גליון 511

שליפות

אודי טנא

מאת:יעלי אליה מדי

 

 

בן 34, יועץ אסטרטגי, מנהל קמפיינים ומשברים. כותב אצלנו טור תקשורתי פוליטי בגילוי דעת.

 

אודי טנא

הילדות
גדלתי בבני ברק ועדיין אני מתגורר בה. למדתי בשיבה תיכונית בקרית הרצוג בבני ברק (בכיתה יחד עם עורך המדור הסמוך מאיר פרלייכמן). בסך הכול עברה עלי ילדות מאושרת ברוך ה’, מלאה בפעילות בבני עקיבא, בטיולים, בהתנדבויות ועשייה למען האחרים.
משפחה
נשוי לריקי ואבא של יאיר ואיתם. המשפחות הגרעיניות שלנו גרות בסמיכות אלינו בבני ברק.

לימודים גבוהים

למדתי במכינה קדם צבאית בעצמונה שבגוש קטיף בשנה של הגירוש, ולאחריה למדתי עוד שש שנים בישיבת הסדר בקריית שמונה במקביל לשירות צבאי כקצין. בהמשך תואר ראשון בתקשורת וחינוך, ותואר שני במדיניות ציבורית באוניברסיטת תל אביב.
התחלתי בלימודי דוקטורט באוניברסיטת אריאל שבשומרון בהיסטוריה ובתקשורת. בין השאר אני כותב על הלח”י ושימושיה בתקשורת ככלי ליצירת תודעה עד שהשפיעה על האימפריה הבריטית לעזוב את הארץ.

העיסוק
מעל לעשור אני יועץ תקשורת, מנהל קמפיינים ומשברים. התחלתי את דרכי בדוברות משרד המשפטים, ולאחר מכן עבדתי כמה שנים בתפקידי מפתח בכנסת ובממשלה בין השאר כדובר ועדת חינוך, תרבות וספורט של הכנסת, דובר שר החינוך בפועל ועוד. בשנים האחרונות הובלתי קמפיינים פוליטיים ברמה הארצית והמקומית, ייעצתי אסטרטגיה לתנועות פוליטיות, לגורמים כלכליים מהגדולים ביותר במשק ולגורמים במערכת הביטחון.
בשעות הפנאי 
ברוך ה’ אין הרבה, אבל כשיש אני מתמקד בזמן עם המשפחה כמובן, ונהנה מקריאה ומטיולים. אני קורא הכול. החל מעיתונים וכלה בביוגרפיות, ספרי היסטוריה וספרי קריאה כללית. בזכות האהבה הגדולה לספרי היסטוריה התחלתי את לימודי הדוקטורט. בד בבד, אני מטייל כמעט בכל הזדמנות שאפשר. ברכב תמיד יש אוהל ומנגל למקרה הצורך.
עיתים לתורה 
אני זוכה ללמוד דף יומי בכל יום כבר שנים רבות בקהילה המדהימה שלנו בבני ברק. מדהים לראות את השילוב שיש בקהילה הזו. מי שמוביל אותה ואת השיעור הוא רב חרדי, שמשרת בקבע בדרגת סא”ל, הרב אשר לנדאו. ההרכב האנושי של הלומדים הוא מדהים: ספרדים, אשכנזים, בני 80 ובני 30, סרוגים, חסידים, ליטאיים, חרדים מודרניים ומה לא. משותף לכולם הרצון להתחבר לקב”ה. עוד הוכחה עד כמה רב המחבר על המפריד.

בנוסף, אני לומד קבוע בחבורה מיוחדת שגיבשתי עם חברי ילדות בשנים האחרונות עקב מחסור אמיתי במסגרות אמוניות מוגדרות לבוגרי ישיבות. עשינו מעשה והקמנו חבורה מדהימה שמתכנסת בבית המדרש של הרב אילן אלפונטה בפתח תקווה פעם בשבוע. החבורה לומדת אמונה ודנה בסוגיות שעל סדר היום. זכות.

ריצה 

תחביב של שנים רבות שהפך לדרך חיים.

בשבועות האחרונים נאלצתי להיות בבידוד מפני שנחשפתי באחד הראיונות בטלוויזיה לחולה קורונה שהבריא ברוך ה’, באותם ימי הבידוד הריצה הייתה חסרה מאוד. אני רץ לפחות ארבע פעמים בשבוע. לא פחות מ-40 ק”מ.

למי שטרם נדבק בחיידק, ריצה היא לא רק פעילות גופנית אלא דרך חיים. מצאתי את עצמי רץ בכל מקום אפשרי בארץ מהחרמון, ועד מצפה רמון ואילת וגם בחוץ לארץ ובשעות לא שעות. כן, גם ב3 לפנות בוקר. כך אני מנקה את הגוף, ואת הנשמה. הריצה הופכת אותנו לחדים יותר בכל תחומי החיים. צאו לרוץ.

מילואים

אני קצין במילואים כ-50 ימים בשנה. אוטוטו בדרגת רב סרן. זכות ענקית להיות חלק מצבא יהודי שהוא חלומם של דורות רבים.

אם תרצו 

זו התנועה הציונית, הגדולה והמשמעותית ביותר שיש היום במדינת ישראל. תנועה שלא רק מדברת על ערכים, אלא מגשימה אותם יום יום, שעה שעה. התנועה מפעילה עשרות סניפים ברחבי הארץ: סניפים בקמפוסים וסניפים אזרחיים. התנועה אחראית על חשיפות ענקיות של ארגוני הדה-לגיטמציה הפועלים במדינת ישראל.

מדובר במיטב האנשים שיש בישראל היום. כולם צנועים מאוד, בעלי מוטיבציה בשמיים ורצון להפוך את מדינת ישראל למקום טוב יותר. בשנים האחרונות בהובלת יו”ר “אם תרצו” מתן פלג ואלון שוורצר ראש אגף המדיניות התנועה קפצה מדרגה. היום, היא קובעת את השיח והטון בציבוריות הישראלית.

הקורונה

 נגיף ארור שגבה וגובה מכולנו מחיר כבד. יחד עם זאת, הנגיף מבהיר לנו את המקום שבו אנחנו צריכים להתמקד – יותר פנימה אל הבית, אל המשפחה ואל הילדים ופחות החוצה. שיעור סופר חשוב לכולנו בצניעות ובהבנה כי יש מנהל לעולם.

ליכוד בני ברק

לפני שלוש שנים יצאנו לדרך חדשה, שלושה חברים מבני ברק: יעקב וידר, הליטאי, יחד עם חיים סרצ’וק החב”דניק ואנוכי הובלנו מהפכה של ממש בעיר. 

חלומות

אני מודה לקב”ה על כל הטוב שלו אני זוכה. אני מאחל לעצמי להמשיך לשמוח בעשייה שלי, לעשות עוד טוב בעולם ולהוכיח כי גם דרך התקשורת והפוליטיקה אפשר לשפר את העולם. מתפלל לבריאות ולעשייה רבה לכל עם ישראל.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה