גליון 511

בדרך לכותל

טובה הארץ מאוד מאוד

ישראל גולדברג, מנכ"ל פרסומי ישראל וקרן אביה

בדרך לכותל | מאת ישראל גולדברג, מנכ"ל קרן אביה

השנה זכינו ב"ה לימי חורף קרים וגשומים. הצעידה לכותל מאתגרת יותר, וגם התפילה מרטיטה יותר בין הטיפות אגב הקפדה יתרה על ספר התורה שלא יינזק חס וחלילה אפילו מטיפת אחת של גשם.
השבוע חגגנו בשעה טובה את ט"ו בשבט בעיצומם של חודשים ברוכים בסימן "ותן טל ומטר לברכה". כבכל שנה בט"ו בשבט ערכנו במרכז האקדמי לב את שלב הגמר בחידון 'טובה הארץ' בנושא מצוות התלויות בארץ. זו הפקת ענק ארצית ומרגשת של מכון התורה והארץ וקרן אביה. החידון רב-שלבי, ומשתתפים בו שוחרי תורה וארץ ישראל מרחבי המדינה. צעירים ומבוגרים מקבלים חומר רקע ולומדים אותו על בוריו. הלומדים נבחנים בכל הארץ ומגלים בקיאות עצומה ומרשימה עטופה בקשר עמוק לארץ ומצוותיה. את המבחן כתבו, ולאחר מכן שפטו בו, הרבנים הרב יהודה עמיחי, ששימש גם כנשיא חבר השופטים, הרב אהוד אחיטוב והרב דוד אייגנר ממכון התורה והארץ.

שלב הגמר, שנערך במסגרת הכנס המקצועי של מכון התורה והארץ, הוא חוויה מיוחדת, ובכל שנה אנו מתפעלים מחדש מהידע העצום שמפגינים המתחרים. המנחה הוותיק עמוס חובב מקרין סרטונים מרתקים מעולם החקלאות מלווים בשאלות מעשיות, הלכה למעשה, מבית מכון התורה והארץ. התשובות כוללות ידע נרחב בהלכה מעשית ובחקלאות ישראלית עתיקה ומודרנית. הקהל יושב פעור פה לנוכח עומק ורוחב היריעה ולמראה ההתלהבות של הנבחנים המקסימים, שמסתערים בעיניים בורקות על המשימה. הנבחנים מהלכים בעולמות התורה והארץ כבני בית ממש. פשוט קשה לתאר. אין דברים כאלה. גם נציגים מהקהל, כולל בני נוער נלהבים ומתוקים, משתתפים בחידון ומפגינים ידע מרשים ואהבת הארץ ללא גבול.
יש לנו חורף גשום ויש לנו ארץ יפיפייה ויש לנו עם נפלא וירושלים אחת שלמה ויקרה. ב"ה נחת ושמחה.
שבת ברוכה ושלווה לכולכם

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה