גליון 511

תנו דוגמה לילדיכם: אל תחצו במקום אסור

אבי קנטרוביץ

אבי קנטרוביץ

מנכ"ל תנועה כהלכה

הכביש אינו שייך להולכי הרגל; הוא שייך לכלי הרכב. מיעוט האכיפה בערים מאפשר להולכי רגל רבים מדי לסכן את חייהם בנתיב התחבורה ולשמש דוגמה שלילית לילדיהם. הורים יקרים, אנא זכרו את האחריות המוטלת עליכם
בשבוע שעבר כתבנו על היציאה של התלמידים לחופשה ועל הסכנות האורבות בדרך. הנתונים מצביעים על חומרת המצב מבחינת היפגעות הולכי הרגל בכבישים. לצערנו כמעט שאין היום פעילות אכיפה בתוך הערים, והולכי הרגל מנצלים זאת ומתייחסים לכביש כאל שטח פרטי שאפשר לעשות בו הכול בלי לתת דין וחשבון.
בדרך כלל לא רואים שוטרים ברחובות הערים וממילא לא נתקלים בשוטרים הרושמים דו”ח על סיכון חיים (של הולכי הרגל) והתנהגות המנוגדת לחוק. לפיכך אנו פוגשים אנשים בוגרים שרומסים את החוק ברגל גסה.

החוק רואה בהולך הרגל אחד ממשתמשי הדרך המחויב להתנהג בדרך על פי ההוראות הכוללות אחריות, שיקול דעת, ערנות, אי-לקיחת סיכונים ועוד, אך במציאות הולכי רגל חוצים את הכביש גם ברמזור אדום ומנצלים כל מקום לחציית הכביש, גם אם המקום הנבחר מסכן אותם.
אנו קוראים להורים: תנו דוגמה אישית לילדיכם. אל תחצו במקום אסור, הדריכו את ילדיכם להתנהג על פי החוק ולהפעיל שיקול דעת, הציגו להם מצבים מורכבים בכביש ואפשרויות להתמודד עם מצבים אלה.
אנו קוראים לגורמי האכיפה: עליכם לתפוס בידיים את נושא הולכי הרגל. להפגין נוכחות ולהגביר את האכיפה במקומות מסוכנים בכביש, להדריך הורים וילדים ולהעניש בחומרה את מי שמזלזל בחוק וגורם ישירות למצבי סכנה בכבישים.

הפינה מוקדשת לזכרו של שלומי מרק ז"ל שנהרג בתאונת דרכים

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה