גליון 511

בדרך לכותל

גיוס לאחדות המונים

ישראל גולדברג, מנכ"ל פרסומי ישראל וקרן אביה

בדרך לכותל | מאת ישראל גולדברג, מנכ"ל קרן אביה

בשעת כתיבת שורות אלו הודיעו על פעילות צה"ל נגד מחבלי הג'יהאד והחיסול המוצלח של אחד מראשי המחבלים ימ"ש. אני תפילה שכוחותינו יצליחו ויחסלו עוד ועוד רוצחים שונאי ישראל. כן יאבדו כל אויבך ה'. כבר עתה מורגשת אווירה של אחדות מיוחדת בעם ישראל.
בימים קשים כאלה מתגלה סגולת ישראל בלכידותם. בואו נשלב ידיים באהבה ובתפילה להצלחת המערכה החשובה והמתבקשת הזו ולהצלחת כוחותינו במיגור האויבים הקרובים והרחוקים.
לפני היוזמה המדהימה של ראש הממשלה, שר הביטחון החדש והרמטכ"ל התכוונתי לכתוב בהתלהבות על ההצלחה של פרסומי ישראל וצוות אתר צ'רידי המדהימים בגיוס ההמונים הענקי לכבודו של ידידנו הרב אלימלך פירר, מייסד 'עזרא למרפא'. אנו נושקים עתה לסכום תרומות של כ-11 מיליון ₪ (!) שגייסנו יחד במבצע בזק, ללא הכנה מוקדמת. במשך המבצע גילינו צונאמי של קהל עצום נפלא ומגוון שביקש להביע את הוקרתו ואהבתו לרב פירר. 

ככל שהרחבנו את החשיפה התגייסו עוד ועוד תומכים מכל קצוות הארץ והעולם. כמעט שלושים אלף תורמים השתתפו במבצע המוצלח. אין ספק שזהו רק קצה הקרחון החם של עם ישראל שמתגלה במיטבו.
ביום ראשון התכנסנו בהר הזיתים לציין ברעדה י"ב שנים להילקחו של אביה היקר שלנו. ידידים וחברים רבים של אביה הצטרפו לבני המשפחה, ויחד סיפרנו על אישיותו המיוחדת, שהייתה כולה נתינה וחסד. אביה הלך בטבעיות שלו ובגדלות נשמתו בדרך החסד של אברהם אבינו. עיקר עניינו בעולם היה לסייע לזולת ולהשתתף במלחמה לשחרור ארץ ישראל. הוא השתתף במסירות נפש במחאה על גג בית הכנסת בכפר דרום וקיבל בפינוי הראשון בעמונה מכות רצח, סיפק בנחישות מזון ובגדים חמים לעולים ליישוב חומש שעמד בהריסותיו, עזר לשמור על ציוד המפונים מגוש קטיף החרבה ועוד ועוד. לאחר האזכרה שמענו, ולא בכדי, שיחה של אלידע בר שאול המרתק על גיבורי ישראל שהתנדבו להקריב עצמם במבצעים ובמלחמה למען העם, התורה והארץ ובכך ביססו והבטיחו את שלומו של היישוב היהודי המתחדש במדינת ישראל.
אנו עומדים בפתחו של שבוע המודעות לזהירות בדרכים. אני תפילה שניזהר בדרכים כל השנה ולא רק בשבוע זה.
אנו צריכים לשמור ולהיזהר שלא יישפך עוד דם נקי בכבישי ישראל. נתאמץ יחד שלא לגעת בטלפונים בנהיגה ונקפיד בע"ה להתרכז בכביש ללא הסחת דעת. נעשה הכול כדי להיזהר מאוד במעברי חצייה ברגל וברכב. ניתן זכות קדימה בכל הזדמנות ובלב רחב. יש לנו אויבים רבים שמבקשים רעתנו, ויש לנו די והותר חזיתות להישמר ולהילחם בהן. בואו נפעל יחד להציל חיים ולמנוע פציעות בכבישי הארץ, ובזה נוסיף זכויות לעם הנפלא ונקטין השכול והדמע.
אני שולח מירושלים חיבוק חזק לכל כוחות הביטחון שבת שקטה ובטוחה לתושבי עוטף עזה, הנגב, השפלה, המרכז וכל חבלי הארץ. כולנו עם אחד ומיוחד.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה