תולעים של מפעלי חסלט המתקדמים ופורצי הדרך, חממות פלפלים ועגבניות שרי לייצוא – ספינת הדגל של מדינת ישראל, בית מלון, מדרשת התורה והארץ, מכון התורה והארץ, מדרשות ובית ספר שדה ובריכות שחייה צלולות וצוננות, ישיבה גבוהה בהנהגת הרב יעקב אריאל שכבר נעקרה מימית, ישיבה גדולה, ותיקה ומפוארת, בתי מדרש שוקקים, בתי כנסת, תלמודי תורה, בסיסי צבא, שכונות מאוכלסות באלפי משפחות מקסימות, חמות ומכניסות אורחים, מפעלים ואזורי תעשייה ומסחר ואת חוף הים היפה ביותר בארץ. 
קהילות שלמות נאלצו להתפנות וסולקו על טפן. יישובים מלבלבים נעלמו כחלום יעוף. המחבלים שפלשו ליישובים ולחממות לא הצליחו עד היום לשחזר אפילו עשירית מהברכה שהביאו החלוצים העבריים לחבל עזה. את רוח הגבורה והחסד של תושבי הגוש איש לא יוכל לשבור. כולם ישמחו לחזור ולהקים את גוש קטיף מחדש בע"ה. 
מאז עברנו אין-ספור מערכות בחירות רבות מדי ומתישות מדי. הבטחות נוסח שרון הופרחו בכל פעם לאוויר הפוליטי המתעתע, אך גלגל הטרור עדיין סובב על צירו. בואו נתפלל ונבקש כולנו יחד שכל ממשלה שתיבחר או שתקום בע"ה בקרוב תקבל עליה לחסל את שלטון המחבלים בעזה וכך תשלח איתות ברור לכל המחבלים בלבנון, באיראן, בסוריה ובירדן שדרך רשעים תאבד וסוף אויב לתלייה.
ונסיים בנימה מרנינה ואופטימית. חזרתי עתה עם משפחתי היקרה מאירוע משמח, מרגש ומרומם רוח במצפה יריחו. חברת ש.א.ג בראשות הרב ולול הורוביץ וצביקה אייכל חגגה ברוב עַם עִם תושבי מצפה יריחו והשכנים מיישובי בנימין את חנוכת שכונת מצפה בראשית שבונה ש.א.ג לתפארת היישוב היפה ביותר בבנימין בואכה ירושלים, יישוב המשקיף על ירושלים, ים המלח, יריחו ומעלה אדומים. 
במרכז השכונה חנכה ש.א.ג ולול פארק שעשועים ענקי וצבעוני, לקיים מה שמובטח לנו בנביא זכריה: "עוד ישבו זקנים וזקנות ברחובות ירושלים… ורחובות העיר ימלאו ילדים וילדות משחקים ברחובותיה". אתם מוזמנים לבוא ולהתרשם מהשכונה המרהיבה, מהבתים המרווחים ומהגן רחב הידיים וליהנות בעצמכם ממשק כנפי השכינה.
שבת שלום מתוך בניין הארץ, התיישבות, שקט וביטחון לעם ישראל.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה