בדרך לכותל

כחגבים היינו בעיניהם

ישראל גולדברג, מנכ"ל קרן אביה

ישראל גולדברג

מנכ״ל פרסומי ישראל וקרן אביה

ישראל גולדברג, מנכ"ל קרן אביה

ישראל גולדברג

מנכ״ל פרסומי ישראל וקרן אביה

מנכ״ל פרסומי ישראל וקרן אביה

01
רחבת הכותל שיקפה השבוע מצב מלחמה. המניינים היו דלילים ורוב המניינים הקבועים לא התקיימו. המתפללים הצעירים גויסו והמבוגרים, כמונו, נסעו לתמוך בבנות ובכלות היקרות שנותרו עם ילדיהן לשמור על העורף הקרבי. הרב אהרון בינה שלח את בני ישיבת ‘נתיב אריה’, הלומדים בבית ‘האדרא רבה’ של הרב גורן, כדי לחזק את המניינים הדלילים.
02
גם בשבת זו, התארחנו בעפרה בבית נכדותינו וביתנו, המצפה ללדת לאחר הניצחון. חתננו גויס כמו כולם, בצו 8. ההתארגנות ביישוב הייתה לנו לאות ולמופת. כמו בכל יישוב בארץ, קיימת כאן דאגה הדדית וקשב לכל צורך ולכל מצוקה. אישה מבשלת לרעותה. גבאים מארגנים מניינים לתפילה וקריאת התורה בקבוצות קטנות, בבתים או בחצרות.
ילדי תנועות הנוער דופקים לפני שבת על כל דלתות הבתים. מפנקים בזר פרחים צבעוני, מתנת היישוב ומציעים סיוע: ‘אולי אפשר לעזור לכם לפרק הסוכה?’, ‘להשקות את הדשא?’, ‘לנקות הבית?’…
חמודים שכאלה.
03
אני משתדל לא לצפות בכל סרטוני הזוועות המופצים ברשתות החברתיות. רוח העם חזקה ונחושה. כל דבר שיכול להחליש את האחדות, עוז הרוח והאמונה כמו – מחלוקות, האשמות הדדיות, סרטוני זוועה, ייאוש ורפיון משרתים את האויב השפל.
כשאני אומר ‘אויב’ אני מתכוון לכל תושבי הרצועה. כמעט כולם שם תומכים בחמאס המבקשים להשמידנו, חו’’ח.
רק לאחר חיסול כל אנשי הכוח הצבאי של ארגוני החבלה בעזה ושלוחיהם ביו’’ש ובסיני, נוכל אולי לקוות שבעזה יוקם ממשל שדואג לאזרחיו.
זה תלוי כמובן בהתגברות ישראל על החישוקים שאמריקה מחשקת ומגבילה את כושר ההתקפה וההגנה של ישראל. יש לנו הכרת הטוב לתמיכה האמריקאית. אך אנו צריכים לדעת שיש לזה מחיר כבד. לאמריקאים יש אינטרסים עולמיים. לדוגמא – האמריקאים חוששים על חיי חייליהם המוצבים בעיראק שלא ייפגעו מהתקפה איראנית וכד’. אנחנו חייבים להיות חזקים ונחושים במשימה לחסל את החמס, את הג’יהאד ואת חיזבאללה. הם ושלוחיהם ביו’’ש. זו מלחמת המצווה שלנו.
מומחי ביטחון מוסיפים, כי חובה עלינו להשאיר נוכחות צבאית במרכז הרצועה בצפונה ובדרומה כדי לחצוץ בפני כל אפשרות של הברחת נשק וחפירת מנהרות טרור חדשות.
04
ההתקפה הרצחנית המתועבת שבצעו אנשי חמס ביישובי הדרום, תוכננה בקפידה במשך שנתיים. אין ספק שמלחמות היהודים היו זרז משמעותי בהוצאתה לפועל. תושבי שכם ג’נין והסביבה התבקשו מהחמאס לסייע בהסחת הדעת של צה’’ל ע’’י פיגועים והתפרעויות.
קיימת הזדהות מוחלטת של הקרויים ‘פלסטינאים’ עם מטרות החמאס והג’יהאד. כולם אימצו את שיטת דאעש. גם חלק גדול מערביי ישראל מצפים שחמאס יצליח במשימה ‘ויעשה עבורם את העבודה’. אין להם הכרת טובה על הטיפול הרפואי המתקדם, שהם מקבלים בישראל. אין להם הכרת הטוב על המשכורות שהם מרוויחים מעבודה בישראל. פי עשר ממה שהם מרווחים בעזה או ברמאללה.
אז איפה אנחנו בסיפור הזה. טעינו לחשוב שהם ברי שיח. שאפשר לשנות את המגמה שלהם לשתות את דמנו ולהשליך אותנו לים. לא קראנו את המפה. תרתי משמע.
גם מי שחשב שאפשר להכניס עוד מדינה מוסלמית, כמו עזה, בין הים והירדן ולחיות עם נחש בכפיפה אחת, צריך להתאשפז בדחיפות בבית משוגעים.
וטובה שעה אחת קודם.
05
עם ישראל צריך לעשות חשבון נפש. להתאחד. להבין מה המטרות של אוייבנו. לראות עצמנו כבעלי הבית. כענקים. מי שרוצה לחיות פה לידינו מתוך כבוד הדדי וציות לחוק ולריבונות הישראלית יכול כפרט להישאר. ומי שלא מוכן לקבל אותנו כבעלי הבית יכול לחפש את מקומו במדינה מוסלמית שתסכים לקבלו.
רב אומות העולם נותנות, עכשיו, למדינת ישראל ולצה’’ל תמיכה רשמית. ובראשם נשיא אמריקה הצפונית. ראוי לנצל שעת כושר זו ולעשות סדר חדש בעזה, בלבנון, בגליל וביו’’ש.
זו מלחמת מצווה.
06
התקופה המורכבת, שהתרגשה עלינו, מוציאה מכל אחד ואחת מאיתנו, בארץ ובעולם, כוחות גדולים מאד. כוחות של נתינה, תפילה, אמונה ועזרה לזולת.
לכל אחד יש קרובים מגויסים או כאלה שנפגעו בהתקפה הנוראה של החמאס. כולנו מתפללים לניצחון חיילנו, לריפוי הפצועים, להצלת החיילים מכל פגע. מתפללים להחזרת החטופים בריאים ושלמים.
אני מקפיד לומר, ביחיד ובציבור, את התפילה, לשלום החיילים והחטופים, שחיבר הרב הראשי, הרב שלמה גורן, במלחמת יום כיפור. צירפתי אותה כאן לגיליון.
הבה נגביר את האחדות והאמונה.
יהי רצון שנמשיך לחזק איש את רעהו. נמשיך לתת ולהקריב מעצמנו גם בעתות שלווה ובטח.
שבת שלום של ניצחון ישראל, בעזרת ה’ וחיילי צה’’ל וכל כוחות הביטחון. שכולם יחזרו, בע’’ה, בריאים ושלמים, יחד עם החטופים והשבויים, בניצחון גדול על אויבנו בדרום ובצפון, שיחוסלו אחת ולתמיד. שבת של תחילת שינוי לטובה במזרח התיכון, לנצח נצחים. ■

עוד במדור זה

את המנגינה שלהם אי אפשר להפסיק

את המנגינה שלהם אי אפשר להפסיק

01בשבת קודש תצווה, מזג האוויר המתון הזמין אורחים רבים לכותל.…
שירות בצבא ולימוד בישיבה אינם סותרים

שירות בצבא ולימוד בישיבה אינם סותרים

01מזג האוויר החורפי אתגר את שוחרי הכותל, אך לא מנע…
בדרך להר המוריה

בדרך להר המוריה

01 המים להם חומהבדרכי לכותל, בשבת ראש חודש אדר א׳,…
משנכנס אדר מרבין בשמחה ובישועה

משנכנס אדר מרבין בשמחה ובישועה

01שבת מברכים חודש אדר א׳. 4 חודשי מלחמת מצווה. ארובות השמים…
מלחמה לה’ בעמלק מדור דור

מלחמה לה’ בעמלק מדור דור

01שבת חורפית בעיצומה של מלחמה. הרוחות יבבו במשך כל הלילה…
טיפולי חמלה לריפוי נפגעי חוט שדרה

טיפולי חמלה לריפוי נפגעי חוט שדרה

01הדיווח על תפילות השבת בכותל מגיע אליכם , לצערי, באיחור…
בלילה‭ ‬שאחרי

בלילה‭ ‬שאחרי

01 בשבתות‭ ‬של‭ ‬מלחמה‭ ‬הכותל‭ ‬עובד‭ ‬שעות‭ ‬נוספות‭. ‬בולטים‭ ‬מאד‭…
והסנה‭ ‬איננו‭ ‬אכל‭... ‬

והסנה‭ ‬איננו‭ ‬אכל‭... ‬

01 מה‭ ‬נורא‭ ‬המקום‭ ‬הזה‭. ‬אסורה‭ ‬נא‭ ‬ואראה‭ ‬את‭ ‬המראה‭…
ותן שיחזור שוב לביתו…

ותן שיחזור שוב לביתו…

01שבת בר מצווה למלחמה. החורף הופיע בגדול. ויולך ה׳ רוח…
הצדעה לנשות העורף ולמשפחות המפונים והחטופים

הצדעה לנשות העורף ולמשפחות המפונים והחטופים

01שבת ׳בת מצווה׳ למלחמה. קרני שמש סתווית נעימה ליטפו את…
מקץ ימי הרעה

מקץ ימי הרעה

01יום שישי בלילה. עוד בטרם כבה הנר השני של חנוכה,…
כי הנני בא ושכנתי בתוכך

כי הנני בא ושכנתי בתוכך

01שבת שמינית למלחמה. שבוע שלפני חנוכה. קרני שמש מלטפות יצאו…
מוציא אסירים ופודה ענווים

מוציא אסירים ופודה ענווים

01שבת שביעית למלחמה. הכותל חיבק חיילים רבים, שבחסות הפסקת האש…
ושִלוּמת רשעים תראה

ושִלוּמת רשעים תראה

01בתקופת מלחמה, צעידה לכותל מקבלת משמעות של לבקש על הצלת…
נשק, יש?

נשק, יש?

01שבת נפלאה עברה על שוחרי הכותל. נועם התפילות עמדו בסימן…
מה הוא ניצחון?

מה הוא ניצחון?

01 בשעת‭ ‬מלחמה‭ ‬הכותל‭ ‬‮'‬עובד‮'‬‭ ‬שעות‭ ‬נוספות‭. ‬האוירה‭ ‬רצינית‭ ‬מאד‭…
Scroll to Top
גלילה למעלה