כץ ולעניין

התלהבות לזוגיות

שילה כץ

מנהל היחידה ללימודי חוץ גבעת ושינגטון,  יועץ זוגי ואישי

השבוע נחגוג כולנו את חג האהבה. המשנה במסכת תענית מספרת על בנות ישראל שיצאו לחולל בכרמים ולמשוך את עיני הבחורים למטרת שידוך: "אמר רבן שמעון בן גמליאל: לא היו ימים טובים לישראל כחמישה עשר באב וכיום הכיפורים, שבהן בנות ירושלם יוצאות בכלי לבן שאולין שלא לבייש את מי שאין לו. כל הכלים טעונין טבילה. ובנות ירושלים יוצאות וחולות בכרמים, ומה היו אומרות: בחור שא נא עיניך וראה מה אתה בורר לך" (תענית ד, ח).


ימים טובים הם בין השאר ימים שבהם גם העם, החברה, וגם האדם הפרטי מרגישים התעלות בפן הדתי-רוחני ובפן האנושי-חברתי.
משבר הקורונה פגע בין השאר גם בעולם השידוכים. בתחילה מנע ההסגר הכללי פגישות פנים אל פנים, דייטים. לאחר מכן נסגרו בתי המלון, ולחלק מהאוכלוסייה הצטמצם מאוד מספר המקומות שאפשר לשבת בהם בכיף בלי להוציא כסף. גם סגירת חלק נכבד מהמסעדות השפיעה על מקומות היציאה לדייט, ולבסוף פגעו מסכות הפנים במראה האסתטי של כל מי שרוצה לצאת ולהרשים.
לכן אני מבקש להציע את שכולם כבר יודעים, אך נדמה שנכון הדבר שבעתיים דווקא בימי הקורונה המאתגרים והקצת מדכאים: הציעו לךָ מישהי? הציעו לךְ מישהו? החלטתם שניכם שאתם הולכים על זה? רוצו על זה. התלהבו. כבר בטלפון הראשוני השמיעו את ההתלהבות שלכם, היא תישמע בקלות בצד השני ותשפיע לטובה. בפגישה עצמה הראו פנים זורחות וצוחקות (יראו את החיוך והשמחה שלכם גם דרך המסכה). אל תהיו מובלים, הובילו. אל תהיו נעבעכים, היו זקופים ומלאי מרץ.
ההתלהבות, ובתרגומה בעולם הלמדני ה'שטייגן', נדרשת לצורך הכנה נפשית נכונה לקראת הדייט הראשוני, ובמיוחד כדי להפיק משמעות והנאה מהמעמד ה(קצת) מביך של דייט ראשוני. היכולת להסתכל באחר בעיניים בורקות, בשמחת חיים ואופטימיות, תעזור להשרות אווירה מיטבית ותגרום לזמן לעבור בכיף גם אם בסוף לא יצא מזה שום דבר.
“והתלהבת לרעך כמוך".
חג אהבה שמח ומוצלח לכל מי שמחפשים אהבה.

שילה כץ הוא בעל קליניקת 'מיזוג' – זוגיות. התחדשות. העצמה.
 
 מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי זוגיות. לתגובות : meezoog1@gmail.com ,054-7002069

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה