גליון 511

שליפות

יהונתן גוטליב

מאת:מוריה אופיר

דף יומי ואתר סיני
המצאת המאה. מאפשר לעשרות אלפי יהודים להיות חלק מתנועה עצומה של לימוד תורה רחב, עמוק, ובעיקר מחייב. אני זוכה לקחת חלק בכך בשיעורים שלנו באתר סיני – עם קהילה של כ20,000 לומדים, כן ירבו.
השיעורים בעזרת ה' משתדלים להיות כמה שיותר ברורים וידידותיים, בעלי מבנה ייחודי שעוזר מאוד להבנה ולזיכרון. מוזמנים לנסות

דף יומי ואתר סיני
המצאת המאה. מאפשר לעשרות אלפי יהודים להיות חלק מתנועה עצומה של לימוד תורה רחב, עמוק, ובעיקר מחייב. אני זוכה לקחת חלק בכך בשיעורים שלנו באתר סיני – עם קהילה של כ20,000 לומדים, כן ירבו.
השיעורים בעזרת ה' משתדלים להיות כמה שיותר ברורים וידידותיים, בעלי מבנה ייחודי שעוזר מאוד להבנה ולזיכרון. מוזמנים לנסות

יהונתן גוטליב | עיתונאי וכתב חדשות המגזר בערוץ 7

אבא
הרב איל גוטליב. עלה לישראל בסוף כיתה ט', למד במרכז הרב, לימד שנים בישיבה תיכונית מדעית בראשון לציון, בין השאר גם את עופר חדד ועוד כמה דמויות מוכרות. כיום מלמד בישיבה תיכונית אהבת ישראל בבית שמש.
אמא
אלנית גוטליב. היועצת החינוכית הכי מסורה שיש. היום היא היועצת של אולפנת אהבת ישראל בבית שמש. יש לה תפילה לכל דבר בחיים והיא מתפללת מהלב. אני קורא לה המאמאסאלי.
החצי השני
עטרת גוטליב. הקימה בעשר אצבעות משרד לשיווק בדיגיטל בשם המפתיע "עטרת גוטליב". מחזיקה גם חשבון אינסטגרם פעיל מאוד עם 11 אלף עוקבים. עוד לא החלטנו אם אני הבעל של או היא האישה של.
בית שמש
העיר בה גדלתי וגם הכרתי בה את אשתי. עד היום יש לי פינה חמה לכתבות שיוצא לי לעשות על העיר הזאת, ולא משנה באיזה נושא.
רעננה
תחנת מעבר. גרנו שם לתקופה והתפלאתי בכל פעם מחדש מהתגובה של האנשים כשהם שומעים שאתה תושב רעננה. לרוב זה היה "אה, וואו" וקבלת יחס כאילו אתה עשירון עליון. אבל לא.
הישיבה הגבוהה בבית אל
למדתי בישיבת בני צבי בבית אל ולפני הצבא שנה בישיבה הגבוהה בבית אל. זכיתי להכיר את הרב זלמן מלמד ראש הישיבה והוא גם סידר לנו חופה וקידושין.
שליחות ציונית
הגענו לקהילה היהודית במינכן דרך ארגון 'לביא עולמי' שהיום שייך לארגון 'המזרחי'. איתן, הבן שלנו, היה רק בן שמונה חודשים וכבר עבר חורף אירופאי שלם. זאת חוויה משפחתית מעולה שמלמדת המון. לקחתי איתי גם מיקרופון של ערוץ 7 ויצא לי לעשות איתו כמה כתבות מעניינות. חזרנו, כמו כל השליחים כמעט, כשהתפרצה הקורונה אי שם בחודש מרץ 2020. סיכמתי את השליחות במשפט אחד: כשאדמת גרמניה רומזת לך לעזוב כדאי להבין את הרמז.
עריכת דין
אני לומד משפטים בקרית אונו. לא חושב שאעסוק בפועל בעריכת דין כי עולם העיתונות מרתק אותי ובו אני רואה את עצמי בשנים הקרובות ושאינן קרובות. אבל כבר יכול לומר שעורכי דין זה עם.
תקשורת
אחרי שלוש שנים בעולם הזה רק נפתח לי התיאבון לעוד אייטמים. אנשים מייחסים ל"תקשורת" כל מיני כוונות נסתרות ו"הנדוסי תודעה", והם לא מבינים שהדבר שהכי מעניין את התקשורת זה רייטינג. אם הציבור ירצה לראות על המסך משהו מסויים ועמדה מסויימת – התקשורת תרגיש את זה מהר מאוד ותתכוונן לשם.
רשתות חברתיות
הברכה הגדולה של הדור שלנו. הרשתות נותנות הזדמנות אמיתית לכל אדם לדבר. אם יש קהל לדיבור שלך הוא כבר ימצא אותך. אם התוכן שלך שטחי ורדוד – זה לא יחזיק לאורך זמן. ההמון הוא אדם מאוד חכם.
ערוץ 7
הפה של המחנה הלאומי. מוביל תקשורת מקצועית שמתחרה בגופי התקשורת הגדולים בישראל. כל הזמן רק צומחים וצומחים.
סערת טפסי מד"א
אני אישית חושב שצריך להמשיך לתרום דם גם אם שינו את נוסח הטפסים או הורידו בכלל את מושגי "אב" ו"אם". אבל החרם על תרומות הדם הוא הדבר הכי לגיטימי שיש והניסיון לצייר אותה כמחאה מסכנת חיים וממילא מחאה לא לגיטימית – הוא בעצמו לא לגיטימי. כמו שלא הגיוני לדרוש מתורמי הדם גם לתרום דם וגם לשלם אגרה של 100 ש"ח, כך אני מבין כל אחד שלא מעוניין גם לתרום דם וגם להרגיש שרומסים את ערכיו.
כתב המגזר
אני מסקר את חדשות המגזר אבל לא רק עבור המגזר. הקהל של ערוץ 7 ברובו אכן דתי, אבל דתיים מתעניינים באותם התחומים כמעט כמו כל ישראלי אחר. אני נהנה מאוד מלסקר את התחום הזה (למרות אינפלציית מכתבי הרבנים) ותמיד אוהב כשבתחזית צפויה "סערה מגזרית".
סלקום
עשו טעות עם השביתה במהלך פרעות תשפ"א ושומר חומות. הייתה לי הזכות להיות העיתונאי שהצית את הסערה. זה חלום של כל עיתונאי לייצר אייטם שכל המדינה תדבר עליו. אנשים עדיין אוהבים להגיד לי בשיחות ראשונות איתי "עזבנו את סלקום בזכותך". אני דווקא לא עזבתי את סלקום,הביקורת עליהם הייתה מוצדקת מאוד אבל אני נגד להחרים.
גלישת גלים
התחביב המושלם בעולם. אני לא אוהב את החורף וגם לא אוהב לגלוש בחורף למרות הגלים הטובים. אז כבר מחכה מאוד לקיץ ולחזור לגלים. בקיץ האחרון לקחתי את אשתי בהפתעה לשיעור גלישה והיא הופתעה לגלות שהיא התמכרה גם והיום היא גולשת יותר טוב ממני.
טיקטוק
רשת חברתית חובה, כיפית מצחיקה. טרנדים שכובשים את כל העולם מתחילים הרבה פעמים דווקא שם. מי שרוצה להשאר רלוונטי שיתחיל להציץ מה קורה בטיקטוק.
טיקטוק מגזרי
לפני חודשים ספורים פתחנו טיקטוק לערוץ 7 ועולה שם חומר יחודי ומגניב במיוחד. זה מטורף כמה קהל יש שם שאוהב את התוכן שלנו. כל סרטון מקבל לפחות עשרות אלפי צפיות. תחפשו בטיקטוק 'ערוץ 7'.

שיר שגרם לך לבכות? 

זה לא דווקא השיר זה הווייב. לצפות בשיר לבד מאוחר בלילה יכול בקלות להעלות בי דמעות. גם כשאני לבד ברכב. הביצוע של שי המבר בתוכנית "הכוכב הבא" לשיר שהיא כתבה 'פעם את לילה' גרם לי לבכות כמה וכמה פעמים.
נותנים לך יומיים לבזבז, מה אתה עושה איתם?

אם יש לי מה לעשות איתם זה לא נקרא לבזבז.

נותנים לך כרטיס פתוח לכל העולם לאיזה יעד אתה טס?

אם זה מגיע עם כרטיס חזור עקרוני אני טס נכון לעכשיו לקייב. בכללי מנהטן.

אחרי איזה דף פייסבוק/ אושית רשת אתה עוקב?

כל מי שמצחיק אותי. החל מיבגני זרובינסקי וחנוך דאום וכלה בקבוצות נישתיות כמו "גמ"ח מימז לתלמידי חכמימז" או "מממ"מ – ממים ממש ממש מטומטמים".

איך אתה קובע עיתים לתורה?

בדיוק נרשמתי לתכנית "לימוד המונים" בפניני הלכה של הרב אליעזר מלמד.

 

יהונתן גוטליב עם שולי רנד

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה