גליון 511

שליפות

יאיר רביבו

מאת:ברל'ה קרומבי

ראש העיר לוד, נשוי ליקירה ואב לארבעה

ראש העיר לוד, נשוי ליקירה ואב לארבעה

הורים
יעקב (77) ואסתר (71), עלו ממרוקו והתיישבו בלוד, הורים חמים ומסורים. זכיתי הורים נדירים ב"ה.
אני הבן הרביעי מתוך חמישה. במערכת הבחירות ניתן היה לראות את אבי מסתובב ברחובות העיר ותולה שלטי תמיכה בי לראשות העיר, ובאימי מחלקת ספינג' ושתייה לפעילים.
החצי השני
יקירה, בת 43, ילידת טבריה, בת למשפחת כהנים מג'רבה, מורה לחינוך מיוחד.  נפגשנו בשבת מטעם אגודת הסטודנטים באוניברסיטת בר-אילן. אשתי פשוט צדיקה. כפשוטו. עיקר הנטל של גידול הילדים והבית מוטל עליה.
לוד
עיר מורכבת ומאתגרת. באחריותי 85 אלף תושבים המהווים מיקרוקוסמוס של מדינת ישראל. בלוד יש הכל, פסיפס של תרבויות: חילונים, דתיים, חרדים, ערבים, רוסים, אתיופים, גיאורגים, מרוקאים, תוניסאים ועוד.. מכל קצוות תבל, וכולם חיים יחד בכבוד הדדי.
ימי בראשית
כבר משחר ילדותי ינקתי בבית הוריי את משנת הליכוד. זוכר את עצמי ילד קטן בן שש משתתף בכנסי בחירות של מנחם בגין בקולנוע המרכזי בעיר. הייתי חבר בנוער הליכוד ויחד עם הוריי פעלתי לאורך השנים בבחירות המקומיות והארציות. מיד לאחר שחרורי מהשירות הצבאי התפקדתי לתנועת הליכוד שמשמשת עד היום כבית פוליטי, כיום הפכתי לחלק מהנהגת הליכוד.
שימשתי ראש אגודת הסטודנטים באוניברסיטת בר-אילן. זה היה תפקידי הציבורי הראשון. נבחרתי כנציג הליכוד אחרי בחירות מאוד סוערות. עמדתי בראש 'תפנית-גלעד', רשימה משותפת עם המפד"ל.
לראשות העיר לור נבחרתי לראשונה לראשות העיר ב-2013 עם 63 אחוזים מהקולות, אחרי כמעט עשור של ועדה קרואה בעיר. התושבים בחרו פוליטיקה נקיי
מקסים לוי
ראש עיר מיתולוגי שכיהן 13 שנים ברציפות בשנים 1983 – 1996, ובשנת 2000. 4חודשים לאחר כהונתו המחודשת כראש עיר, נגדע פתיל חייו הקצרים. עיריית לוד בראשותי ממשיכה את דרכו ואת מורשתו
בלוד אנחנו תמיד מביטים בערגה על דמותו ונזכרים באהבתו לזולת, בחוכמת החיים שכה אפיינה אותו, בטוב לבו ובאהבתו לתורה ולומדיה, ובפרט אני ממשיך את מסורת השירה והפיוט שאהב.

דוד לוי
לוחם חברתי אמיץ שפרץ בשעתו אל ליבת העשייה הציבורית ונחשב תמיד למייצג השכבות החלשות ולמנהיג מדיני שהטביע חותם על החברה הישראלית. אדם יישר דרך המווה מגדלור והשראה כאחד מבוני המדינה.
כנופיות הפשע
לא היה דבר שהצדיק מעשים כה חמורים. ביום הראשון לפרעות התעוררנו לבוקר עצוב, ראינו כיצד 70 שנות דו-קיום וחיים משותפים נרמסו במחי יד ע"י צעירים פורעים, ברצף אירועי פוגרום, השחתה, ונדליזם, פגיעה בסמלי שלטון. אני מכבד את האוכלוסייה הערבית בלוד, רובם הגדול הם אזרחים נורמטיביים שרוצים לחיות בשלום, תוך כיבוד החוק והסדר. יש מיעוט בעייתי ורק אותו צריך להוקיע. למרות האיומים הרבים על חיי בשל דגל המשילות שאני מניף, אני נחוש למגר את הפשע ולהשלים המהפיכה שהתחלנו להפוך את לוד לאחת הערים הגדולות והחזקות בישראל.
שומרי החומות
חזיתי את הסכנה שיכולה להיות כתוצאה מהתלקחות בין יהודים וערבים. ראשי המדינה בהם שרים וראשי המשטרה והשב"כ מודים היום בדיונים פנימיים כי הייתי היחידי שחזה את פרוץ המהומות לאור השילוב של אלמנטים פליליים והתחמשות לא חוקית לצד הסתה איסלאמיסטית קיצונית במסגדים. לו הייתה המדינה על כל זרועותיה נענית לקריאות הזעקה שהשמעתי ונערכת מבעוד מועד, ייתכן והמהומות היו נמנעות ולבטח לא בהיקפים כאלה.
• • •
בנימין נתניהו
כנער תליתי עבור נתניהו שלטים והנה לאחרונה עבדתי איתו כתף אל כתף והיינו בקשר הדוק ויום יומי. ביבי כראש ממשלה היה מתקשר אליי, מתעניין כל העת בנעשה בעיר. בעיניי הוא ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה למדינת ישראל, ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה לעיר לוד.
בצלאל סמוטריץ
איש ימין, חבר כנסת פעיל ביותר לחיזוק השפעת היהדות על הציבוריות הישראלית ובחקיקה בנושאי דת ומדינה.
מעריך את מסירותו וחריצותו.
אריה דרעי
מנהיג, שהצליח להביא את ש"ס לגבהים ולשמור על כוחה. כשר פנים נחשב בעיניי לאחד הטובים שהיו בישראל, כמי שהצליח להוביל שורה של החלטות מהפכניות בשלטון המקומי. למדתי להכיר את אישיותו המיוחדת.
הרב עובדיה יוסף זצ"ל
זכינו לחיות בדורו של שר התורה שהחזיר את עטרת קהילות ספרד ליושנה. מרן חסר לעם ישראל. חסר בתפילות, חסר בתורה, חסר בפועלו למען עם ישראל. ועדת שמות של העירייה בראשותי, החליטה לקרוא לרחוב הראשי של שכונת 'גני איילון' (אחיסמך לשעבר) על שמו של מרן הרב זצ"ל.
פוליטיקה ארצית
זה לא סוד שהיו לי הצעות להתמודד בזירה הארצית ואפילו לעמוד בראש מפלגה. כרגע הזירה הארצית פחות מעניינת אותי. אני בעזרת השם מתכוון להיות בלוד לפחות עוד קדנציה אחת.
החזון
לוד נמצאת כיום בעיצומה של טרנספורמציה ושינוי יסודי, שלא ראתה מאז הקמת המדינה. ברמה הארצית נתפסת לוד כעיר בעלת פוטנציאל צמיחה כלכלי, אשר נהנית מיתרונה העצום בזכות מיקומה במרכז המדינה, מה שהופך אותה למרכז החדש ולאחד היעדים האטרקטיביים בישראל למגורים, לתעסוקה ולמסחר. האתגר החשוב ביותר בשנים הקרובות למינופה של העיר כלכלית וחברתית, הוא יישומו של הסכם הגג הממשלתי הגדול בישראל, בהיקף של כ-8.5 מיליארד ₪. הסכם הגג, יחד עם כל המהלכים שאנו מקדמים בלוד, יביא להכפלת אוכלוסייתה של לוד בתוך פחות מעשור, יכפיל את שטחה של העיר ויוסיף עוד כ-30 אלף יחידות דיור שיהוו מוקד משיכה לאוכלוסייה חדשה.
יאיר רביבו
אני ישן בלילה 3 שעות. אוהב לפייט, לקרוא בתורה ולעלות כחזן בתפילות. אשתקד סיימתי ש"ס משניות שלמדתי מדי יום ב-10 השנים האחרונות.
כשאני מסייר בגני ילדים ערביים בעיר אני עורך שעת סיפור לילדים בשפתם, זה שובר מחיצות. הידע שלי יוצר שפה משותפת. כבוגר יחידת 8200 השתתפתי במבצעים סודיים אשר טרם פורסמו.  ■

השאלון:

שיר שגרם לך לבכות?
יש 3 שירים: אל ארץ צבי על מבצע יהונתן של יהורם גאון, השיר ענווים, והשיר ירושלים של זהב.

אחרי איזה דף פייסבוק אתה עוקב?
בנימין נתניהו והרב שניר גואטה.

נותנים לך יומיים לבזבז, מה אתה עושה איתם?
ליהנות יותר מזמן איכות בחיק המשפחה, לטייל בארץ היפה שלנו, לצפות בתוכניות סאטירה.

אתה מקבל כרטיס פתוח לכל העולם, לאיזה יעד אתה טס?
מרוקו, טיול שורשים עם הילדים וכל המשפחה המורחבת.

איך אתה קובע עיתים לתורה?
מדי בוקר דף יומי ובשבתות. בתוך המרוץ המטורף של החיים אלו הרגעים המאזנים והמרגיעים ביותר בשבילי.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה