גליון 511

שליפות

ח"כ איתמר בן גביר

רגע לפני הבחירות איתמר בן גביר מתיישב ועונה על השאלות הקשות: המרחק מאחוז החסימה, הפחד מתורת הרב כהנא והאם יוכל להשפיע מהאופוזיציה

 

 פסילת חברי עוצמה יהודית

"הופתעתי מצד אחד, כי כל מי שקרא את הטיעונים לפסילה הבין שמדובר ברדיפה פוליטית לשמה. מצד שני, באופן שיטתי בית המשפט העליון פועל ללא ריסון ובאג'נדה ברורה, ומספיק לחוש את האווירה בבית המשפט כדי לדעת מה תהיה ההחלטה. מה שכן, לצערי לא הופתעתי שהשופטים שמינתה איילת שקד היו שותפים לפסילה".
ח"כ היבא יזבק
"הרגשתי תחושה קשה מאוד, בעיקר במחשבה על המשפחות השכולות שנאלצו לראות איך חברת כנסת שמהללת את רוצחי ילדיהן מקבלת הכשר מבית המשפט העליון לרוץ לכנסת. אני כואב את כאבן, ואמרתי את זה גם בדיון. הרגשתי שאני חייב לייצג אותן עם כל עם ישראל.

 אין ספק שזה כתם שחור לבית המשפט העליון, לשלטון החוק ולאזרחי ישראל בכלל. אגב, עוצמה יהודית עתרה נגד כל הרשימה המשותפת, ולהפתעתי נציגי ימינה ברחו מהדיון ולא הצביעו על פסילתה.
"בכנסת הקרובה אפעל כדי שהעלבון הזה לא ישוב על עצמו ומהללת השהידים הזו וכל חברי הרשימה שלה לא יוכלו להיבחר לכנסת ישראל".

הפרת ההסכם עם הבית היהודי
"ההתנהלות של מי שמתיימרים להיות מנהיגי הציונות הדתית הייתה תקיעת סכין בגב. לא מדובר בפגיעה באיתמר בן גביר האיש, הם לא פסלו רק אותי אלא פסלו ציבורים שלמים שחשים שאין להם ייצוג. בנט פסל אותי ללא שום סיבה, והרב רפי שיקר לי בפנים עד לרגע האחרון.
"מדובר בבגידה בכל מי שלא מתאים להם. הם לא רוצים את מי שלא בדיוק כמוהם, מי שלא גדל בדיוק באותו בית מדרש שלהם, מי שהכיפה שלו גדולה מדי או פשוט מעז ללכת עם האמת שלו ללא פשרות".
המרחק הרב מאחוז החסימה
"הסיכוי של נתניהו להשיג 61 מנדטים קטן יותר מהסיכוי שלי לעבור את אחוז החסימה, והסיכוי היחיד שתקום ממשלת ימין הוא רק אם אנחנו נעבור.
"אנחנו רואים מגמה חיובית מאוד בסקרי סוף השבוע, וצריך להבין שהמגמה היא של התקדמות אל מעבר לאחוז החסימה, וזה מה שחשוב. יש לנו עוד כמה ימים להמשיך עם המגמה הזאת ולהיכנס עם ארבעה מנדטים. מי שהצביע לנו בפעם שעברה עשה את הדבר הנכון, כי זה היה הסיכוי היחידי להקמת ממשלה. אמרנו את זה וצדקנו. היום כולם מבינים שזה היה הסיכוי היחידי להקמת ממשלה, ולצערי לא שמעו לנו, פעלו נגדנו והלכנו שוב לבחירות.
"ההצבעה לעוצמה יהודית היא הצבעה רציונלית של מי שמביט למציאות הפוליטית בעיניים. כשיהיו עוד ארבעה מנדטים בתמונה כל חלוקת המנדטים תיראה אחרת".

ההפסד בסבב השני
"התחושות היו החמצה גדולה, לא שלנו אישית אלא של מחנה הימין כולו. לאחר שנלחמו בנו והלכו לנו על הראש הפסיד ציבור הימין אפשרות אמיתית להקמת ממשלת ימין. קיוויתי שבימינה יפנימו שחייבים לרוץ יחד בבלוק טכני. לצערי השנאה שלהם כלפינו גדולה הרבה יותר מהרצון שלהם להקים ממשלת ימין".
תורת הרב כהנא
“הרב כהנא, ה' ייקום דמו, הוא מורי ורבי. הוא היה אדם גדול ונפלא. הרב כהנא היה חבר כנסת, היה מנהיג. לא כל חוק שהוא הציע אני אחתום עליו, אבל אני חושב שרוב מצביעי הימין מבינים היום שהרב כהנא צדק בנוגע לעונש מוות למחבלים, צדק במאבק שלו למען יהודי ברית המועצות, צדק במאבק למען יישוב ארץ ישראל. צריך לזכור בסופו של דבר שהרב כהנא נרצח על פעילותו למען עם ישראל וארץ ישראל".
השפעה מהאופוזיציה
"ההפך הוא הנכון. עוצמה יהודית תוכל להשפיע הרבה יותר מכל מפלגה אחרת שמתיימרת להיות ימין. בנט ושקד חששו כל כך להכניס את עוצמה יהודית כי הם ידעו שהיא לא תיתן להם לחבור לשמאל. עוצמה יהודית לא תיתן שבמשמרתה תקום מדינה פלסטינית או יימסרו שטחי ארץ ישראל. מי שלא רצו את עוצמה הבינו שכך יהיה להם קל להשתמש בקולות הימין כדי לאשר בסופו של דבר את מדיניות השמאל.
"אני לא נטורי קרתא, אנחנו מוכנים לשבת בממשלת ימין, אבל יש לנו קווים אדומים אידאולוגיים, ואנחנו נעמוד עליהם למען הציבור הגדול שתומך בנו".
ריצה נוספת
"הדבר הכי נוח לי אישית הוא להמשיך בעבודתי במשרד עריכת הדין שלי, אבל אעשה כל מה שאוכל למען עם ישראל ולמען הציבור שבחר בי. עוצמה יהודית היא לא רק איתמר בן גביר, מדובר בציבור גדול שמאמין באידאולוגיה שאין לה ייצוג בשום מפלגה אחרת.
“מדובר בציבור שלא מוכן לקבל ממשלה שמשלמת פרוטקשן לחמאס, לקבל ירי בלתי פוסק על תושבי הדרום, לקבל ויתור על שטחי ארץ ישראל בשם תוכנית ההרגעה או הצבעה בקבינט על בנייה פלסטינית בשטחי C. אם כל מי שנאמן לאידאולוגיה שעוצמה יהודית מייצגת יצביע לה, נקבל גם חמישה מנדטים".

עוד במדור זה

יוסף שפייזר

יוסף שפייזר

יוסף שפייזר | מתמודד בפריימריז של הציונות הדתית אבא אבא…
שילה פריד

שילה פריד

שילה פריד | כתב משטרה והתיישבות של מקור ראשון אימא…
אורית סטרוק

אורית סטרוק

מאיר ליוש | אסטרטג תקשורת ורשת, פעיל חברתי ושותף מייסד…
מאיר ליוש

מאיר ליוש

מאיר ליוש | אסטרטג תקשורת ורשת, פעיל חברתי ושותף מייסד…
יגאל ברנד | מנכ״ל ההנהגה העולמית של תנועת בית״ר

יגאל ברנד | מנכ״ל ההנהגה העולמית של תנועת בית״ר

יגאל ברנד | מנכ״ל ההנהגה העולמית של תנועת בית״ר אבא…
מיכל וורדיגר | ח״כ ממפלגת הציונות הדתית

מיכל וורדיגר | ח״כ ממפלגת הציונות הדתית

מיכל וורדיגר | ח״כ ממפלגת הציונות הדתית הציונות הדתית בית.…
שי אלון, ראש המועצה המקומית בית אל

שי אלון, ראש המועצה המקומית בית אל

שי אלון | ראש המועצה המקומית בית אל אבאטוב לב…
חבר הכנסת שלמה קרעי

חבר הכנסת שלמה קרעי

חבר הכנסת שלמה קרעי, ראיון אבאשליח ציבור ברמ״ח ושס״ה. לא…
אלידע בר שאול | איש ידיעת הארץ

אלידע בר שאול | איש ידיעת הארץ

אלידע בר שאול | איש ידיעת הארץ מלחמת ששת הימים…
יצחק ווסרלאוף

יצחק ווסרלאוף

יצחק ווסרלאוף | מנכ״ל מפלגת עוצמה יהודית אבא איש חינוך,…
אבישי גרינצייג

אבישי גרינצייג

אבישי גרינצייג | כתב לענייני משפט, גלובס אבא רואה חשבון.…
יהודה ולד

יהודה ולד

יהודה ולד | מנכ״ל מפלגת הציונות הדתית אבא אבי ומורי…
סא״ל דורון הלל

סא״ל דורון הלל

סא״ל דורון הלל | מפקד הפנימייה הצבאית-תורנית לפיקוד אור עציון…
חגית משה

חגית משה

חגית משה | יו״ר הבית היהודי, סגנית ראש העיר ירושלים…
חבר כנסת ניר אורבך

חבר כנסת ניר אורבך

חבר הכנסת ניר אורבך | מפלגת ימינה אבא איש תורה…
ארתור חיימוב

ארתור חיימוב

ארתור חיימוב | נהג האוטובוס שניטרל את המחבל בבאר שבע…
גלילה למעלה