גליון 511

שליפות

ישראל פרנס

מאת:יעלי אליה מדי

"רגעים כאלה אני חש בביצוע של שירים מיוחדים שזכו לאהבה רבה בקרב הקהל, כמו השיר שלי 'ריבונו של עולם אני יודע שבית המקדש השלישי אינו בנוי מאבנים הוא בנוי מדמעות'".

"רגעים כאלה אני חש בביצוע של שירים מיוחדים שזכו לאהבה רבה בקרב הקהל, כמו השיר שלי 'ריבונו של עולם אני יודע שבית המקדש השלישי אינו בנוי מאבנים הוא בנוי מדמעות'".

 

ישראל פרנס, זמר וחזן

קצת עליך
"ישראל פרנס, נשוי ליפה, אשת חינוך, אב לילדים וסב לנכדים, כן ירבו. נולדתי וגדלתי בתל אביב של פעם. בחצר ביתנו היה שטיבל חסידי, ושם למדתי את נוסח התפילה ומנגינות חסידיות. היום אנו תושבי פתח תקווה".
העיסוק שלך
"זמר-חזן בשמחות ואירועים. מוביל שבתות של שמחות ושבתות קהילה בארץ ובעולם. מפיק, מנחה ושר באירועי תרבות ובקונצרטים של שירה יהודית. הייתה לי הזכות יותר מעשרים שנה להיות שליח ציבור בבית כנסת 'קוממיות אברהם' בתל אביב של הרב שלמה גורן זצ"ל. בימים נוראים ובחגים אני מתחזן בקהילות יהודיות באירופה, בארצות הברית ובקוסטה ריקה".

מוזיקה
"המוזיקה היא טעם החיים שלי והכוח לשמח. היא השליחות שלי. אני זוכר את עצמי בגיל צעיר שר כסולן בבית הכנסת הגדול בתל אביב במקהלת רביץ ובאולם 'אוהל שם' בתל אביב, בעונג שבת מייסודו של ח"ן ביאליק.
"הוריי, ניצולי שואה, לא האמינו ששירה יכולה להביא פרנסה. לאחר זכייתי בפסטיבל הזמר החסידי בהיכל התרבות הם התרגשו מאוד ונתנו את ברכתם להפיץ את השירה ולשמח את הלבבות. האומנות והמוזיקה הן מוטיב מרכזי במשפחתנו: ילדינו שרים, מנגנים ומלווים אותי בהופעות".
רגעים משמעותיים בקריירה
"המעבר משירות צבא קבע לחיי שירה והופעות היה נקודה מרכזית בחיי. אני החלוץ להופיע בשבת ללא רמקול, אך להוביל שירה בקול רם, עם הקהל, בסגנונות מגוונים של שירים חסידים לצד שירים עבריים ושירים בשפות אחרות.
"זכיתי להופיע עם ר' שלמה קרליבך זצ"ל. בהנחיה ובשירה בחופות של ידוענים מרגישים אווירה של קידוש השם. הופעתי ביום העצמאות בנובוסיבירסק, כי חשוב לי להופיע במקומות נידחים בעולם, להעלות ניצוצות של קדושה. עוד רגע חשוב אני חש כשאני שר את השיר שלי, 'תפילת הילדה', ליד כיסא כלה. להיות זמר הבית בחצרות מקובלים ומקורב בחצרות אדמו"רים.
"רגעים כאלה אני חש בביצוע של שירים מיוחדים שזכו לאהבה רבה בקרב הקהל, כמו השיר שלי 'ריבונו של עולם אני יודע שבית המקדש השלישי אינו בנוי מאבנים הוא בנוי מדמעות'".
המגזר
"הציבור הדתי-לאומי הוא עיקר הקהל שאליו אני פונה, קהל חם, מפרגן ומבקש הדרן. אני מקבל ממנו השראה ואהבה גדולה. זכינו שילדינו וחתנינו למדו ולומדים בישיבות המעטירות של הציבור הדתי-לאומי: בישיבת מרכז הרב, בישיבת מצפה רמון ובישיבת הכותל".
קורונה
"בעקבות ביטולי ההופעות יזמתי מייד לאחר פורים הופעות מצולמות בשידור חי מהבית, טיש חסידי עם סיפורי נשמה, שירת מרפסות, הופעה במשאיות שמחה ברחבי הערים, 'זום' לקהילות ברחבי הארץ, תפילת יום העצמאות ברחובה של עיר ועוד".
חודש אלול
"פחד מאימת הדין להיות שליח ציבור. הכנה נפשית ופיזית, שמירה על מיתרי הקול, התחדשות בהתאמת מנגינות חדשות לפיוטי התפילה. בשבתות של חודש אלול אני מלביש מנגינות כמו 'אוחילה לא-ל' על 'לכה דודי' ועוד".
מופע סליחות בהר הזיתים במוצאי שבת ניצבים-וילך.
"אני זוכה להופיע במיזם אדיר של משפחת גולדברג, 'פרסומי ישראל' ו'קרן אביה', המובילים שבתות של קדושה בהר הזיתים, מול בית המקדש, תפילה נשמתית במצפה רחבעם, ובליל הושענא רבה לימוד ושירה עד תפילת ותיקין.
"השנה בפעם הראשונה יזם ישראל גולדברג סליחות ראשונות, לשמוע אל הרינה ואל התפילה בעיר דוד, ואכוון אי"ה בתפילת הסליחות 'והביאותים אל הר קודשי ושימחתים בבית תפילתי' שנזכה לראות בבניין אריאל במהרה בימינו, אמן".
את האירוע יכבדו בנוכחותם ראש העיר ירושלים מר משה ליאון, הרב מאיר גולדויכט, החזן יחיאל שוסהיים ואומן הקלידים אודי מרשה.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה