גליון 511

האם סבתא הייתה שוברת שוויון?

שרהל'ה קוסטינר (לבית נריה) | בני נצרים

לאחרונה השתתפתי בכנס חשוב של תנועת שוברות שוויון, תנועה הדוגלת בערכי נשיות ומשפחתיות מתוך הכרה בייחודיותה של האישה ובייחודיותו של הגבר ללא ניסיון לטשטש ביניהם. 

כן – לשוויון הזדמנויות. 
לא – לטשטוש המהויות.
העמותה פועלת בשדות המחקר, החקיקה, המשפט, החינוך וההסברה.
כנס שוברות שוויון השני שהתקיים בשבוע שעבר העביר מסר חזק וברור של הדגשת ערכו וחיזוקו של התא המשפחתי, העצמת הנשיות והמשפחתיות.
 
דגשים חשובים אלו זכיתי לשמוע מגיל צעיר מאוד. הרב משה צבי והרבנית רחל נריה (שהשנה הם דמויות המופת בחמ"ד), שזכיתי ואני נכדתם, שיננו באוזנינו בכל הזדמנות שהמשפחה הבריאה, אבא, אימא, ילדים והמשפחה המורחבת, היא לבנת היסוד הבסיסית שממנה נבנה העם והעולם. 
סבא וסבתא, כחלק מאותו אידאל, הקימו משפחה ברוכת שמונה ילדים. 
סבתא התמסרה לגידול הילדים בצעירותם, וגם בהמשך חייה, עם כל עיסוקיה הרבים, התאמצה לארח אותנו יחד גם כשכבר היינו שבט גדול, וארגנה מפגשים משפחתיים. מהיא צאה דרכים יצירתיות ליצור קשרים מיוחדים עם נכדים במגוון גילים, גם כשב"ה מנינו עשרות רבות. 
סבתא וסבא תמיד חזרו והדגישו עד כמה חשוב להשקיע במשפחה ועד כמה חשוב להעמידה בראש סדר העדיפויות. 
 כשזיהתה סבתא רפיון בציבוריות הישראלית בנושא חשיבות המשפחה וראתה במתירנות הפושה בציבור סכנה לקדושת הבית היהודי, התגייסה לנושא במלוא כוחה, למדה אותו ונתנה עליו שיחות והרצאות בכל רחבי הארץ, כתבה מאמרים חוברות וספרים, הקימה את תנועת תמי"ד, תנועת המשפחה היהודית, בנתה והעבירה את המערכים הראשונים של החינוך לחיי משפחה ועוד.
לא במקרה כיוון הקב"ה שהכנס של תנועת שוברות שוויון נערך אור לי"ט בכסלו, היום שבו אנו מציינים את פטירתם של סבי וסבתי.
היינו באולם עשרות נשים, ובהן עקרות בית, עו"ד, רופאות, אומניות, הייטקיסטיות, נשים מוכשרות ממגוון ציבורים, גילים וסגנונות, כולן מחשיבות את ערך הנשיות, האימהות והמשפחתיות כמקום ההגשמה העיקרי שלהן. 
דנו יחד כיצד להשפיע על השיח הציבורי הקיים, השונה כל כך מערכים אלו, ולפתע חשתי שרוחה של סבתא רחל נריה מרחפת מעלינו ואיתנו בחדר, מביטה בנו בעיניה הטובות, מחייכת אלינו באהבה, וכמו במרוץ שליחים מעבירה בשמחה לדור שלנו את השרביט של העצמת ערך המשפחה. 
הרגשתי בחוש כמה נחת ואושר יש לסבתא מתנועת שוברות שוויון, שממשיכה את הדרך בנושא שאליו כה התמסרה. סבתא בוודאות חלק מאיתנו. לגמרי.
הצלחת שוברות שוויון להנחיל ערכי יסוד אלו היא הצלחתו של עם ישראל והצלחת העולם כולו.
אפשר לקבל עוד מידע ולהצטרף לפעילות ולתנועת שוברות שוויון בדוא"ל https://shovrot.co.il/  
אני מאחלת לכולנו שנזכה, כל אחת בדרכה, מתוך מימוש מהותה הנשית הייחודית, להשתתף בבניין העם והעולם.
בי"ט בכסלו חל יום פטירתו ה-23 של סבא הרב משה צבי נריה, ביום שישי שעבר, כ"ב בכסלו, מלאו שש שנים לפטירתה של סבתא הרבנית רחל. 
יהיו דברים אלה לעילוי נשמתם.
יהי זכרם ברוך.

כתבות נוספות באותה קטגוריה

גלילה למעלה