אורי שכטר

לא לחכות לרגע האחרון

הוא הוסיף וסיפר: "פתאום הרגשתי אותך מתפלל עלי מכל הלב במקום מאוד מיוחד, והתפילה הזאת שלך הכריעה את הכף. בסופו של דבר נמשכתי למטה, והנה אני כאן. זה היה כמו משחק של משיכת חבל, כשבסופו של דבר התפילות ניצחו".

אורי שכטר

מנהל אגף שורשים ופעיל חברתי

אורי שכטר

מנהל אגף שורשים ופעיל חברתי

מנהל אגף שורשים ופעיל חברתי

01
מדי פעם כולנו מקבלים בקשות: להתפלל לרפואת… שעובר ניתוח מסובך או שנמצא במצב רפואי קשה. להתפלל לזיווג ל… שהגיע/ה לגיל 40. להתפלל לפרי בטן לזוג שכבר 8 שנים אין להם ילדים, ועוד קשיים וצרות גדולות שאנשים עוברים.
מסופר על אדם אחד שבטנו כאבה. הוא לקח כדור נגד כאבים כמה ימים והכאב רק החמיר אז הוא הלך לרופא. הרופא בדק אותו ולא מצא כלום והכאב הלך והחמיר ,ואז לאחר כמה פגישות הרופא שלח אותו לבדיקתC.T   בטן שבה נמצא לא עלינו ולא עליכם גידול גדול בבטן. התחילו תפילות המוניות ושליחת פתקים לכל בתי הכנסת וקברי הצדיקים שיתפללו לרפואת אותו אדם שמצבו קשה מאוד.
לא צריך לחכות לרגע האחרון. התפילה צריכה להתרחש לפני הכאב הראשון. ואם כבר התחיל לכאוב – צריך לבכות ולהתפלל לבורא עולם שהמצב לא יהיה גרוע יותר.
02
לפני כמה שנים קראתי משהו ששינה את גישתי לתפילה בחיים:
באחד הישובים באזור יהודה ושומרון גר בחור שעובד כמדריך טיולים במנהרות הכותל. בישוב שלו היה אדם שבמוחו התגלה גידול (לא ממאיר) בגודל של 4 ס״מ. הרופאים החליטו שמיד צריך לנתחו על מנת להוציא את הגידול.
הוא עבר ניתוח לא פשוט להוצאת הגידול, ולאחר זמן מה עבר ניתוח נוסף מפני שהניתוח הראשון הסתבך מעט. הרופאים אמרו לו שהוא יצטרך ניתוח שלישי כדי לפתור את הבעיה.
כשנודע לבחור על מצבו של שכנו מהישוב, הוא הוסיף את שמו לרשימת האנשים שהוא מתפלל עליהם. במהלך כל סיור שהוא היה מדריך במנהרות הכותל, הוא היה מגיע עם הקבוצה למקום שהוא מול קודש הקודש שבבית המקדש, שם היה מאפשר לקבוצה כמה רגעים של תפילה והוא עצמו היה מנצל את ההזדמנות לפרק תהילים ותפילה על כלל ישראל ובכללם ביקש גם עבור “הרשימה הפרטית” שלו.
ביום שלישי האדם עם הגידול בראשו, עבר את הניתוח השלישי שהיה אמור להיות יחסית פשוט. בסופו של דבר הניתוח הסתבך ובמשך מספר ימים נלחמו הרופאים על חייו. ביום שישי מצבו התדרדר עד כדי סכנת חיים. הרופאים ממש נלחמו על חייו ובשבת, תודה לאל, הוא יצא סוף סוף מכלל סכנה.
כמה ימים לאחר מכן כשהתעורר מההרדמה של הניתוח הוא ביקש מאשתו לפגוש את מדריך הטיולים מהישוב. אשתו התקשרה למדריך הטיולים אשר הופתע מן הבקשה, מכיוון שהוא לא היה מחבריו הקרובים של אותו חולה.
שבת לאחר מכן שוחרר המנותח  ל"חופשה” מבית החולים לביתו שבישוב. אשתו התקשרה שוב, על פי בקשתו, למדריך הטיולים וביקשה שיגיע כי החולה ממש מבקש זאת, והוא אכן הלך לבקרו בערב שבת לאחר התפילה.
03
הם החלו לשוחח ביניהם והחולה השכן אמר למדריך הטיולים: "כשהייתי על שולחן הניתוחים הרגשתי אותך". מדריך הטיולים לא הבין את כוונתו ושאל: "למה אתה מתכוון"?
החולה השיב: "למעלה, הרגשתי אותך".
כשראה את המבט התמה של מדריך הטיולים הסביר כי כשהיה ללא הכרה הוא חש כי הוא נמצא במעין חדר המתנה. מצד אחד הוא הרגיש כוחות חזקים שמשכו אותו למעלה ומצד שני היו כוחות רבים שמשכו אותו למטה.
הוא הוסיף וסיפר: "פתאום הרגשתי אותך מתפלל עלי מכל הלב במקום מאוד מיוחד, והתפילה הזאת שלך הכריעה את הכף. בסופו של דבר נמשכתי למטה, והנה אני כאן. זה היה כמו משחק של משיכת חבל, כשבסופו של דבר התפילות ניצחו".
מדריך הטיולים היה המום מן המידע ששמע מהחולה. תמיד תהה עד כמה התפילות בעלות משמעות בעולם והאם הן עשויות להשפיע.
כשקראתי את הסיפור המופלא הזה, תהיתי: למה לחכות לרגע האחרון? מדוע לא לבקש עבור אחרים בכל תפילה?
מאז, אני משתדל להתפלל כל יום על רפואת עם ישראל, קהילתי ומשפחתי, אני מתפלל על אשתי וכל אחד מבני ובנותיי, במגוון תחומים ונושאים. כן, כשהבן והבת נולדים לנו כבר אז צריך להתחיל להתפלל שיזכו לזיווג הגון, לרפואה שלמה ולבריאות צריך להתפלל כל הזמן.
כל יום להתפלל לבורא עולם שישמור על ילדנו מכל צרה וצוקה ומכל מחלה ויתן להם הצלחה בכל מעשיהם, וגם את התפילות שלנו לא להשאיר לרגע האחרון כשכבר קשה ומסובך .אני מאמין ובטוח כי בורא עולם שומע ומקבל את תפילותינו.

עוד במדור זה

אמונה

אמונה

01‭ ‬ ביום‭ ‬הזיכרון‭, ‬במהלך‭ ‬ביקורי‭ ‬אצל‭ ‬משפחות‭ ‬חיילי‭ ‬וחברי‭…
ישועה‭...‬

ישועה‭...‬

לפעמים‭ ‬מזדמן‭ ‬לנו‭ ‬בחיים‭ ‬להיפגש‭ ‬עם‭ ‬מישהו‭ ‬שבסך‭ ‬הכל‭ ‬היה‭…
התקווה

התקווה

התקופה‭ ‬האחרונה‭ ‬מאופיינת‭ ‬אצל‭ ‬רבים‭ ‬וטובים‭ ‬בעצבות‭ ‬וביאוש‭, ‬המלחמה‭ ‬נראית‭…
לראות

לראות

כל‭ ‬התהליך‭ ‬של‭ ‬גאולת‭ ‬עם‭ ‬ישראל‭ ‬ממצרים‭ ‬התחיל‭ ‬כשמשה‭ ‬ראה‭…
לא‭ ‬להקפיד

לא‭ ‬להקפיד

כתבתי‭ ‬לא‭ ‬מעט‭ ‬פעמים‭ ‬על‭ ‬הסכנה‭ ‬של‭ ‬הפגיעה‭ ‬באדם‭ ‬אחר‭…
אנשים‭ ‬אחים‭ ‬אנחנו

אנשים‭ ‬אחים‭ ‬אנחנו

01 לפני‭ ‬כחודש‭ ‬הפנו‭ ‬אלי‭ ‬חייל‭ ‬בודד‭ ‬לוחם‭ ‬שהיה‭ ‬שלושה‭…
לחיות‭ ‬לפנים‭ ‬משורת‭ ‬הדין

לחיות‭ ‬לפנים‭ ‬משורת‭ ‬הדין

אני‭ ‬חושב‭ ‬שרוב‭ ‬האנשים‭ ‬שבעולם‭ ‬הם‭ ‬אנשים‭ ‬טובים‭ ‬אבל‭ ‬החמה‭…
חרטה

חרטה

זוכר שכשהיינו ילדים היינו מקבלים משהו מילד אחר והיינו אומרים…
האוצר שמתחת לגשר

האוצר שמתחת לגשר

01רב מדרום הארץ התקשר אלי וסיפר לי שהוא ואשתו חוגגים…
אורות

אורות

בימים האחרונים השיח בחלקים מהעם הנפלא שלנו מתחיל להיות פחות…
מעט מן ה ׳אורי׳

מעט מן ה ׳אורי׳

לאחר מעל 90 יום במילואים יצא לי לשבת עם חברי…
נתינה מתחת לרדאר

נתינה מתחת לרדאר

לעיתים אנחנו מחפשים את נחשפים למעשים הגדולים והלכאורה משמעותיים שאנשים…
עם של גיבורים…

עם של גיבורים…

בתחילת דברי אשתף אתכם בדברים שכתב אסף פרי על הגיבורים…
יהודים = תודה

יהודים = תודה

בתקופה המורכבת שבה אנחנו נמצאים ישנם גם לא מעט אורות…
חיבורים בעם ישראל…

חיבורים בעם ישראל…

מי שמסתכל על עם ישראל ועל מעשיו ולא רואה את…
הסיסמא‭ ‬של‭ ‬עם‭ ‬ישראל‭...‬

הסיסמא‭ ‬של‭ ‬עם‭ ‬ישראל‭...‬

לפני‭ ‬כשבועיים‭ ‬נפטר‭ ‬בגיל‭ ‬98‭ ‬צבי‭ ‬זמיר‭ ‬שהיה‭ ‬ראש‭ ‬המוסד‭…‬…
Scroll to Top
גלילה למעלה